Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

latviešu valoda

Skaļas lasīšanas sacensības

2024. gada 18. aprīlis

17.04.2024 RCB filiālbibliotēkā “Pūce” notika “Skaļas lasīšanas” sacensības.

No mūsu skolas piedalījās Emilija Tihonoviča 5.a kl., Romans Šiļņikovs 5.b kl. un Karolina Kašperova 5.d kl.

Mūsu meitenes saņēma pateicības, bet Romans saņēma atzinības rakstu, iespēju piedalīties Rīgas reģionālajā finālā Nacionālajā vēstures muzejā ”Dauderi” un ieguva skatītāju simpātiju balvu.

Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājām Gunai Vīlipai un Vinetai Jēgerei par bērnu sagatavošanu pasākumam!

Fotogrāfijas

Tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu

2024. gada 6. marts

"Es zinu dienas mirkļa garumā un mirkli dienas īsumā," teicis I.Ziedonis. Šo piepildītā mirkļa sajūtu, domājams, ka izjuta ikviens skolēns un pedagogs šī gada pavasara sākumā, piedaloties neaprakstāmā notikumā - iespējā tikties ar sirdsgudru, gaišu, pozitīvu, atvērtu, iedvesmojušu cilvēku, ar rakstnieci Noru Ikstenu.

Uz tikšanos bija aicināti 12.b klases skolēni, kuri apgūst "Latviešu valodu un literatūru II", kā arī 9. un 11. klašu skolēni.

Nora Ikstena stāstīja par to, vai viegli, grūti, vai skaisti būt rakstniekam, kā ir būt rakstniekam 21. gadsimtā. Stāstīja par vienu no savām jaunākajām grāmatām "Jona" un "Draugi. Vabulīša un Pifāna piedzīvojumi".

12.klases skolēni bija sagatavojuši jautājumus par lasītajiem literārajiem darbiem, kā arī par mūžīgām, eksistenciālām problēmām. Sarunu caurstrāvoja gaišums, prieks un pozitīva enerģētika, jo tika īstenota "Divsaruna", gūtas kopīgas skaistas atziņas, gan arī pārrunātas mūsu sabiedrībā, pasaulē esošās sāpes.

Paldies, Nora, par šī nebeidzamā mirkļa sajūtu, mieru, gaismu un iedvesmu!

Sprīdītim 120

2023. gada 22. decembris

2023. gada 18. decembrī 7.c un 7.d klases skolēni izrādīja Annas Brigaderes pasaku lugas "Sprīdītis" iestudējumu, ko bija cītīgi gatavojuši semestra garumā, realizējot jaunapgūstamā mācību priekšmeta "Literatūra" iedzīvināšanu. Emocijas, raitā valoda un Ziemassvētku atmosfēra padarīja šo izrādi par brīnišķīgu piedzīvojumu gan aktieriem, gan skatītājiem.

Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājai Gunai Vīlipai par skolēnu ieinteresēšanu darbā.

LVA valodas tūre "Ņemot un dodot topu par citu"

2023. gada 23. novembris

22.novembrī mūsu skolā pie 11. klasēm un 12. b klases ieradās jauniešu valodas tūre „Ņemot un dodot topu par citu” (citāta autors ‒ Rainis) .

Tūres mērķis ir stiprināt dialogu ar jauniešiem un ļaut viņiem dalīties ar savu viedokli par valodu, rosinot domāt par daudzveidīgām izteikšanās iespējām latviešu valodā, valodas jaunrades potenciālu, valodas mītiem un līdzdalību valodas pilnveides procesā. Radošajās darbnīcās ar jauniešiem tika noskaidroti viņiem aktuālie anglismi, attieksme pret sabiedrībā valdošiem valodas mītiem, kā arī galvenie secinājumi jeb domugraudi par valodu kopumā, turpretī darbnīcā „Esi Alunāns!” skolēni meklēja veiksmīgus un interesantus variantus, kā dažādos kontekstos varētu aizstāt anglicismus un frāzes angļu valodā.

Paldies Guntai Kļavai un Justīnei Bonderei no LVA (Latviešu valodas aģentūra) par aizrautīgo darbošanos ar mūsu jauniešiem!

Latviešu valodas 5.-6.klašu konkursa rezultāti

2023. gada 16. novembris

Priecājamies par mūsu skolas 5.a klases skolnieces Marijas Kaplunovas panākumiem Rīgas 40.vidusskolas 7.atklātajā latviešu valodas (mazākumtautību izglītības programma) konkursā 5.-6. klasēm, jo Marijai ir 3. vieta!

Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājai Vinetai Jēgerei par skolēnu sagatavošanu konkursam!

12.b klase apmeklēja izstādi “Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums”

2023. gada 10. novembris

12.b klase kursā "Latviešu valoda un literatūra II" apmeklēja kultūrizglītojošās programmas nodarbību dāņu mākslinieka Ufes Isoloto (Uffe Isolotto) izstādē “Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums”, kuras laikā iepazina izstādes tapšanu Venēcijas Biennāles ietvaros un pamatojumu caur īsstāstu “No zemes klēpja”, reflektēja par pieredzēto un piedalījās radošās rakstīšanas aktivitātē, grupās domājot par savu literāro žanru, kura ietvaros bija jārada jauni tēli, to attiecības ar esošiem kentauriem, kā arī, raugoties nākotnē, radīja oriģinālas sižeta līnijas, atbilstoši izlozētajam žanram. Nodarbībā skolēni pētīja tēmas, kas ietver filozofiskus, sociālos un kultūras kontekstus un diskutēja par laikmetīgās mākslas nozīmi un ietekmi mūsdienu mainīgajā pasaulē, atsaucoties uz tikko iegūto pieredzi hiperreālistisko darbu instalācijā.

Radošās rakstīšanas nodarbība bija lieliska iespēja skolēniem attīstīt valodas un kultūrpratības iemaņas.

Paldies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvai “Ziedoņa klase” un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs fondam par šī kultūras notikuma organizēšanu Latvijā, kā arī Elizabetei Pavlovskai par nodarbības vadīšanu.

Latviešu valodas un literatūras II padziļinātā kursa ārpusstundu aktivitātes

2023. gada 23. oktobris

12.klases skolēni padziļinātā kursa "Latviešu valoda un literatūra II" ietvaros septembrī, oktobrī darbojās pētot tēmu "Teksts un indivīds", lasot un izprotot dažādu autoru tekstus un analizējot laikmeta un vides ietekmi indivīda veidošanās ceļā. Izejot ārpusstundu rāmjiem, skolēni septembra beigās apmeklēja LNB (Latvijas Nacionālā bibliotēka) Virtakas klases kultūrizglītojošo nodarbību "Pašizdots jeb lasīšana kā pretošanās", kur muzejpedagoģes Anitas Smelteres vadībā iepazina dažādu laikmetu cenzūras iemeslus, iepazina autorus, kuri bija nevēlami varai un kurus sabiedrība dažkārt lasīja slepeni, kā piemēram, padoju laika "pašizdotā".

19.oktobrī, domājot par novembri - Ojāra Vācieša mēnesi, skolēni devās ciemos uz Ojāra Vācieša muzeju, sajūtot dzejnieka klātbūtni viņa mājā O.Vācieša ielā 19, Rīgā. Skolēni iepazina dzejnieka dzīves stāstu, ieklausījās Ojāra Vācieša dzejas ierakstu lasījumos, noskatījās video stāstus, gatavojoties radošās rakstīšanas nodarbībām stundās.

Šīs ārpusstundu nodarbības padziļina skolēnu izpratni par skolā apspriestajām tēmām, paplašina kultūrpieredzi un sniedz bagātīgu informāciju par literatūras, vēsturisko apstākļu un vides mijiedarbību.

Kampaņa “Uzdāvini dzejoli”

2023. gada 27. marts

Ar mērķi veicināt dzejas lasīšanu un dalīšanos tajā ar citiem, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija Pasaules dzejas dienā – 21. martā – aicināja ikvienu, jo īpaši skolēnus, piedalīties starptautiskā kampaņā “Uzdāvini dzejoli”.

Mūsu skolas skolēni no 1. līdz 12.klasei latviešu valodas un literatūras stundās Pasaules dzejas dienā bija radoši un dzejojoši, saprotot, ka dažkārt radīt un dāvāt citiem savu prieku par pasauli ir gandarījums. Paldies latviešu valodas skolotājiem par dzejas stundām!

Fotogrāfijas no pasākuma

Latviešu valodas valsts 39. olimpiādes 7.-8. klasēm rezultāti

2023. gada 10. janvāris

Sveicam 8.e klases skolnieci Adelīnu Beitiku ar uzvaru - 2. vietu Latviešu valodas (skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu) valsts 39. olimpiādē!

Paldies latviešu valodas skolotājai Ilzei Gailānei par skolēnu sagatavošanu olimpiādei!

Rīgas 89.vidusskolas 7. latviešu valodas 3.-4. klašu atklātā konkursa rezultāti

2022. gada 02. decembris

Sveicam Rīgas 89.vidusskolas mazākumtautību skolu 7. latviešu valodas 3.-4. klašu atklātā konkursa laureātus!

3. vieta - Anastasija Kudesova (3.e) - skolotāja Alla Serdjukova

3. vieta - Andrejs Krekovs (4.a) - skolotāja Solveiga Gabliņa

atzinība - Andrejs Kovaļenko (3.d) - skolotāja Alla Serdjukova

atzinība - Sofija Gorjačova (4.a) - skolotāja Solveiga Gabliņa

Paldies latviešu valodas skolotājām par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit