Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Latvijas skolas soma

2023./2024. mācību gadā programmas “Skolas soma” aktivitātes

2024. gada 31. maijs

2023./2024. mācību gadā mūsu skola aktīvi izmantoja programmas “Skolas soma” iespējas, lai skolēni var iepazīties ar Latvijas mākslas un kultūras norisi (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), sasaistot to ar mācību un audzināšanas darbu.

Mūsu skolēni apmeklēja daudzveidīgas teātra izrādes:
* Leļļu izrāde "Sapnis par karali" (1.kl.) (biedrība "Latvijas Leļļu Teātru Klubs", leļļu izrāde "Zaķim dzimene…" (1.-2.kl.) (Jura Babra leļļu teātris "TIMS");
* Izrāde "Mazais princis"(5.kl.), Izrāde "Robins Huds" (6.,7.,10.kl.), izrāde "Grāfs Monte-Kristo. Esmu Edmons Dantess" (6.d kl.), Izrāde "Gandrīzlaime" (12.kl.) (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris);
* Izrāde "Varšavas melodija" (11.kl.), izrāde "Love is..." (12.kl.) (Jaunatnes teātris "Brīvo Aktieru Sabiedrība");
* Balets "Vijs. Šausmu naktis" (10.kl.) (Latvijas Nacionālā opera un balets);
* Burvju triku izrāde “Brīnumi notiek”(6.kl.) (Mystero SIA).

Kā notiek zinātnes un mākslas mijiedarbība, lai radītu kvalitatīvu mākslas filmu, mūsu 2. un 4.klases skolēni uzzināja Zinātnes teātra nodarbībā “Zinātnes un mākslas krustpunkti”. Skolēni aktīvi piedalījās nodarbība "Māksla un zinātnes arhitektūra"(Laboratorium.lv). Bērni atraktīvā un neprastā veidā ieguva ļoti vērtīgas zināšanas, kā arī, cerams, ka kādā no bērniem šī izrāde izraisīja papildus interesi par aizraujošo zinātni. Skolēni uzzināja, kā veido mākslīgu sniegu, speciālu grimu, sprādzienus un citus efektus, kas ir balstīti uz ķīmijas un fizikas zināšanām, bet palīdz veidot mākslas darbus.

Koncertlekcija “Mēs esam Latvija”

2023. gada 14. novembris

2023. gada 13. novembrī 9. klašu skolēni devās aizraujošā ceļojumā pa Latviju koncertlekcijā “Mēs esam Latvija”. Tās vēstījums ir, ka Latvija ir iespēju zeme, vieta, no kuras nāk augsta līmeņa profesionāļi un izcilības. Sākot ar kultūru un sportu līdz pat zinātnei un jaunuzņēmumiem. Jaunieši lekcijā iepazina Latvijas vēstures un kultūras notikumus, kā arī tika iesaistīti viktorīnas spēlē par par Latviju, kas ir rūpīgi izstrādāta, ņemot vērā skolā apgūstamo vielu un mācību saturu. Tā kā šī bija muzikāla lekcija, tad tika dziedāts līdzi dažādām latviešu dziesmām. Koncertlekcijas programmā izskanēja mūzika, ko radījis Emīls Dārziņš, Uldis Stabulnieks, Pēteris Vasks, Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Renārs Kaupers un citi.

Paldies par pirmssvētku noskaņas radīšanu un iespēju iepazīt Latviju šādā muzikālā ceļojumā!

Norise notika Latvijas skolas somas ietvaros.

Zinātnes teātris – Laboratorium izglītojošas nodarbības “Mākslas un zinātnes krustpunkti” un “Māksla un zinātne arhitektūrā”

2023. gada 19. oktobris

18.oktobrī mūsu skolā notika neparastas zinātniskas izrādes - Laboratorium nodarbības “Mākslas un zinātnes krustpunkti” un “Māksla un zinātne arhitektūrā”, kurus bija iespēja apmeklēt visiem 2.un 3.klases skolēniem projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Bērni atraktīvā un neprastā veidā ieguva ļoti vērtīgas zināšanas, kā arī, cerams, ka kādā no bērniem šī izrāde izraisīja papildus interesi par aizraujošo zinātni. Skolēni uzzināja, kā veido mākslīgu sniegu, speciālu grimu, sprādzienus un citus efektus, kas ir balstīti uz ķīmijas un fizikas zināšanām, bet palīdz veidot mākslas darbus.

Fotogrāfijas no pasākuma

Koncertlekcija "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls"

2023. gada 30. maijs

No 15. līdz 23. maijam Rīgas Purvciema vidusskolas 5.a, b, c, d, e klašu skolēniem kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" bija iespēja noskatīties izglītojošu digitālo koncertlekciju "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls".

Koncertlekcija iepazīstina skolēnus ne tikai ar Raimonda Paula daiļradi un muzikālo darbības vēsturi, bet arī ar dažādiem mūzikas žanriem un stiliem, Latvijas jaunajiem mūzikas - gan klasiskās, gan mūsdienas - izpildītājiem un skaņdarbiem. Lekcijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar ierakstu studiju Radio, kā arī ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām ierakstot balsis un pavadījumu.

Liels paldies kultūrizglītības programmai "Latvijas skolas soma" koncertlekcijas veidotājiem un vadītājiem Jānim Ķirsim un Rūtai Dūdumai-Ķirsei par dinamisku, atraktīvu un aizraujošu audiovizuālu stāstu par Latvijas mūzikas leģendu Raimondu Paulu.

Filma “Rīgas Doma ērģeļu noslēpumi”

2023. gada 10. maijs

17.04 – 20.04.2023 kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mūsu pamatskolas 8.klases skolēniem mūzikas stundā bija iespēja piedzīvot aizraujošu un izzinošu video ekskursiju majestātisko Rīgas Doma ērģeļu aizkulisēs – filmu “Rīgas Doma ērģeļu noslēpumi”. 36 minūšu garā dokumentālā filma iepazīstināja skolēnus ar Rīgas Doma unikālo mūzikas instrumentu un atklāja bagātīgo Latvijas kultūras vēsturi un ērģeļmūzikas daudzveidību. Skolēni uzzināja par vairākām retām profesijām, kuru pārstāvji palīdz saglabāt mūsu kultūrvēsturisko mantojumu.

Paldies Latvijas kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma”, Rīgas Doma pārvaldei un mūziķiem par tik saturiski bagātu muzikālu izglītojoši dokumentālo filmu!

Izrādes “Monstrs” apmeklējums Dailes teātrī

2023. gada 18. aprīlis

2023. gada 10. martā 10. - 12. klašu skolēni projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Dankana Makmillana lugas “Monstrs” iestudējumu Dailes teātrī. Režisors Dmitrijs Petrenko uzskata, ka daļēji ir atbildīgs par to, kāda būs nākamā paaudze, tāpēc savos darbos arvien pievēršas jauno, vēl topošo cilvēku dzīvēm un problēmām.

Tas bija stāsts par piecpadsmit gadus veco Derilu, kura lomā iejūtas Kārlis Arnolds Avots ( viņu skolēni iepazina jau spēlfilmā “Janvāris”). Puisis neapmeklē stundas un izceļas ar destruktīvu uzvedību, ir kaitinošs, uzdod nepieklājīgus jautājumus un lieto nepiedienīgus vārdus, negrib pakļauties tiem noteikumiem, ko viņam liek ievērot jaunais skolotājs Toms, kuru spēlē Gints Andžāns. Tāpat kā savus vienaudžus un elkus no populārās kultūras, Derilu nebiedē nekas un viņam nerūp neviens.

Lai izpildītu skolotāja misiju un izglābtu no izslēgšanas audzēkni, jaunais pedagogs ir spiests iepazīt līdz šim nezināmo hip-hop, slenga un vardarbību glorificējošu pasauli, kas liek pārvērtēt pašam savu, šķietami pareizo dzīvi.

Atklājas šobrīd aktuālas problēmas – apjukums izglītības sistēmā un mentālās veselības nozīmīgums. Kā runāt ar jauniem cilvēkiem, kuri, uzspļaudami jebkādām civilizācijas noteiktās satiksmes formām, kļuvuši agresīvi nekontrolējami un bīstami gan sev, gan citiem.

Izrādes mūzikas autors reperis Prusax izrādei piešķir enerģijas lādiņu. Tā ir arī godīga atzīšanās, ka, iespējams, nepieciešams šāds vidutājs, kurš gan uzrunās potenciālo pusaudžu auditoriju, gan, lai arī necenzētā leksikā, slengā, bet tomēr pārtulkos viņu sajūtas un iekšējo dinamiku tiem, kam šis vecums un problēmas ir tālas un nesaprotamas. Daudzi dziesmu teksti poētiski raksturo netaisnības, vilšanās, neiederēšanās, aizkaitināmības stāvokli, kurā atrodas Derils un viņam līdzīgi jaunieši.

Pasākums "Digitālā foto darbnīca"

2023. gada 12. aprīlis

2023. gada 3., 4. aprīlī 9. klašu datorikas stundās notika projekta "Latvijas skolas somas” ietvaros pasākums "Digitālā foto darbnīca" pasākums, ko attālināti organizēja Ventspils Digitālāja centra lektori.

Attāinātās nodarbības vadīja skolotāji Ģirts Edvarts Stepiņš un Santa Līce. Šīs nodarbības veiksmīgi papildināja datorikas stundas kursu, parādot papildus redaktorus un attēlu apstrādes iespējas.

Mēs izmantojam attēlu apstrādi nodarbībās tēmās, kas veltītas vietņu un prezentāciju veidošanai. Skolēni stundās cītīgi strādāja. Tagad viņi uzzinās vairāk par dažādu formātu attēlu piestiprināšanas efektiem un iespējām. Skolēniem nodarbības ļoti patika.

9.d klases skolēna darba rezultāta piemērs:

Filma "Mātes piens"

2023. gada 27. marts

12. b klases skolēni padziļinātā kursa "Latviešu valoda un literatūra II" ietvaros noskatījās spēlfilmu "Mātes piens", kas veidota pēc populārā rakstnieces Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” motīviem.

Skolēni iepriekš bija veikuši romāna "Mātes piens" izpētes darbu tēmas "Teksts un indivīds" izpratnei, analizējot, salīdzinot un diskutējot.

Pēc filmas noskatīšanās skolēni rakstīja recenziju, bet pirms tam piedalījās diskusiju tīklā "Grāmata un/ vai filma". Skolēnu vairums atzina, ka filma ir patikusi un tikai padziļināja izpratni par laiku, indivīdu un laika un indivīda attiecībām, tomēr arī atzina, ka viņiem pietrūka detaļu, zemtekstu un tā, ko bija atraduši N.Ikstenas romānā. Svarīgi ir saprast arī dažādu mākslu caurviju stāstu, ko Latvijas skolas soma, popularizējot dažādus pasākumus, nemitīgi mums atgādina.

Luga “Grenholma metode”

2023. gada 23. marts

Projekta "Latvijas skolas somas" ietvaros 17. martā 10.A klases skolēni apmeklēja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī. Katalāņa Žordi Galcerana (1964) luga “Grenholma metode”. Tās saturs ir vismodernākais un ierastākais: intervija ar četriem kandidātiem uz liela uzņēmuma augstākā līmeņa vadītāja amatu. Taču pa ceļam pretendenti (un tajā pašā laikā – lasītāji vai skatītāji) redz viens otru, civilizāciju, kurai viņi pieder, un sevi no jauna rakursa. Skolēnu atsauksmes pēc izrādes:
• Liels paldies par iespēju apmeklēt teātri.
• Paldies par brīnišķīgo kultūras vakaru.
• Man ļoti patika aktiermāksla.
• Laikmetīgā un laikmetīgā luga.
• Bija ļoti interesanti un izzinoši, 4 personāži – 4 temperamenti.

Izstāde "Runā ar dzeju. Linards Tauns" un nodarbība "Misija rakstniecība"

2023. gada 30. janvāris

12. b klases skolēni padziļinātā kursa "Latviešu valoda un literatūra II" 2023. gada 27. janvārī apmeklēja Rakstniecības un mūzikas muzeja izstādi "Runā ar dzeju. Linards Tauns" un nodarbību "Misija rakstniecība".

Nodarbības laikā skolēni varēja iejusties dzejnieka pasaulē, iepazīt viņa personību, daiļradi, apskatīt rokrakstus, fotogrāfijas, personīgās lietas, kas glabājas Rakstniecības un mūzikas muzeja krātuvē. Nodarbības otrajā daļā, lasot autora dzeju un izpildot dažādus runas vingrinājumus, skolēni trenēja atmiņu, attīstīja runas, saskarsmes un empātijas prasmes.

Dažas atziņas no skolēnu darbiem:

  • Realitātē izstāde bija labāka nekā es to gaidīju. Viss ir ļoti radoši izstrādāts, piemēram, telpu sadalījums rakstnieka dzīves posmos. Sajutu emocionalitāti un vienlaikus mierīgu atmosfēru.
  • Linarda Tauna izstāde nav tikai iepazīšanās ar dzeju, bet arī interesanta, interaktīva stunda, kur var iepazīt savus klasesbiedrus.
  • Īpaši patika un atmiņā ir palicis "lapu aizkars", uz kura ir dažādu personību citāti, tēli, gleznas, viss, kur guvis iedvesmu Linards Tauns.

Paldies Katrīnai Kūkojai un Lienai Šmukstei par nodarbību muzejā!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit