Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

izrāde

Sprīdītim 120

2023. gada 22. decembris

2023. gada 18. decembrī 7.c un 7.d klases skolēni izrādīja Annas Brigaderes pasaku lugas "Sprīdītis" iestudējumu, ko bija cītīgi gatavojuši semestra garumā, realizējot jaunapgūstamā mācību priekšmeta "Literatūra" iedzīvināšanu. Emocijas, raitā valoda un Ziemassvētku atmosfēra padarīja šo izrādi par brīnišķīgu piedzīvojumu gan aktieriem, gan skatītājiem.

Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājai Gunai Vīlipai par skolēnu ieinteresēšanu darbā.

Izrādes “Monstrs” apmeklējums Dailes teātrī

2023. gada 18. aprīlis

2023. gada 10. martā 10. - 12. klašu skolēni projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Dankana Makmillana lugas “Monstrs” iestudējumu Dailes teātrī. Režisors Dmitrijs Petrenko uzskata, ka daļēji ir atbildīgs par to, kāda būs nākamā paaudze, tāpēc savos darbos arvien pievēršas jauno, vēl topošo cilvēku dzīvēm un problēmām.

Tas bija stāsts par piecpadsmit gadus veco Derilu, kura lomā iejūtas Kārlis Arnolds Avots ( viņu skolēni iepazina jau spēlfilmā “Janvāris”). Puisis neapmeklē stundas un izceļas ar destruktīvu uzvedību, ir kaitinošs, uzdod nepieklājīgus jautājumus un lieto nepiedienīgus vārdus, negrib pakļauties tiem noteikumiem, ko viņam liek ievērot jaunais skolotājs Toms, kuru spēlē Gints Andžāns. Tāpat kā savus vienaudžus un elkus no populārās kultūras, Derilu nebiedē nekas un viņam nerūp neviens.

Lai izpildītu skolotāja misiju un izglābtu no izslēgšanas audzēkni, jaunais pedagogs ir spiests iepazīt līdz šim nezināmo hip-hop, slenga un vardarbību glorificējošu pasauli, kas liek pārvērtēt pašam savu, šķietami pareizo dzīvi.

Atklājas šobrīd aktuālas problēmas – apjukums izglītības sistēmā un mentālās veselības nozīmīgums. Kā runāt ar jauniem cilvēkiem, kuri, uzspļaudami jebkādām civilizācijas noteiktās satiksmes formām, kļuvuši agresīvi nekontrolējami un bīstami gan sev, gan citiem.

Izrādes mūzikas autors reperis Prusax izrādei piešķir enerģijas lādiņu. Tā ir arī godīga atzīšanās, ka, iespējams, nepieciešams šāds vidutājs, kurš gan uzrunās potenciālo pusaudžu auditoriju, gan, lai arī necenzētā leksikā, slengā, bet tomēr pārtulkos viņu sajūtas un iekšējo dinamiku tiem, kam šis vecums un problēmas ir tālas un nesaprotamas. Daudzi dziesmu teksti poētiski raksturo netaisnības, vilšanās, neiederēšanās, aizkaitināmības stāvokli, kurā atrodas Derils un viņam līdzīgi jaunieši.

Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Svina garša”

2022. gada 01. decembris

2022. gada 8. novembrī projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 11.kašu skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Svina garša”.

1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē. Gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju. Tēma - cilvēka izvēle: uzņemties atbildību par savu dzīvi un rīcību laikā, kad nav skaidrs nekas, vai arī ļaut sevi samalt; saglabāt cilvēcīgo vai klausīt okupācijas varu diktētajam; palīdzēt cilvēkam vai uzgriezt tam muguru.

Vasarā skolēni lasīja M. Bērziņa romānu “Svina garša”, analizēja to septembrī. Izrādes noskatīšanās veicina pilnveidot prasmes – salīdzināt, argumentēt, izprast, prasmi klausīties, iejusties, analizēt neverbālos saziņas līdzekļus, saskatīt un realizēt dažādas caurvijas.

Skolēnu atsauksmes pēc izrādes:

· Labi palīdzēja izprast notikumus avīžu, fotogrāfiju attēlojums uz lielā ekrāna.

· Ko tādu nekad nebiju redzējis – gan lugas tēmu, gan dekorāciju veidu( izbraucamie grāmatplaukti).

· Dažkārt nevarēja dzirdēt aktieru run.u

· Pārliecinoši tika parādītas meitenes, kuras bija kopā ar Matīsu.

· Matīsā visu laiku ir iekšējais konflikts – ienīst, atriebt vai piedot?

· Lugas beigas bija briesmīgas – cilvēki tika ļoti pazemoti, viņiem atņemts viss.

· Ja nebūtu iepriekš izlasījis romānu, būtu grūtāk izprast izrādi.

· Cīņas ainas nebija pārliecinošas, bet izrādē jau laikam citādāk to nevar parādīt.

"Kas par traku, tas par traku"- Skolas soma iepazīstina ar O. Vācieti

2022. gada 01. decembris

2022. gada 16. novembrī 5. klašu skolēnus skolas zālē gaidīja tikšanās ar aktieriem no D.Balčus teātra.

Izrāde "Kas par traku, tas par traku" ir ceļojums latviešu izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša fantāzijas, viņa radīto dzejas tēlu pasaulē, kas skatītāju priekšā atdzīvojas – dzied, dejo, spēlējas, iesaistot arī skatītājus. Izrādē tiek spēlēti dzīvie mūzikas instrumenti, skolēni aktīvi līdzdarbojas un pat dejo krakovjaku.

O. Vācieša labā humora izjūta kopā ar Elizabetes Balčus oriģinālmūziku, dzīvo instrumentu spēli, kā arī aktieru azartisko darbošanos, rada pacilājošu atmosfēru un iedarbojas kā laba garastāvokļa vitamīns. Izrāde bija interesanta O. Vācieša daiļrades iepazīšana ar aktiermākslas un mūzikas palīdzību, aktīvu pašu līdzdalību. Skolēniem patika tas, ka viņi varēja paši līdzdarboties izrādē - iemācīties deju, dziesmas vārdus-, ka atmosfēra bija brīva, nepiespiesta, ka izrādē dziedāja, tika izmantoti vairāki mūzikas instrumenti.

Cirka izrāde "Bufanāde"

2022. gada 01. decembris2022.gada 21.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolā viesojas cirka mākslinieki Alīna un Valērijs ar jaunu cirka izrādi komiskas aktiermākslas manierē "Bufanāde".

3.klašu skolēniem bija iespēja iepazīstināties ar klaunādes klasiku, kuru caurvij cirka akrobātika, komēdija, jestrums un vieglums.

Izrādes galvenais centrējums – atgriešanās bērnībā. Stāsts par diviem bērniem, kuru iztēlē dzimst viņu iedomu draugs. Draugs, kurš top pavisam īsts; draugs, kurš māca viņiem priecāties, fantazēt un novērtēt vienam otru un patiesu draudzību. Pēc izrādes bērniem bija iespēja Valērijam uzdod jautājumus par un ap cirka mākslu.

Paldies projekta “Latvijas skolas soma” organizatoriem par šo brīnišķīgo iespēju!

Izrāde "Ielāps"

2022. gada 15. novembris

Mūsu 1. - 2. klašu skolēni 2022. gada 13. oktobrī, programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros noskatījās biedrības "Latvijas Leļļu Teātru Klubs" leļļu izrādi "Ielāps". Bērni vēroja Rūķu ciema iedzīvotāju dzīvi, juta līdzi rūķa Diļļuka sapņiem un neveiksmēm. Pēc bērnu domām un atsauksmēm priekšnesums patika, bija interesants un pamācošs. Bērni savās atsauksmēs atzīmēja, ka visu var iemācīties, ja ir vēlme, pacietība un centība, ir jāspēj noticēt sev un tad sapņi piepildās, kā piepildījās galvenā varoņa Diļļuka sapņi.

Izrāde “RIKI-TIKI-TAVI”

2022. gada 13. maijs

2022.gada 11.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolas 1.klašu skolēniem bija lieliska iespēja izbaudīt Latvijas Leļļu teātra izrādi “RIKI-TIKI-TAVI”. Šis ir stāsts parkādu kauju, kurā mazais un drosmīgais mangusts Riki-Tiki-Tavi cīnījās gandrīz viens. Džungļu likums saka: "Lai kļūtu par varoni, vispirms ir jāpārvar savas bailes. Jāuzvar pašam sevi." Kad uz Tavas mājas sliekšņa parādās ienaidnieks, var padoties, bēgt vai sākt cīņu. Taču īstu varoni nav tik viegli nobiedēt. Ātrais un lokanais, attapīgais un drosmīgais zvēriņš nevar stāvēt malā, kad viņa mājiniekus apdraud karalisko kobru ģimene. Skolēniem izrāde likās saistoša un jautra!

Fotogrāfijas

Cirka izrāde "Bufanāde"

2022. gada 10. maijs

2022.gada 9.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolā viesojas cirka mākslinieki Alīna un Valērijs ar jaunu cirka izrādi komiskas aktiermākslas manierē "Bufanāde". 5.klašu skolēniem bija iespēja iepazīstināties ar klaunādes klasiku, kuru caurvij cirka akrobātika, komēdija, jestrums un vieglums. Izrādes galvenais centrējums – atgriešanās bērnībā. Stāsts par diviem bērniem, kuru iztēlē dzimst viņu iedomu draugs. Draugs, kurš top pavisam īsts; draugs, kurš māca viņiem priecāties, fantazēt un novērtēt vienam otru un patiesu draudzību. Izrāde bija lieliska, bērni uzmanīgi sekoja līdzi notiekošajam uz skatuves un zālē valdīja dzīvespriecīga kņada. Pēc izrādes visi jutās pacilāti. Paldies projekta “Skolas somai” organizatoriem par šo brīnišķīgo iespēju.

Fotogrāfijas

12. klašu izrādes "Tjūringa tests" apmeklējums

2022. gada 26. aprīlis

2022. gada 16. aprīlī Rīgas Purvciema vidusskolas 12. klašu skolēni ciemojās pie ļoti radošiem un fantastiski talantīgiem cilvēkiem, aktieriem no teātra “Brīvo Aktieru Biedrība”.

Skolēni ar lielu interesi skatījās izrādi “Tjūringa tests”, kurā britu zinātnieks saņēma neatrisināmu mīklu: kas ir blakus viņam - cilvēks vai mašīna?

Skolēnu atsauksmes:

Viktors atzīst: "Спектакль поднял достаточно актуальную тему появления роботов в нашей жизни. Главный вопрос был, в чем отличие человека от робота. Вопрос, будоражащий умы современных людей. Вопрос, который в ближайшем будущем может подняться всерьёз. Немного про сюжет: Молодой британский ученый Алан переезжает на новое место жительства. Вскоре после переезда он размещает объявление о предложении работы домработнице. На это объявление откликается компания под названием Intelligence, которая предлагает ему домработницу на один день и не требуют за это платы. Наоборот, дают за это 10000 фунтов. Загвоздка в том, что компания специализируется на разработке роботов. И задача Алана состоит в том, чтобы вычислить, кого ему предоставила фирма. Робота или человека? Спектакль поставлен довольно интересно. Стоит отметить, что в постановке принимали участие всего 2 актера. Постановка стоит потраченного на нее времени."

Jekaterina atzīst: "Bija interesanti un jautri skaitīties izrādi. Baidos, ka pacelta problēma par robotiem cilvēku dzīvē drīz var būt ļoti aktuālā."

Leļļu teātra izrāde “Emīls un Berlīnes zēni”

2021. gada maijs

Šī gada maija sākumā mūsu skolas 5.,6. klašu skolēni tiešsaistē apmeklēja Leļļu teātra izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Šī bērnu detektīvromāna autors ir Ēriks Kestners, un bērni ar aizrautību to lasa kopš 1929.gada.

Ēriha Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā valda citi, nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai un ļaunumam.

Leļļu teātra radošā komanda ir radījusi mūsdienīgu, muzikālu izrādi dzīvā komiksa stilā, kurā skatītājiem ir iespēja dzīvot līdzi slavenā zēna Emīla Tišbeina dēkām lielpilsētā. Cenšoties atgūt nozagto naudu, mazais ceļotājs Berlīnē iepazīstas ar Gustavu un viņa draugiem. Kā tieši viņi satikās un kas notika ar svešo vīru katliņcepurē – to visu uzzināja 5.,6. klašu skolēni, noskatoties šo brīnišķīgo izrādi!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit