Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 12.klašu skolēni piedalās interaktīvajās nodarbībās

2021. gada 28. novembris

Šā gada 11.novembrī mūsu skolas 12.klašu skolēniem bija iespēja virtuāli paciemoties dzejnieka Imanta Ziedoņa mājā “Dzirnakmeņi”. Tā bija tiešsaistes nodarbība, kuru organizēja “Ziedoņa klase” un kura tika finansēta programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros.

Pirms nodarbības skolēni tika aicināti iepazīties ar Imanta Ziedoņa vasarnīcu “Dzirnakmeņi”, kur pašlaik atrodas dzejnieka muzejs, noskatoties dokumentālo filmu “Imants Ziedonis. “Dzirnakmeņi”.”, kas vēsta par Imanta Ziedoņa vasaras māju Murjāņos, par dzejnieka attiecībām ar dabu, izlaušanos un ceļu.

Skolēni izspēlēja interaktīvu spēli Kahoot platformā, pārbaudot sevi, kas tad ir tas, kas palicis atmiņā par Imantu Ziedoni, viņa personību un tā laika norisēm.

Nodarbības 2.daļā skolēnus gaidīja digitāla ekskursija I. Ziedoņa mājā – muzejā. Skolēni saņēma patstāvīgo uzdevumu, kurš veicams grupās. Virtuālās tūres laikā, atbildot uz dažādiem jautājumiem un atšķetinot atbalsta pavedienu, skolēniem bija jāsaprot, kā sauc neparasto mājas iemītnieku. Izrādās, tas ir pirmais lācis no A.Kantānes, dzejnieka dzīves biedres, lāču kolekcijas, kurš atceļojis ar lidmašīnu no Kabardijas un kuram dots Andreja Upīša vārds.

Pēc šīs izzinošās nodarbības daļas sekoja radošs uzdevums. Praktiskā darba laikā, paņemot izvēlēto grāmatu, skolēniem bija jāgūst atbilde par sevi uz vienu no I.Ziedoņa personību iepazīšanas jautājumiem, kurus piedāvāja nodarbības vadītāja Elizabete.

Pēc nodarbības jaunieši tika aicināti noskatīties filmu “Portrets locījumos” un radīt savu portretu locījumos.

Skolēnu atsauksmes:

Man ļoti patika šī nodarbība. Ļoti pārdomāta un interesanta nodarbība. Bija interesanti iepazīt muzeju, meklējot atbildes uz jautājumiem. Nodarbība bija aizraujoša. Trešā iemītnieka atminēšanai pietrūka laika. Patika uzdevums par atbilžu meklēšanu grāmatā. Bija vērtīgi padomāt par to, kas es esmu. šī nodarbība man pavēstīja jaunu informāciju, kuru centīšos pielietot latviešu valodas CE rakstīšanā.

16.11 12.ab un 25.11 12.c klases skolēni arī piedalījās “Ziedoņa klase” veidotajā un vadītajā nodarbībā “Radošā rakstīšana”. Savā pieredzē, rakstot dziesmu tekstus, ar skolēniem video formātā dalījās fonda “Viegli” līdzdibinātāja un mūziķe Māra Upmane-Holšteine. Šajā nodarbībā skolēni papildināja savas zināšanas, iepazīstot Ziedoņa epifānijas. Lasot un iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa epifānijām, skolēni tika aicināti radīt paši savas epifānijas, veicinot radošo iesaisti un līdzdalību. Šajā nodarbībā bija pieci uzdevumi, ietverot gan individuālu darbu, gan arī darbu grupās, kā arī pašrefleksiju. Paldies, divpadsmitie, par radošu darbu nodarbībās!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit