Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Mūzikas un mākslas nedēļa: “Tās ir mūsu krāsas, kurās savu dienu krāsojam…” pasākumi

2022. gada 8. aprīlis

Ieskandinot un iekrāsojot šo pavasari, Rīgas Purvciema vidusskola krāšņi un skanīgi nosvinēja mākslas un mūzikas nedēļu “Tās ir mūsu krāsas, kurās savu dienu krāsojam”.

Ar putnu čalām mostas pavasaris un mostas krāšņā pasaule - no pumpuriem dīgst pirmās zaļās lapiņas, caur zemi spraucas laukā rozā, dzeltenie un sarkanie krokusi, meža zaļās sūnās uzplaukst baltās un zilās vizbules… arī visa skola katru dienu iekrāsojās citā krāsā.

Sākumskolas skolēni lasīja I.Ziedoņa “Krāsainās pasakas”, minēja mīklas par krāsām un paši tās izdomāja, zīmēja mūsu brīnišķīgo pasauli krāšņās līnijās. Mūzikas stundās atklāja, ka katrai notij ir sava nokrāsa un tonalitāte un kopā ir krāšņa un skanīga melodija.

Mūzikas stundās ieskanējās daudzbalsīgās balsis dziesmā „Tikai tā” - “…Tās ir mūsu krāsas, kurās savu dienu krāsojam…” (G.Rača vārdi, U.Marhiļēviča mūzika). Izdziedātas latviešu tautasdziesmas par krāsām un saklausītas simfoniskajā orķestrī mūzikas instrumentu skanējuma nokrāsas.

Šajā nedēļā skolā atklājām Vilhelma Purvīša jubilejas gadu. Purvīša 150. jubileja ir iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2022. gadā. Mācību priekšmetā kultūras pamati vidusskolas skolēni (10.a un 11.b klases) pētīja gleznotāja māksliniecisko mantojumu. Iepazinās ar vecmaistaram raksturīgiem motīviem, to radītajiem ainaviskajiem tēliem un noskaņas stilistisko daudzveidību.

Tika atklāta skolēnu radošo darbu izstāde “Purvītis”.

Vilhelma Purvīša vārds ir saistīts ar “Purvīša balva” konkursu, kurā novērtē izcilākos sasniegumus Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā. Skolēni veidoja prezentācijas, iepazinās ar mūsdienu laikmetīgo mākslu, izvirzīja savus favorītus.

Vēl viena skolēnu radošo darbu izstāde tika veltīta pasaulē populārākajam modernās mākslas māksliniekam Pablo Pikaso-140. Zīmējumus “Klusā daba kubisma tehnikā” veidoja 9.klašu skolēni un 7. klašu skolēni zīmēja emocionālos portretus iedvesmojoties no P.Pikasso atveidotiem portretiem.

Paldies visiem skolēniem un skolotājiem, kas palīdzēja ieskandināt šo krāšņo pavasari mūsu skolā!

Fotogrāfijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit