Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Latvijas skolas soma

Filma "Mātes piens"

2025. gada 11. janvāris

1.semestra beigās 12.b klase skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās mākslas filmu “Mātes piens”.

Filma veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas tāda paša romāna nosaukuma.

12.b klase latviešu valodu un literatūru apgūst padziļināti, un tēmas ‘Teksts un indivīds” apguvē balstījāmies uz tekstu ”Mātes piens”.

Pēc filmas noskatīšanās pārrunājām redzēto, kā arī salīdzinājām tekstu un grāmatu.

Daudzi skolēni teica, ka viņi guva priekšstatu par tā laika sadzīvi, ideoloģiju un cilvēku attiecībām.

Skolēni atzīmēja, ka trūka dažu sižetisku nianšu, kurām bija būtiska loma grāmatā.

Skolēni atzinīgi novērtēja aktieru darbu. Filmā atkal parādījās jaunā, talantīgā aktrise Rūta Kronberga, kura spēlēja Billi tāda paša nosaukuma darbā.

Filma skolēniem atvēra jaunu skatu uz romānu “Mātes piens”.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Alīna Selicka.

Muzejpedagoģiskā nodarbība "Sūnu ciema zēni"

2025. gada 9. janvāris

2024.gada 9.un 10.decembrī 8.klašu skolēniem projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija Zoom nodarbība  literatūrā. Nodarbības mērķis ir ar muzejiski atraktīviem priekšmetiem padziļināt skolā apgūtās zināšanas par Andreja Upīša garo stāstu jauniešiem “Sūnu ciema zēni”. Muzejpedagoga stāstījumu par Andreja Upīša dzīvi un daiļradi, “Sūnu ciema zēnu” tapšanu un daudzajiem izdevumiem papildināja  virtuāls ceļojums pie “Sūnu ciema zēnu” lieciniekiem Skrīveros un senā stāsta dažādo interpretāciju fragmenti.

Nodarbību ievadīja video ieskats muzeja ekspozīcijā, ko papildināja stāstījums par “Sūnu Ciema zēnu” tapšanu un daudzajām interpretācijām, aktualitāti mūsdienās. Turpinājumā bija video par trim Sūnu Ciema lieciniekiem un uzdevums skolēniem – atpazīt reālus etnogrāfiskos seno laiku priekšmetus no grāmatas, to pielietojumu, tādējādi labāk izprotot senvārdiem pilno A. Upīša tekstu un laiku, kuru tas apraksta.

Skolēni ir gandarīti par doto iespēju virtuāli apmeklēt muzeju un iepazīt stāsta "Sūnu ciema zēni” fragmentus.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Vineta Jēgere.

Koncertlekcija “Ziemassvētki apkārt pasaulei”

2024. gada 27. decembris

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purviema vidusskolas 1.- 3.klašu skolēni no 2.decembra varēja vērot brīnišķīgu, dažādu valstu Ziemassvētku tradīciju izzinošu koncertlekciju. Koncertlekciju vadīja brīnišķīgi mākslinieki un atraktīvi profesionāļi Arta un Miks Abaroniņi, kas kopā ar klavieru pavadījumu atskaņoja dažādus ziemassvētku dziesmu hitus. Tāpat tika spēlēts arī čells un kontrabass.

Video tika apskatītas Latvijas, Vācijas, Austrijas, Anglijas, Čehijas, Amerikas, Japānas un citu valstu Ziemassvētku tradīcijas.

Visvairāk bērnus aizrāva svētku eglītes tradīcijas, dziesmas un skaņdarbi ko viņi paši ir dzirdējuši filmās, piemēram “Harija Potera” tēma un grupas “Wham” hits “Last Christmas”.

Koncertlekcija bija ļoti labi izdevusies, jo bērni iepazina jaunus mūzikas instrumentus, to skanējumu.

Noteikti skolēniem radās lielāks priekšstats par Ziemassvētku nozīmi un kas zina, varbūt viņi pārņems kādu redzēto tradīciju savās mājās.

Lai jauki un mīļi Ziemassvētki.

Filma "Zeme, kas dzied"

2024. gada 28. novembris

Latvijas svētku mēnesī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolas 8.–9. klašu skolēni noskatījās jaunāko vēsturisko spēlfilmu “Zeme, kas dzied”.

Spēlfilma stāsta par Pirmo latviešu dziedāšanas svētku dzimšanu un uzņēmīgajiem cilvēkiem, kuri aizsāka šo unikālo tradīciju – no paaudzes paaudzē nododamo mantojumu.

“Filma “Zeme, kas dzied” mūs dziļi aizkustināja, parādot, cik svarīgi ir saglabāt Latvijas kultūras mantojumu. Tā lika mums pārdomāt, kā mēs varam pasargāt šo vērtību nākamajām paaudzēm… Dziedāšana un kopā būšana ir veids, kā saglabāt identitāti un stiprināt saikni ar senču mantojumu.” (9.a klases skolēni)

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju skolēniem iepazīt Latvijas kultūras vērtības!

Koncertlekcija “Veltījums Lāčplēsim”

2024. gada 16. novembris

2024.gada 12.novembrī Rīgas Purvciema vidusskolas 10. un 12.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja koncertu Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē. Savukārt, 14. novembrī koncertu “Veltījums Lāčplēsim” skolas aktu zālē klausījās 6., 7. un 9. klašu skolēni.

Svētku koncerts bija veltīts divām tēmām – tautas varoņa tēlam latviešu literatūrā un mūzikā, kā arī Latvijas vēstures varoņiem. Skolēni izzināja Lāčplēša tēlu literatūrā un mākslā, un kopā ar māksliniekiem iepazina Latvijas vēstures varoņus – latviešu strēlniekus. Stāsti mijās ar mūziku, kurā tika atskaņoti Ērika Ešenvalda, Haralda Sīmaņa un Jāzepa Vītola skaņdarbi, kā arī latviešu tautas dziesmas un strēlnieku dziesmas, kas veltītas varonības un dzimtenes mīlestības tēmām.

Animācijas filma "Straume"

2024. gada 11. novembris

No 14.10. līdz 18.10. projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 7. un 10. klašu skolēni noskatījās latviešu filmu “Straume”, kas šogad pāršalkusi gan festivālus, gan kinoteātru repertuārus. Šīs animācijas filmas saturs ir unikāls, jo par spīti tam, ka tā ir animācija, tai nav vecuma ierobežojuma, jo jebkura vecuma grupa uztvers sev aktuālu vēstījumu.

Spoku stunda

2024. gada 11. novembris

01.11.2024. projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 6.klašu skolēniem tika organizēta muzejpedagoģiskā video nodarbība “Spoku stunda”.

Attālinātajā nodarbībā, kas veidota kā videofilma, skolēni iepazinās ar Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumu daudzveidību, veidoja izpratni par to, kas ir spoku stāsti un kāpēc tos vajag klausīties un stāstīt, kā arī pārliecinājās, ka muzejā nav briesmīgu/biedējošu lietu, un bailes rada mūsu iztēle.

Videoierakstā par spoku stāstiem, to pētīšanu un savu pieredzi ar baidīšanos skolēniem stāstīja mākslinieks Kristians Brekte, folkloras pētnieks Guntis Pakalns, kā arī rakstnieks Māris Rungulis.

Nodarbība mudināja skolēnus saglabāt spoku stāstu stāstīšanas tradīcijas, kas attīsta prasmes secīgi formulēt savu domu, nepazaudēt ideju un saglabāt intrigu, stāstot vai rakstot spoku stāstus.

Dzeja. Es. Ziedonis.

2024. gada 11. novembris

2024. gada 30. un 31. oktobrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 8. klasēm tika organizēta nodarbība "Dzeja. Es. Ziedonis".

Nodarbības laikā jaunieši iepazinās ar Imanta Ziedoņa un citu laikmetīgo latviešu rakstnieku dzejoļiem, to rakstīšanas tehnikām un interpretāciju veidiem. Kopā ar nodarbības vadītāju skolēni diskutēja par to, kas ir dzeja, kāda ir tās loma mūsdienās un jauniešu dzīvē, kā arī iepazinās ar veidiem, kādos formātos dzeju iespējams nodot auditorijai. Noslēgumā jaunieši tika aicināti radīt paši savus dzejoļus, veidot to ilustrācijas ar attēliem un prezentēt tos dzejas lasījumos klases ietvaros.

Skolēni pārliecinājās, ka būt par dzejnieku ir interesanti un aizraujoši.

“Orķestris. Klasika. Roks.”

2024. gada 11. novembris

2024. gada 7.novembrī 8., 9. un 11. klases skolēni devās uz koncerta uzvedumu “Orķestris. Klasika. Roks.”, kurš notika VEF Kultūras pilī. Koncertā piedalījās: Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris, jaunā diriģenta Vilhelma Vācieša vadībā, pianists Vestards Šimkus, saksofonists Aigars Raumanis, grupas “DAGAMBA” līderis, čellists Valters Pūce un, protams, neatkārtojamā stāstniece, muzikoloģe - Karina Bērziņa. Skolēni iepazinās ar romantisma laika mūziku dažādas interpretācijas.

“Man patika roka stila savienojums ar klasisko mūziku. It īpaši bija interesanti skatīties kā pusaudži, apmēram tādā pašā vecumā, kā es, tik labi spēlēja.” (Jeļizaveta Gruņenko, 11.c) “Koncerts izraisīja man ļoti priecīgas un interesantas sajūtas, jo tādos koncertos es esmu diezgan reti. Visvairāk man iepatikās saksofonista spēle. Es labprāt vēlreiz apmeklēšu šo aizraujošo pasākumu.” (Alla Meldere, 11.c) “Viens no maniem mīļākajiem skaņdarbiem bija koncerta noslēgumā ar roka elementiem, manuprāt, tā bija vislabākā izvēle finālam, lai noslēgtu koncertu un atstātu spilgtu iespaidu.” (Margarita Sadovska, 11.c)

Paldies VEF Kultūras pilij, “Latvijas koncertiem” un iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par lielisko iespēju redzēt un klausīties šo koncerta uzvedumu.

Ceļš līdz grāmatai “Draugi”

2024. gada 7. oktobris

2024. gada 3. oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, mūsu skolā pie 4.un 5. klasēm ar savu nodarbību “Ceļš līdz grāmatai “Draugi”” viesojās rakstniece Nora Ikstena un dziedātāja, komponiste Laila Ilze Purmaliete. Nora Ikstena radījusi īpašu šai grāmatai veltītu 7 dzejoļu ciklu, ko Laila Ilze Purmaliete sacerējusi dziesmās, kuras nodarbības laikā izpilda ģitāras un fonogrammu pavadījumā.

Viņas rosināja skolēnus padomāt par tādām būtiskām tēmām, kā draudzība, mīļums pret vecākiem, un labestība vienam pret otru. Par pamatu ņemot Noras Ikstenas grāmatu “Draugi”. Interesantais vēstījums mijās ar dziesmām un dejošanu. Bērni aktīvi iesaistījās nodarbībā gan dziedot līdzi, gan iesaistoties kopīgās dejās uz skatuves.

Izsakām lielu paldies Norai Ikstenai un Lailai Ilzei Purmalietei par brīnišķīgo un interesanto pasākumu!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit