Pasts

RPG Pasts

Interneta stundas

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Twitter

Follow rpglv on Twitter

Projektu un ZPD nedēļa

06.02.-09.02.2018

No 6.02. līdz 9.02.2018. mūsu skolā noritēja Projektu un ZPD nedēļa. Šogad skolas Projektu tēma bija “Latvijai 100”. Mūsu projektu nedēļas mērķis bija stiprināt skolēnu piederības sajutu un mīlestību pret savu zemi, kā arī akcentēt Latvijas kultūras un dabas bagātības, tuvojoties Latvijas valsts 100. gadadienai. Klašu izvēlētās projektu tēmas bija ļoti daudzveidīgas: (2.a) “Varenais ozols-Latvijas simbols”, (2.b) “Latviešu tautas pasaku kalendārs”, (2.c) “Māla krūzes vēsture Latvijā”, (2.d) “Mana pilsēta – Rīga”, (3.a) “Saldā dzīve. Saldumu ražotājs „Laima”, 3.b) “Dzintars-gabaliņš no saules”, (3.c) “Mežs - mūsu bagātība”, (3.d) “Latvijas valsts simboli”, (3.e) “Mēs dzīvojam Rīgā”, (4.a) ”Mana Latvija. Zemgale”, (4.b) “Mana Latvija. Vidzeme”, (4.c) “Rīga - Baltijas pērle”, (4.d) “Mana Latvija. Kurzeme”, (4.e) “Mana Latvija. Latgale”, (5.a) “Raimonds Pauls - no sirds Latvijai”, (5.b) “Latvijas putni”, (5.c) “Dzimis Latvijā, pazīstams pasaulē”, (5.d) “Latviešu tautas tradīcijas”, (5.e) ”Mans veltījums tīrai Latvijai”, (6.a) “Latvijas sirds”, (6.b) “Vecrīgas namu iemītnieki”, (6.c) “Rīgas atmiņas”, (6.d) “Runājošie pieminekļi”, (5.-6.kl.) ”Cielavas gudrības”, (7.a) “Rīga ir mana iedvesmas pilsēta”, (7.b) “Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta”, (7.c) “Rīgas ielas”, (7.d) “Rīgas dārzi un parki”,(7.kl.) ”Spāņu un latviešu tautas pasaku salīdzinošā analīze”, (8.kl.) “What is my name?”, (8.a – 8.d) “Ievērojamākie mūziķi Latvijā”.

Projektu norises gaita, projektu prezentācijas, klašu audzinātāju vērtējumi un iesniegtie apkopotie daudzveidīgie materiāli liecina, ka projektu nedēļai izvirzītie mērķi un uzdevumi ir sasniegti: tika attīstītas skolēnu prasmes un iemaņas projektu plānošanā un projektu īstenošanā, iegūta radošā un praktiskā darba pieredze, veicināta izpratne un padziļinātas zināšanas par izvēlēto projekta tēmu, attīstītas skolēnu sadarbības prasmes ar citiem skolēniem un pieaugušajiem, veicināta prasme strādāt komandā.

Skolēni bija ieguvuši dažādas zināšanas projekta laikā, kā arī bija izveidojuši projekta materiālus. Šos materiālus varēs izmantot mācību un ārpusstundu darbā, piemēram,latviešu tautas pasaku kalendārs, Latvijas novadu ceļvedis, grāmata par Latvijas simboliem, Rīgas pieminekļu apkopojums, virtuālā ekskursija Botāniskajā dārzā, Atmiņu grāmata, enciklopēdija “Ievērojamākie mūziķi Latvijā”, ekskursijas maršruts Vecrīgā, dzejolis par Rīgu, domraksts “Mana iedvesmas vieta”, filma par Rīgas pieminekļiem, videoklips par populārajām mūzikas grupām, bija uzvesta Annas Brigaderes luga “Sprīdītis”, bija sagatavota izrāde “Ozoliņš” ar dekorācijām un kostīmiem. Skolēnu iemācījās veidot dažādos lietderīgas mantas no nolietotiem priekšmetiem. Bija savākta makulatūra – 2 tonnas.

Pēc prezentācijas rezultātiem komisija piešķīra projektiem dažādas nominācijas. Pēc aptaujas veikšanas skolēniem vislabāk patika 2.a, 3.b, 4.d, 5.a, 6.c, 7.a, 8.c klašu sagatavotās projektu prezentācijas (Nominācija “Skatītāju simpātija”).

Skolas bibliotēka no 12.02. līdz 16.02.2018. tika organizēta izstāde “Labākie klases projekti”.

7.februārī tika novadīts seminārs 10.klašu skolēniem “ZPD izstrāde un noformēšana”.

8. un 9.februārī norisinājās 11.klašu skolēnu ZPD aizstāvēšana.

Paldies skolēniem, klašu audzinātājiem un pedagogiem par paveikto darbu!

Projektu nedēļas fotogrāfijas var apskatīt šeit