Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu konferences 2.posma rezultāti

2021. gada 10. marts

Mūsdienu pasaule pieprasa no skolas absolventa augstā līmeņa kompetenci, radošu gatavību patstāvīgai dzīvei un profesionālai darbībai. Zinātniskā prasme, ko skolēns ieguva skolas gados, palīdzēs absolventam būt veiksmīgam jebkurā situācijā. Zinātniski pētnieciskā darba vērtība dod iespēju skolēnam novērot dažādas problēmas no zinātnieka pozīcijas, kurš izjūt visas ZPD prasības vēl līdz iestāšanās augstskolā.

Mūsu skolā ZPD konference 1.posmā 2021.gada 29.janvārī tika atlasīti labākie 11. un 12.klašu skolēnu darbi. Visaugstākās atzīmes skolas līmenī ieguva 7 ZPD, kurus izstrādāja 9 skolēni. Darbi uzrakstīti materiālzinātnē, valodniecībā un literatūrzinātnē un socioloģijā.

Visi šie darbi bija atlasīti un saņēma augstskolu pārstāvju recenzes. Zinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference 2021.gada 5.martā norisinājās tiešsaistes režīmā. Reģionālajā konferencē bija prezentēti un aizstāvēti 6 darbi.

Sveicam godalgoto vietu ieguvējus Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu konferencē:

Zinātniski pētnieciskais darbs valodniecībā un literatūrzinātnē “Debates kā mūsdienīga metode angļu valodas apguvei” ieguva 1.pakāpi un izvirzīts piedalīties valsts līmenī. Autore ir 11.a klases skolniece Jūlija Gramoviča, darba vadītāja - angļu valodas skolotāja Margarita Andrejuka.

Zinātniski pētnieciskais darbs materiālzinātnē “Optimālās temperatūras noteikšana Kluyveromyces marxianus DSM5422 fermentācijas procesiem ar 2-feniletanola biosintēzi” ieguva 2.pakāpi un izvirzīts piedalīties valsts līmenī. Autori ir 11.a klases skolnieces Jūlija Popova un Lana Zabarovska, darba vadītāja - ķīmijas skolotāja Tatjana Sahno.

Zinātniski pētnieciskais darbs materiālzinātnē “Pētījums par maisīšanas intensitātes ietekmi uz Crypthecodinium cohnii CCMP316” ieguva 2.pakāpi un izvirzīts piedalīties valsts līmenī. Autores ir 11.a klases skolnieces Nikola Gavriļenko un Karīna Romašenoka, darba vadītāja - ķīmijas skolotāja Tatjana Sahno.

Zinātniski pētnieciskais darbs valodniecībā un literatūrzinātnē “Role of Emotions in Intonation” ieguva 2.pakāpi un izvirzīts piedalīties valsts līmenī. Autors ir 11.a klases skolēns Akims Deņgubs, darba vadītāja- angļu valodas skolotāja Margarita Andrejuka.

Zinātniski pētnieciskais darbs valodniecībā un literatūrzinātnē “Pusaudžu slepenā valoda” ieguva 2.pakāpi un izvirzīts piedalīties valsts līmenī. Autore ir 11.a klases skolēniece Gvanca Kecbaja, darba vadītāja - angļu valodas skolotāja Margarita Andrejuka.

Zinātniski pētnieciskais darbs socioloģijā “Dažādu faktoru ietekme uz Rīgas Purvciema vidusskolas vecāku bērnu vārdu izvēli 2002.-2013. gadu periodā” ieguva 3.pakāpi. Autore ir 11.b klases skolniece Anastasija Vladimirova, darba vadītāja - direktora vietniece izglītības jomā Ērika Sadovska.

Paldies visiem 11.-12.klašu skolēniem, kuri izstrādāja darbus un piedalījās Latvijas skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu konferences 1. un 2. posmos!

Paldies arī skolotājiem ZPD vadītājiem: angļu valodas skolotājai Margaritai Andrejukai, ķīmijas skolotājai Tatjanai Sahno un direktora vietniecei izglītības jomā Ērikai Sadovskai!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit