Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Karjeras nedēļā – ar skatu uz IKT un nākotnes profesijām

2022. gada 20. aprīlis

No 11. līdz 14. aprīlim notika Karjeras nedēļa 2022 ar saukli “IKT tavai karjerai”, kas bija veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu dažādu nozaru pārstāvju stāstus.

Gandrīz visi mūsu skolas audzēkņi piedalījušies vairākos radošos un atraktīvos karjeras pasākumos.

Karjeras nedēļa bija atklāta ar Valsts Robežsardzes koledžas pārstāvju prezentāciju par profesiju “Robežsargs” un kinologa darbu. Pārstāvji no Transporta un Sakaru institūta (TSI), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Rīgas biznesa skolas (RBS) stāstīja skolēniem par svarīgām darba tirgū prasmēm, mākslīgo intelektu, robotiku, radošumu uzņēmējdarbībā. ,p>Savas digitālās prasmes, skolēni varēja attīstīt veidojot radošas prezentācijas, infografikas, TIK TOK video par nākotnes profesijām un prezentējot tās klases stundās.

Lai skolēnos raisītu interesi par profesiju daudzveidību un velmi tās tuvāk iepazīt, sākumskolas audzēkņi zīmēja un veidoja kolāžus par dažādām profesijām, bet pamatskolas un vidusskolas audzēkņi piedalījās konkursā par labāko profesijas instalāciju pie kabineta durvīm.

Tapāt aktu zālē skolēni varēja iepazīties ar robotiem un paspēlēt ar tiem. Kā arī bibliotēkā apmeklēt izstādi “IKT. Izglītība un profesijas”.

14. aprīlī vidusskolas audzēkņiem tiešsaistes pasākumā “Satiec savu profesionāli” bija iespēja satikties un iepazīties ar dažādu nozaru profesionāļiem no finanšu, mākslas, medicīnas, uzņēmējdarbības, žurnālistikas, jurisprudences, zinātnes un IT jomām, uzzināt par viņu karjeras veidošanas būtiskiem aspektiem, profesijas saturu un uzdot interesējošus jautājumus.

Karjeras nedēļas izvirzītie mērķi tika sasniegti. Skolēni un skolotāji darbojās vienotā komandā gan mācību stundās, gan dažādos pasākumos.

Izsaku lielu pateicību mūsu viesiem, skolas administrācijai, pedagogiem un tehniskā personāla pārstāvjiem par izpalīdzību, atsaucību un aktīvu iesaistīšanos.

Sagatavoja Ludmila Fomkina, pedagogs karjeras konsultante.

Fotogrāfijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit