Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Twitter

Follow rpglv on Twitter

Projektu un ZPD nedēļa 28.01.- 31.01.2020

2020. gada 28.-31. janvāris

No 28.01. līdz 31.01.2020. mūsu skolā noritēja Projektu un ZPD nedēļa. Šogad skolas Projektu tēma bija “Skola cilvēka dzīvē: pagātne, tagadne, nākotne”.

Skola... Šis vārds katram ir tuvs, mēs dzirdējām šo vārdu bērnībā, kad mūsu vecāki gatavojās mūs vest uz skolu. Tad mēs mācījāmies un atkal skola bija aktuāla. Tad mēs savus bērnus vedām uz skolu. Ar šo vārdu saistīti mūsu sapņi, cerība, vēlmes, iespējas, draugi utt.

Mūsu projektu nedēļas mērķis bija izpētīt, kāda nozīme ir skolai cilvēka dzīvē.

Klašu izvēlētās projektu tēmas bija ļoti daudzveidīgas: (2.a) “Urrā, starpbrīdis skolā!”, (2.b) “Patiesība par skolas portfeļiem”, (2.c) “Kāpēc skolēnam ir vajadzīgs sols”, (2.d) “Mūsu sapņu skola”, (2.e) “Skola senatnē, 19. gadsimts Latvijā”, (3.a) “Skolas sienas avīze”, (3.b) “Skolas formas vēsture. Vakar, šodien, rīt”, (3.c) “Kādas skolas ir Eiropas Savienībā?”, (3.d) “Skolas dažādās pasaules valstīs”, (4.a) “Daudz skolu”, (4.b) “Skolas sola vēsture”, (4.c) “Mēs un mūsu skola”, (4.d) “Gudrie” starpbrīži”, (5.a) “Uz skolu - ar prieku”, (5.b) “Uz skolu - ar prieku”, (5.c) “Uz skolu - ar prieku”, (5.d) “Skolas piederumu vēsture”, (5.e) “Mūsu skola-nākotnes arhitektūras brīnums”, (6.a) “Mēs visi un skola”, (6.b) “Kā ir veidotas skolas dažādās pasaules valstīs?”, (6.c) “Mana ģimene un skola (manas ģimenes pieredze)”, (6.d) “Skolas nozīme cilvēka dzīvē”, (6.e) “Skolas citās valstīs”, (7.a) “Manu vecāku skolas gadu atmiņu stāsti”, (7.b) “Skolas dažādās pasaules valstīs”, (7.c) “No tintes pildspalvas līdz datoram”, (7.d) “Skolas forma dažādos laikmetos”, (8.a) “Skolas nākotnē”, (8.b) “Skola cauri gadsimtiem”, (8.c) “Lietderīga laika pavadīšana starpbrīdī”, (8.d) “Dzīves sākumā skolu es atceros...”.

Projektu norises gaita, projektu prezentācijas, klašu audzinātāju vērtējumi un iesniegtie apkopotie daudzveidīgie materiāli liecina, ka projektu nedēļai izvirzītie mērķi un uzdevumi ir sasniegti: tika attīstītas skolēnu prasmes un iemaņas projektu plānošanā un projektu īstenošanā, iegūta radošā un praktiskā darba pieredze, veicināta izpratne un padziļinātas zināšanas par izvēlēto projekta tēmu, attīstītas skolēnu sadarbības prasmes ar citiem skolēniem un pieaugušajiem, veicināta prasme strādāt komandā.

Pēc prezentācijas rezultātiem komisija piešķīra projektiem dažādas nominācijas.

Pēc aptaujas veikšanas skolēniem vislabāk patika 2.d, 3.c, 4.b, 5.b, 6.a, 7.a, 8.a klašu sagatavotās projektu prezentācijas (Nominācija “Skatītāju simpātija”).

Skolas bibliotēka no 4.02. līdz 7.02.2020. tika organizēta izstāde “Labākie klases projekti”.

29.janvārī tika novadīts seminārs 10.klašu skolēniem “ZPD izstrāde un noformēšana”. 31.janvārī norisinājās 11.klašu skolēnu ZPD aizstāvēšana.

Paldies skolēniem, klašu audzinātājiem un pedagogiem par paveikto darbu!

Apsverot projektu aizstāvēšanas rezultātus, tika piešķirtas sekojošas nominācijas:

 

Klase

Projekta tēma

Projektu darbu  nominācijas

2.a

Urrā, starpbrīdis skolā!

Par radošu lidojumu un iedvesmu 2. klašu paralēlē

2.b

Patiesība par skolas portfeļiem.

Ziņkārīgie pētnieki 2. klašu paralēlē

2.c

Kāpēc skolēnam ir vajadzīgs sols.

Visdraudzīgākā klase  2. klašu paralēlē

2.d

Mūsu sapņu skola.

Radošie sapņotāji2. klašu paralēlē

2.e

Skola senatnē, 19. gadsimts Latvijā.

Jaunie vēsturnieki 2. klašu paralēlē

3.a

Skolas sienas avīze.

Par labāko projekta ilustrāciju 3. klašu paralēlē

3.b

Skolas formas vēsture. Vakar, šodien, rīt.

 Par runas kultūru  3. klašu paralēlē

3.c

Kādas skolas ir Eiropas Savienībā ?

Internacionālākais  projekts 3. klašu paralēlē

3.d

Skolas dažādās pasaules valstīs.

Visizzinošākais projekts 3. klašu paralēlē

4.a

Daudz skolu.

Proforientējošais projekts 4. klašu paralēlē

4.b

Skolas sola vēsture

Vispozitīvākais projekts 4. klašu paralēlē

4.c

Mēs un mūsu skola.

Vispatriotiskākais projekts 4. klašu paralēlē

4.d

“Gudrie” starpbrīži.

Sporta rezervi 4. klašu paralēlē

5.a

Uz skolu - ar prieku.

Visradošākās personības 5. klašu paralēlē

5.b

Uz skolu - ar prieku.

Par radošu lidojumu un iedvesmu 5. klašu paralēlē

5.c

Uz skolu - ar prieku.

Veselīgā dzīvesveida lietpratēji 5. klašu paralēlē

5.d

Skolas piederumu vēsture.

Jaunie vēsturnieki 5. klašu paralēlē

5.e

Mūsu skola-nākotnes arhitektūras brīnums.

Neaizstāvēja

6.a

Mēs visi un skola.

Par radošu lidojumu un iedvesmu 6. klašu paralēlē

6.b

Kā ir veidotas skolas dažādās pasaules valstīs ?

Internacionālākais  projekts 6. klašu paralēlē

6.c

 Mana ģimene un skola (manas ģimenes pieredze).

Ģimenes dvēseles projekts 6. klašu paralēlē

6.d

Skolas nozīme cilvēka dzīvē.

Pozitīvi izglītojošais  projekts 6. klašu paralēlē

6.e

Skolas citās valstīs.

Visdraudzīgākā klase 6. klašu paralēlē

7.a

Manu vecāku skolas gadu atmiņu stāsti.

Par radošu lidojumu un iedvesmu 7. klašu paralēlē

7.b

Skolas dažādās pasaules valstīs.

Internacionālākais  projekts 7. klašu paralēlē

7.c

No tintes pildspalvas līdz datoram.

Ziņkārīgie pētnieki 7. klašu paralēlē

7.d

Skolas forma dažādos laikmetos.

Pozitīvi izglītojošais projekts 7. klašu paralēlē

8.a

Skolas nākotnē.

Par radošu lidojumu un iedvesmu 8. klašu paralēlē

8.b

Skola cauri gadsimtiem.

Visdraudzīgākā klase 8. klašu paralēlē

8.c

Lietderīga laika pavadīšana starpbrīdī.

Par racionalizatoru pieeju 8. klašu paralēlē

8.d

Dzīves sākumā skolu es atceros...

Par runas kultūru  8. klašu paralēlē

Projektu nedēļas fotogrāfijas var apskatīt šeit

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit