Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Svina garša”

2022. gada 01. decembris

2022. gada 8. novembrī projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 11.kašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Svina garša”.

1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē. Gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju. Tēma - cilvēka izvēle: uzņemties atbildību par savu dzīvi un rīcību laikā, kad nav skaidrs nekas, vai arī ļaut sevi samalt; saglabāt cilvēcīgo vai klausīt okupācijas varu diktētajam; palīdzēt cilvēkam vai uzgriezt tam muguru.

Vasarā skolēni lasīja M. Bērziņa romānu “Svina garša”, analizēja to septembrī. Izrādes noskatīšanās veicina pilnveidot prasmes – salīdzināt, argumentēt, izprast, prasmi klausīties, iejusties, analizēt neverbālos saziņas līdzekļus, saskatīt un realizēt dažādas caurvijas.

Skolēnu atsauksmes pēc izrādes:

· Labi palīdzēja izprast notikumus avīžu, fotogrāfiju attēlojums uz lielā ekrāna.

· Ko tādu nekad nebiju redzējis – gan lugas tēmu, gan dekorāciju veidu( izbraucamie grāmatplaukti).

· Dažkārt nevarēja dzirdēt aktieru run.u

· Pārliecinoši tika parādītas meitenes, kuras bija kopā ar Matīsu.

· Matīsā visu laiku ir iekšējais konflikts – ienīst, atriebt vai piedot?

· Lugas beigas bija briesmīgas – cilvēki tika ļoti pazemoti, viņiem atņemts viss.

· Ja nebūtu iepriekš izlasījis romānu, būtu grūtāk izprast izrādi.

· Cīņas ainas nebija pārliecinošas, bet izrādē jau laikam citādāk to nevar parādīt.

· Patika publikas reakcija uz dažiem notikumiem – pilnīgs klusums zālē, ka šķiet- neviens pat neelpo.

· “Epizode ar banānu”, kad tika parādīta delikāta ķirurģiska operācija, likās oriģināla pieeja

· Varoņiem daudz svarīgāk ir paspēt dzīvot, lai kāds absurds valdītu apkārt.

· Ienākot zālē, domāju, ka esam nokavējuši sākumu, bet izrādījās, ka šādi skatītājus ievirza tam laikam, kurā tiks parādīti notikumi (pirmskara prese un fotogrāfijas, virsraksti)

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit