Pedagoģiskās padomes sēde “Pilnveidotā izglītības standarta īstenošana skolēncentrētā mācību procesā”
2023. gada 16. marts
Mūsu skolā 14.03.2023. norisinājās pedagoģiskas padomes sēde “Pilnveidotā izglītības standarta īstenošana skolēncentrētā mācību procesā”. Rīgas Purvciema vidusskolas pedagogi turpina pilnveidot savas zināšanas un prasmes, izmantojot praksē dažādas metodiskās pieejas un paņēmienus, nodrošinot atgriezenisko saiti skolēniem un īstenojot starppriekšmetu saiknes. Pedsēdes laikā tika analizēti mūsu skolas Edurio aptaujas par jauno saturu rezultāti, fokusējoties uz problēmu risināšanas iespējām. Skolas IT mentore latviešu valodas skolotāja Natalja Potjomkina akcentēja pedagogu uzmanību uz digitālo rīku izmantošanas iespējām formatīvajā vērtējumā. Pēc tam mūsu skolas pedagogi, mazo metodisko grupu līderi, parādīja savu pozitīvo pieredzi un kompetenci radošās metodiskajās darbnīcās. Tika novadītas 17 darbnīcas. Radošas metodiskās darbnīcas, kuras novadīja mūsu skolotāji, bija ļoti saturīgas un jēgpilnas, piemēram:
“Starpdisciplināro (valodniecības - dabaszinību - IT tehnoloģiju) uzdevumu izveide”;
“Tekstpratība un lasītprasmes pilnveide caurviju ietvaros valodas, literatūras, mākslas, mūzikas stundās un ārpusstundu darbā”;
“Skolēnu pētnieciskais darbs kā starpdisciplinārās kompetences veidošanās faktors”;
“Projektu metodes izmantošana dažādu mācību priekšmetu apguvē”;
“Adaptācija 1. klasē. Skolotāju sadarbība, lasītprasmes apguve 1.klasē un starpdisciplināras pieejas mācību procesā”;
“Dažādu metožu pielietojums lasītprasmes pilnveidošanā (Wordwall u.c. metodes)”;
“Apdāvinātības atpazīšanas pazīmes jaunāko klašu skolēniem”;
“Tekstpratība un lasītprasmes pilnveide 2. klase starppriekšmetu saiknes īstenošana”;
“Starppriekšmetu saikne, izmantojot digitālos rīkus 6.-7. klasēs”. Kā galvenos ieguvumus pēc pasākuma pedagogi min pieredzes apmaiņu darbnīcās, jo bija iespēja redzēt citu kolēģu profesionālo pieeju, jēgpilnu uzdevumu uzdošanu, atgriezeniskās saites nodrošināšanu un sasniedzamā rezultāta izpratnes veidošanu un izpildi.
74% pedagogu augsti novērtēja pedagoģiskās padomes sēdes organizāciju kopumā un radošas darbnīcas satura praktisko pielietojumu.
Paldies visiem mazo metodisko grupu līderiem un pedagogiem par ieguldīto darbu, radošumu un atsaucību!
Direktora vietniece izglītības jomā Karina Sčastnaja