Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Latvijas skolas soma

Mācību nodarbība “Mūzika un skaņa”

2022. gada 17. maijs

2022. gada 12.maijā 7. klašu skolēniem iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros mūzikas stundu laikā tika organizēta virtuālās realitātes mācību nodarbība “Mūzika un skaņa”.

Nodarbības laikā skolēni gan uzzināja, gan atkārtoja jau zināmo materiālu par mūzikas pirmsākumiem un kā tā ir attīstījusies cauri laikiem. Skolēni ne tikai sadzirdēja, bet arī ieraudzīja gan mūzikas vēsturi, gan mūziku un skaņu arī no fizikas skatu punkta. 

Skolēniem arī bija iespēja iepazīties ar Latvijā radītu piemēru, kurā ar tehnoloģiju palīdzību apvienota mūzika, virtuālā realitāte un stāsts par Latvijas dabu.

Skolēnu atsauksmes par nodarbību: "... lieliskā un interesanta nodarbība" (Viktorija V. 7.d ), "... man ļoti patīk, jo uzzināju ko jaunu tādā interesantā veidā." (Adelīna B.).

Izrāde “RIKI-TIKI-TAVI”

2022. gada 13. maijs

2022.gada 11.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolas 1.klašu skolēniem bija lieliska iespēja izbaudīt Latvijas Leļļu teātra izrādi “RIKI-TIKI-TAVI”. Šis ir stāsts parkādu kauju, kurā mazais un drosmīgais mangusts Riki-Tiki-Tavi cīnījās gandrīz viens. Džungļu likums saka: "Lai kļūtu par varoni, vispirms ir jāpārvar savas bailes. Jāuzvar pašam sevi." Kad uz Tavas mājas sliekšņa parādās ienaidnieks, var padoties, bēgt vai sākt cīņu. Taču īstu varoni nav tik viegli nobiedēt. Ātrais un lokanais, attapīgais un drosmīgais zvēriņš nevar stāvēt malā, kad viņa mājiniekus apdraud karalisko kobru ģimene. Skolēniem izrāde likās saistoša un jautra!

Fotogrāfijas

Cirka izrāde "Bufanāde"

2022. gada 10. maijs

2022.gada 9.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolā viesojas cirka mākslinieki Alīna un Valērijs ar jaunu cirka izrādi komiskas aktiermākslas manierē "Bufanāde". 5.klašu skolēniem bija iespēja iepazīstināties ar klaunādes klasiku, kuru caurvij cirka akrobātika, komēdija, jestrums un vieglums. Izrādes galvenais centrējums – atgriešanās bērnībā. Stāsts par diviem bērniem, kuru iztēlē dzimst viņu iedomu draugs. Draugs, kurš top pavisam īsts; draugs, kurš māca viņiem priecāties, fantazēt un novērtēt vienam otru un patiesu draudzību. Izrāde bija lieliska, bērni uzmanīgi sekoja līdzi notiekošajam uz skatuves un zālē valdīja dzīvespriecīga kņada. Pēc izrādes visi jutās pacilāti. Paldies projekta “Skolas somai” organizatoriem par šo brīnišķīgo iespēju.

Fotogrāfijas

Praktiskā stikla nodarbība „Iepazīsti stikla mākslu”

2022. gada 27. aprīlis

2022.gada 26.aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolas 8.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties SIA “Stikla māja” studijas “Glass Point” radošajā un praktiskajā nodarbībā “Iepazīsti stikla mākslu”. Skolēniem pastāstīja par stiklu, tā īpašībām, daudzveidīgām apstrādes iespējām. Ar lielu interesi skolēni noskatījās īsfilmu, par to, kā top dažādi stikla priekšmeti. Nodarbības laika skolēni izgatavoja dekorus no krāsainām stikla loksnēm, kombinējot tos uz iepriekš sagatavotas stikla pamatnes sirds veidā. Katrs varēja justies kā stikla mākslinieks un veidot radošo darbu mozaīkas tehnikā. Skolēnu izgatavotie dekori ceļos uz stikla kausēšanas krāsni, lai pārtaptu īstos mākslas darbos, jo pats kausēšanas process notiks stikla studijas”Glass Point” darbnīcā - stikla kausēšanas krāsnī 800 grādos.

Fotogrāfijas

12. klašu izrādes "Tjūringa tests" apmeklējums

2022. gada 26. aprīlis

2022. gada 16. aprīlī Rīgas Purvciema vidusskolas 12. klašu skolēni ciemojās pie ļoti radošiem un fantastiski talantīgiem cilvēkiem, aktieriem no teātra “Brīvo Aktieru Biedrība”.

Skolēni ar lielu interesi skatījās izrādi “Tjūringa tests”, kurā britu zinātnieks saņēma neatrisināmu mīklu: kas ir blakus viņam - cilvēks vai mašīna?

Skolēnu atsauksmes:

Viktors atzīst: "Спектакль поднял достаточно актуальную тему появления роботов в нашей жизни. Главный вопрос был, в чем отличие человека от робота. Вопрос, будоражащий умы современных людей. Вопрос, который в ближайшем будущем может подняться всерьёз. Немного про сюжет: Молодой британский ученый Алан переезжает на новое место жительства. Вскоре после переезда он размещает объявление о предложении работы домработнице. На это объявление откликается компания под названием Intelligence, которая предлагает ему домработницу на один день и не требуют за это платы. Наоборот, дают за это 10000 фунтов. Загвоздка в том, что компания специализируется на разработке роботов. И задача Алана состоит в том, чтобы вычислить, кого ему предоставила фирма. Робота или человека? Спектакль поставлен довольно интересно. Стоит отметить, что в постановке принимали участие всего 2 актера. Постановка стоит потраченного на нее времени."

Jekaterina atzīst: "Bija interesanti un jautri skaitīties izrādi. Baidos, ka pacelta problēma par robotiem cilvēku dzīvē drīz var būt ļoti aktuālā."

Mūzikas nodarbība “Iepazīšanās ar tradicionāliem, eksotiskiem un pašdarinātiem mūzikas instrumentiem”

2022. gada 26. aprīlis

22.04.2022. Latvijas Skolas somas projekta ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolas 4. klašu skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties klātienes mūzikas nodarbībā “Iepazīšanās ar tradicionāliem, eksotiskiem un pašdarinātiem mūzikas instrumentiem”.

Nodarbības laikā skolēni iepazīstas ar lielu tradicionālo un neparasto mūzikas instrumentu klāstu, dzirdēja, kā tie skan mūzikas instrumentu meistara un mūziķa Aleksandra Maijera rokās, kā arī uzzināja par to izcelsmi, izgatavošanu un spēles pamatiem. Tika nodemonstrēti ap 30–40 instrumentiem jeb skaņurīkiem no meistara kolekcijas; daži no tiem ir unikāli. Skolēni iepazīstas ar pašskanošus, strinkšķināmos, plēvju, gaisa un mehāniskos mūzikas instrumentus – perkusijas, 3 vargānus, merlitonus, svilpauniekus, dažādas stabules un mūzikas lādītes. Tika akcentēti arī vienkārši skaņurīki, kurus skolēni var izgatavot pašu spēkiem.

Skolēnu atsauksmes:

Marija atzīst: «На мероприятии мне больше всего понравился инструмент «дождевое дерево», который создаёт эффект водопада внутри него».

Nellija atzīst: «Мне понравилась музыкальная шкатулка с мелодией из «Розовой пантеры». Ведущий очень красиво играл на музыкальных инструментах. Я дома попробую сделать эти инструменты.»

Darina atzīst: «Мне очень понравилось, как звучала дудочка, кокос, музыкальная шкатулка и свистулька, которую наш гость сделал из грецкого ореха».

Anna atzīst: «Мне очень понравилась эта лекция, так как там было очень много музыкальных инструментов. Мне больше всего понравилась флейта из рога животного. Этот музыкальный инструмент был изготовлен в Китае».

Iluzionisma teātra/muzeja Mystero izrāde

2022. gada 22. aprīlis

Programmas “ Latvijas skolas soma” ietvaros sadarbībā ar iluzionisma teātri/muzeju Mystero mūsu skolas 3.klašu skolēniem bija iespēja redzēt burvju mākslinieka Dantes Pecolli nodarbību-izrādi, kurā viņš iepazīstināja ar dažādiem faktiem par iluzionisma vēsturi un attīstību, pastāstīja par sevi, kā pats kļuvis par burvju mākslinieku un to, ka ir ļoti, ļoti daudz jāmācās un jātrenējas, lai sasniegtu labus rezultātus. Izrāde sastāv no dažādiem vizuāli krāšņiem, neparastiem un interaktīviem trikiem, kas deva skatītājam iespēju ielūkoties brīnumu pasaulē. Piemēram, priekšnesuma laikā tika uzburta torte, popkorns, konfektes un pat bija iesaistīti visi skatītāji kopīgā trikā!

Burvju izrāde skolēnos izraisīja iztēli, zinātkāri un apbrīnu!

Skolēnu atsauksmes:

Darians: «Сегодня я побывал в театре волшебства и познакомился с фокусником. Мне очень понравилось выступление. Фокусник заглатывал шарик, вытягивал цепочку. Больше всего мне понравилось, как он вытряхивал из книги конфеты».

Daniils: «Сегодня я посетил театр иллюзионистов и познакомился с работой фокусника. Мне очень понравилось. Я хотел разгадать фокусы, но не получалось. Меня заинтересовали все фокусы, но один меня рассмешил. Иллюзионист Данте съел шарик. Это было одновременно и смешно, и эффектно».

Anastasija: «Сегодня я посетила прекрасный театр иллюзии и познакомилась с лучшим фокусником Данте. Он очень смешной. Данте начал заниматься фокусами с 5-6 лет. Мне так понравилось выступление! Фокусник пригласил меня на сцену! Я очень рада, спасибо Данте. Все хлопали, смеялись и удивлялись так же, как и я».

Radošā darbnīca “Mana runa pārliecina”

2022. gada 7. aprīlis

Rīgas Purvciema vidusskolā notika projekta “Latvijas skolas somas” pasākums, radošā darbnīca “Mana runa pārliecina” 10., 11.klases skolēniem.

Radošajā darbnīcā pieredzējuši pasākumu vadītāji un improvizatori Krišjānis Berķis, Dzintars Rožkalns, balstoties uz improvizācijas teātrī un publiskās runas meistarklasēs pārbaudītiem uzdevumiem, jauniešiem piedāvāja caur smiekliem un uzdevumiem apgūt publiskās uzstāšanās mākslas pamatprincipus. Radošā darbnīca ir praktiska – pēc improvizatoru piemēra jauniešiem bija iespēja uz brīdi pašiem būt aktieriem un improvizēt. Katrs uzdevums tika papildināts ar konkrētu tehniku, kuru jaunieši var izmantot arī ikdienas komunikācijā - klausīšanas, stresa pārvarēšana, runas stils, ķermeņa kustība, vārdu krājums, intonācija u.c. Skolēni iepazinās ar aktuālajām skatuves mākslas tendencēm un pilnveidoja prasmi uzstāties dažādām auditorijām ar atšķirīgu runas kultūru.

Skolēnu atziņas pēc pasākuma, atbildot uz jautājumu, vai bija noderīgi:

*sapratu, ka nav tik traki iziet pūļa priekšā un stāstīt kaut ko svarīgu,
*stunda bija kā spēle, un bija laba latviešu valodas lietošanas pieredze,
*bija noderīgi attīstīt improvizāciju un skaisti veidot savu runu, mācīja būt drosmīgiem uz skatuves, komunicēt ar Krišjāni,
*tika labi attīstītas sadarbības prasmes,
*pārbaudīju savu spēju runāt publikas priekšā, ātri izdomāt runu,
*apliecinājums, ka “pakrist” publikas priekšā ir normāla parādība, jāspēj tikai izlabot savas kļūdas.

Paldies Krišjānim Berķim un Dzintaram Rožkalnam par radošo darbnīcu!

Virtuālās realitātes nodarbībā “Mūzika un skaņa”

2022. gada 7. aprīlis

2022. gada 6.aprilī Rīgas Purvciema vidusskolas 9. klašu skolēniem mūzikas stundā, bija lieliska iespēja piedalīties virtuālās realitātes nodarbībā “Mūzika un skaņa”.

Šo nodarbību iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros, piedāvā SIA "P.N.R."

Nodarbību vadītāji aicināja skolēnus mācību stundu pavadīt mūzikas virtuālajā pasaulē. Skolēni atkārtoja mūzikas vēsturi, iepazinās ar mūziku un skaņu arī no fizikas skatu punkta, ka arī ar Latvijā radītu piemēru, kurā ar tehnoloģiju palīdzību apvienota mūzika, virtuālā realitāte un stāsts par Latvijas dabu.

Izzinoša nodarbība “Māksla un zinātne arhitektūrā”

2022. gada 4. aprīlis

2022. gada 1. aprīlī Latvijas Skolas somas ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolas 6. klašu skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties klātienes izzinošā nodarbībā “Māksla un zinātne arhitektūrā”.

Nodarbības mērķis bija parādīt, ka arhitektūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas par materiālu fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām un vides ietekmi uz tiem. Skolēni tika iepazīstināti kādi ir apdares materiāli un krāsas arhitektūrā. No kā ir atkarīga kultūrvēsturisko pieminekļu krāsu noturība vides ietekmē. Skolēni uzzināja – kāpēc Brīvības tēls Brīvības piemineklī ir zaļš? Kāpēc Brīvības pieminekļa zvaigznes un Pēterbaznīcas gailis ir apzeltīti? Ieguva zināšanas elastības un vibrācijas ietekmi uz konstrukcijām. Skolēni ar lielu aizrautību vēroja dažādus eksperimentus un klausījās nodarbības vadītāja stāstījumā.

Skolēnu atsauksmes: Aleksandra atzīst: “Я узнала из чего на самом деле состоят архитектурные сооружения. Узнала новые химические реакции”.

Viktorija atzīst: “Я узнала про строение скульптур и то, что многие профессии связаны с химией и искусством”.

Milāna atzīst: “На этом мероприятии я узнала много нового про медь, раньше я не знала, что медь может менять цвета”.

Martina atzīst: “Я узнала много нового про свой город и его достопримечательности. Меня очень удивили эксперименты!”.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit