Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

latviešu valoda

Ērika Vilsona monoizrādes „R. Blaumaņa Pazudušais dēls” apmeklējums

2021. gada 14. aprīlis

10. klašu skolēni 14. aprīlī noskatījās un piedalījās aktiera un režisora Ērika Vilsona monoizrādē “R.Blaumaņa Pazudušais dēls”, kas tapusi pēc Rūdolfa Blaumaņa darba motīviem programmā “Latvijas skolas soma”.

Ēriks Vilsons iestudējumu veidojis sadarbībā ar dēlu Robertu, kurš darbojies kā dramaturgs un režisora asistents. Monoizrāde ir paredzēta vidusskolēniem, un tās mērķis ir parādīt, ka pirms vairāk nekā gadsimta klasiķa risinātie jautājumi – bērnu un vecāku savstarpējās attiecības – ir aktuālas arī šodien.

Daudzi jaunieši atzina, ka pirmo reizi bija vērojuši šāda veida izrādi, un izteica izbrīnu un gandarījumu par aktiera spēju iedzīvināt visu lugas sižetu, kā arī aktualizēt mūžīgās vērtības un problēmas. Lūk, dažas desmito atziņas!

“Man ļoti patika izrāde, jo aktieris profesionāli mainīja emocijas, viņš pārdzīvoja katru personāžu, tas bija lieliski.”

“Spēcīga emocionālā pieredze. Pēc izrādes nejutu, ka bija tikai viens aktieris.”

“Bija interesanti uzzināt papildinformāciju par R. Blaumaņa lugu "Pazudušais dēls".”

“Es biju patīkami pārsteigta par aktiera spējām un iekšējo pasauli. Viņš interesanti dažreiz veidoja paralēli starp to, kas bija R. Blaumaņa darbā un kas notiek tagad.”

“Pasākums ļoti labi atjaunotu atmiņas par darbu. Aktieris lieliski izpildīja savu uzdevumu.”

“Man liekas, kā tā ir ļoti milzīga iespēja iegūt šo iespaidīgo kontaktu ar aktieri un uzzināt daudz nezināmo pār situācijām mūsu dzīvē, salīdzinot ar “Pazudušo dēlu.”

Atklāta olimpiāde latviešu valodā

 

14 ноября 2016 года

 

Š.g. 14.novembrī Rīgas 89.vidusskola rīkoja atklāto olimpiādi latviešu valodā Rīgas mazākumtautību skolu 3.-4.klašu skolēniem.

Mūsu bērni ir guvuši teicamus rezultātus:
 

3.vieta Evelīnai Jevdokimovai 3.b klase

Atzinība Maksimam Tihonovam 4.a klase
 

Sveicam skolēnus un latviešu valodas skolotāju Rutu Mitu!

Latviešu valodas 32. valsts olimpiāde 7.-8.klasei

15 января 2016 года

notika  valsts olimpiādes noslēguma kārta. Olimpiādē piedalījās tikai 16 zinošākie un gudrākie  skolēni no visas Latvijas. To vidū arī divi mūsu skolas skolēni: Andrejs Fokins (7.b) un Amanda Krūze (8.c), kas lieliski parādīja savas zināšanas latviešu valodā un saņēma atzinības rakstus.
Apsveicam ar brīnišķīgajiem sasniegumiem valsts olimpiādē! Mēs priecājamies un lepojamies  ar Jūsu panākumiem!

Paldies latviešu valodas skolotājām Dz.Rubenei un I.Gailānei par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Конкурс выразительного чтения по латышскому языку

4 декабря 2015 года
13 ноября в Рижской 89 средней школе прошёл уже второй по счёту открытый конкурс выразительного чтения на латышском языке для учащихся 3-4 классов, в котором приняли участие 4 ученика нашей школы. Все четверо получили призовые места, а это значит, что ребята не только проверили свои силы, но и защитили честь школы: 
Василиса Власенко (4.c) - 1 место, Арманд Шмидт (3.b) - 3 место. Благодарность за участие была выражена ученице 3.e класса Алекселле Рукавишниковой и ученице 4.d класса Екатерине Деветярёвой! Поздравляем ребят с их великолепными результатами! Отдельная благодарность выражается учителям латышского языка Татьяне Семёновой, Илзе Гайлане, Любови Киселёвой, Иоланте Чаунане - за тщательную подготовку учеников к конкурсу! 

32-ая городская олимпиада по латышскому языку

11 ноября 2015 года

23 октября 2015 года в Риге состоялась 32-ая городская олимпиада по латышскому языку среди учеников 7-8 классов. Призовое 2 место заняли два ученика нашей школы: Андрей Фокин, ученик класса и Аманда Крузе, ученица 8 класса.  3 место заслуженно занял ученик класса Эрик Садовский. Так же поощрение удостоились ученицы 7-ых классов - Алёна Мятишкина и Ангелина Куничкина. Поздравляем и желаем успехов в новых начинаниях! 

Особая благодарность учителям латышского языка Дзинтре РубенеИнаре Виксне и Илзе Гаилане за подготовку учеников к олимпиаде!

Latviešu Valodas Olimpiāde

30 ноября 2014 года

12.novembrī notika 5.-6.klašu skolas latviešu valodas olimpiāde. Apsveicam olimpiādes uzvarētājus un vēlam panākumus arī  turpmāk! Godalgotās vietas sadalījās šādi:

1.vieta 

Arnella Brunovska 5.d

Elina Stoļerova 5.a

Natalija Vernere 6.b

2.vieta  

Polīna Petrova 5.d

Estere Kutajeva 5.c

Anna Marcinkeviča 6.c

Elīna Nahalova 6.b

3.vieta 

Valērija Makarenko 5.b

Jūlija Popova 5.c

Martins Ugļovs 5.c

Anastasija Krilova 6.b

Romans Ļvovs 6.a

Maria Maruscak 6.b

Atzinība 

Mihails Abramovs 5.c

Marija Mariņuk 6.b

Dana Nikolajenko 6.d

 

7.novembrī Rīgas 89.vidusskolā tika organizēts Rīgas mazākumtautību skolu konkurss latviešu valodā 3. un 4.klasēm. Apsveicam mūsu skolēnus ar veiksmīgo dalību konkursā:

2.vieta Vadims Cvetkovs 3.c

3.vieta Gabriela Sinkoviča 4.a

Atzinība Melānija Meldere 3.a

Paldies skolotājām R.Bonderei un A.Serdjukovai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit