Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Mācību ekskursija uz Latvijas Banku

2019. gada 15. oktobris

15. oktobrī Rīgas Purvciemas vidusskolas 12.a klases skolēni ar klases audzinātāju Tatjanu Sahno un ekonomikas skolotāju Ļubovu Seļutinu apmeklēja Zināšanu centru "Naudas pasaule", kas ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi. Zināšanu centrs “Naudas pasaule” ir bāzes elements Latvijas Bankas ekonomikas izglītošanas programmā. Ekspozīcija veidota saskaņā ar principu: "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!". Skolēniem tas bija neaizmirstams piedzīvojums iepazīt naudas pasauli, piedalīties inteaktīvajās spēlēs, vērot multivides prezentācijas un īsfilmas. Tā ir iespēja nākotnē interesēties par profesijām, kas saistītas ar šo jomu.

Ceļojums mistiskajā finansu valstībā izrādījās ļoti neparasts. Vispirms apmeklētāji tika iepazīstināti ar naudas plūsmas pamata likumībām un saistībām.

Kas ir inflācija, kas deflācija? Kas ir finansu sistēmas svārstības, kas – līdzsvars? Kas notiktu, ja naudas nemaz nebūtu? Uz šiem un citiem jautājumiem interesantā sarunā ar skolēniem skaidroja “Naudas pasaules” kompetentā gide, aicinot pagrābt sauju no neizsmeļamās, bet viltīgās “naudas akas”, iepazīties ar senām naudas un mūsdienu jubilejas īpašajām monētām un banknotēm, kā arī vērot, kā izskatās sudraba nauda, kas atrasta mūslaikos.

Ceļojumā aiz smagajām dzelzs durvīm pavērās jauna pasaule, kur ikvienam tika sniegta iespēja novērtēt zelta monētu svaru, kā arī noskaidrot, kā top naudas zīmes. Daudzajos skārienjūtīgajos ekrānos ikvienam tika ļauts izzināt vissarežģītākos jautājumus par finansu lietām, spēlējot interesantas spēles, izmēģinot savu gudrību intelektuālos testos un sacenšoties prāta gudrībā ar citiem.

2 stundu ilgās ekskursijas noslēgumā tikām aicināti vērot animācijas filmu, kas rotaļīgā veidā izskaidroja inflācijas un deflācijas jēdzienus un nopietnu dokumentālu vēstījumu par Latvijai piederošā zelta ceļiem.

Ekskursija naudas pasaulē bija lielisks veids, kā ekonomikas priekšmetā izzināt finansu tēmu. Mūsu valstij nepieciešami finansēs gudri pilsoņi!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit