Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

pasākums

Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" nodarbība

2023. gada 1. marts

2024. gada 14. februārī skolā 10.c klasei notika nodarbība "Iespējas jaunatnes organizācijās", kuru vadīja Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" speciālisti - Dace Rībena, Anna Paula Veidemane, kā arī brīvprātīgie jaunieši, kuri darbojas "Kaņierī".

Nodarbībā tika diskutēts un domāts par iespējām dažādās jaunatnes organizācijās, kā arī jaunieši uzzināja, kā ir iespējams iesaistīties dažados pilsoniskās līdzdalības pasākumos un izteica vēlmi piedalīties arī citās Rīgas jauniešu centra "Kaņieris" nodarbībās.

Digitāli muzikāls dzīvesstāsts "Elsbergs - divos naktī…"

2022. gada 01. decembris

12. b klases skolēni padziļinātā kursa “Latviešu valoda un literatūra II“ ietvaros 3.novembrī noskatījās video stāstu par dzejnieku Klāvu Elsbergu “Elsbergs – divos naktī”. Apgūstot padziļināto kursu un lasot N .Ikstenas romānu “Mātes piens”, skolēni veica pētījumu “Teksts un personības“ , aktualizējot K. Elsberga tēlu romānā un pētot K. Elsberga stāstu, nozīmi deviņdesmito gadu kultūrkontekstā.

Video stāsts tapis programmā "Latvijas skolas soma".

Video stāstā ietverti fakti no Klāva Elsberga dzīves, gan viņa rakstītās vēstules, gan dzeja, kas ietērpta popmūzikai un repam raksturīgās krāsās, izsakot gan tiešus pārdzīvojumus, gan filozofiskas pārdomas.

Sinerģija starp autentiskumu un mūsdienām aptver trīs galvenās tematiskās līnijas – realitāti, radošas personības iekšējo pasauli un, protams, mīlestību, kas atklājas uz Elsberga dzīves laika vēsturiskā konteksta fona.

Skolēni pēc video stāsta noskatīšanās rakstīja: “Emocionāls, sirsnīgs , patiess, muzikāls , izzinošs. Stāsts, kurš arī pasaka daudz sentenču, bet svarīgākā no tām ir izpratne par dzeju, literatūru un laiku, par to, ka mēs jau arī šobrīd dzīvojam dzejā, katrs savā un katrs citādi.”

Muzeja “Ebreji Latvijā” nodarbība skolā

2022. gada 01. decembris

Projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 2022. gada 14.novembrī 11.klašu skolēni apmeklēja muzeja “Ebreji Latvijā” nodarbību “Ievērojamas ebreju personības pirmskara Latvijā”, veltītu Latvijas ebreju lomai un ieguldījumam Latvijas Republikas attīstībā 1920.-30. gados.

Nodarbības mērķis - veidot priekšstatu par Latvijas kultūru daudzveidību un nacionālo minoritāšu lomu tajā, izvērtējot ebreju ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Nodarbības gaitā skolēni varēja iepazīties ar izcilām personībām – ebrejiem, kas pirmskara Latvijā darbojās dažādās jomās, gūstot atzinību gan savu līdzgaitnieku vidū, gan plašākā sabiedrībā. Skolēniem bija iespēja pašiem izpētīt dažādu cilvēku likteņus.

Vasarā skolēni lasīja M.Bērziņa romānu “Svina garša”, analizēja to septembrī, 8. 10. apmeklēja Latvijas Nacionālajā teātrī izrādi “Svina garša” un kā turpinājums bija dziļāka šo notikumu izzināšana muzeja “ Ebreji Latvijā” nodarbības laikā. Pasākumu posms noslēgsies ar spēlfilmas “Tēvs nakts” noskatīšanos.

Skolēni paplašināja izpratni par ebreju devumu Latvijas valsts attīstībā un pirmskara Latvijas ebreju kopienas dzīvi, kā arī mācījās veidot, noformēt plakātu un argumentēt, radoši darboties grupās, prezentēt savu darbu auditorijas priekšā.

Radošā darbnīca “Mana runa pārliecina”

2022. gada 01. decembris

Projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 14.novembrī 9.c klases un 10.klašu skolēni apmeklēja pasākumu “Mana runa pārliecina”.

Pasākuma mērķis bija iepazīties ar publiskās uzstāšanās mākslas pamatprincipiem, uzzināt par stratēģijām, kā pārvarēt bailes, kā ieinteresēt publiku un noturēt uzmanību, kā veidot saturu un paust viedokli, kā gūt reālu pieredzi, praktiski uzstājoties. Pieredzējuša pasākumu vadītāja un improvizatora Krišjāņa Berķa vadībā, balstoties uz improvizācijas teātri, meistarklasēs pārbaudītiem uzdevumiem, kā arī caur smiekliem un jokiem skolēni radošajā darbnīcā ieguva priekšstatu, kas ir publiskā runa, kā pārvarēt bailes, paust viedokli, ieinteresēt publiku un noturēt tās uzmanību. Nodarbības sākumā lektors aicināja iepazīt vienam otru ar jautru spēļu palīdzību, trenējot acu kontaktu un atmiņu. Skolēniem tika doti praktiski padomi, kā veiksmīgi uzstāties klausītāju priekšā, kā stāvēt, cik tālu no publikas atrasties. Interesanti bija arī pašiem visas jaunās iemaņas izmēģināt, uzstājoties vienaudžu priekšā. Tāpat darbnīcā tika veltīts laiks klausīšanās kultūrai, kura arī nav mazsvarīga. Nodarbībās apgūtās prasmes noderēs uzstājoties ar publisko runu un radošajiem darbiem, aizstāvot savas izveidotās prezentācijas.

Cirka izrāde "Bufanāde"

2022. gada 01. decembris2022.gada 21.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Purvciema vidusskolā viesojas cirka mākslinieki Alīna un Valērijs ar jaunu cirka izrādi komiskas aktiermākslas manierē "Bufanāde".

3.klašu skolēniem bija iespēja iepazīstināties ar klaunādes klasiku, kuru caurvij cirka akrobātika, komēdija, jestrums un vieglums.

Izrādes galvenais centrējums – atgriešanās bērnībā. Stāsts par diviem bērniem, kuru iztēlē dzimst viņu iedomu draugs. Draugs, kurš top pavisam īsts; draugs, kurš māca viņiem priecāties, fantazēt un novērtēt vienam otru un patiesu draudzību. Pēc izrādes bērniem bija iespēja Valērijam uzdod jautājumus par un ap cirka mākslu.

Paldies projekta “Latvijas skolas soma” organizatoriem par šo brīnišķīgo iespēju!

"Kas? Kur? Kad?" 2022

2022. gada 31. maijs

2022. gada 30. maijā mūsu skolā norisinājās intelektuālā spēle "Kas? Kur? Kad?", kurā pieņēma dalību 17 komandas no 7.-11. klasēm.

Par uzvarētājiem galvenajā spēlē kļuva 11.a klases komanda "Дикий слежъ" (Metjū Podļeskis, Marija Vasiļjeva, Anastasija Šakele, Artjoms Grišajevs, Evelina Mironova).

2. vieta 11.a un 11.b klašu komandai "Argus" (Ņikita Mihejevs, Artūrs Aire, Mihails Ivanovs, Dāniels Tankelovičs, Daniels Livšics, Deniss Levčiks).

3. vieta 9.a klases komandai "Яйцы" (Nikita Baskovs un viesi no RVT Kirils Kožemjakins un Andrejs Viktorovičs).

Par uzvarētājiem sākumspēlē "Daugavpils" kļuva komanda "Argus".

Apsveicam uzvarētājus un vēlam jaunas uzvaras!

Paldies spēles organizatoriem 12.a klases skolēniem Deņisam Morozovam un Aleksejam Kazus un mūsu absolventiem Nataļjai Vernerei un Mihailam Abramovam par interesanto un aizraujošo spēli!

Fotogrāfijas

Koncerts-tikšanās ar komponistu, ģitāristu Aivaru Hermani 10-11.kl.skolēniem

2022. gada 24. maijs

2022. gada 23. maijā mūsu skolā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Aivars Hermanis. 10.-11.klašu skolēniem bija lieliska iespēja iepazīties ar Aivara Hermaņa muzikālo karjeru un dzīves panākumiem.

Dažādu laiku melodijas vijās ar mūziķa Aivara Hermaņa stāstiem par savas profesionālās un personiskās dzīves izaicinājumiem, uzvarām un zaudējumiem. Tās ļāva klausītājam uz brīdi nonākt laikā, kad 70 un 80 gadu Latvijā attīstījās populārā un estrādes mūzika, kā arī izzināt mūziķu lomu Latvijas neatkarības atjaunošanas procesā un šodien. Koncertprogrammā bija iekļautas instrumentālās kompozīcijas no albumiem “Mans laiks”, “Liepājas iela” un “Bague Duo”, kā arī R.Paula, U.Stabulnieka un tādu pasaulslavenu komponistu kā I.Dunajevska, V.A.Mocarta, J.Lenona u.c. melodijas. Kā profesionāls mūziķis Aivars ir spēlējis grupās “Modo”, “Opus” “Remix”, R.Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, Laimas Vaikules grupā u.c. kā ar piedalījies daudzu skaņuplašu ierakstos. Joprojām muzicē dažādos džeza un populārās mūzikas projektos, kā arī lasa lekcijas Latvijas Kultūras koledžā un citās Latvijas augstskolās.

Atmodas laika dziesmas

2021. gada 22. aprīlis-10. maijs

No  22. aprīļa līdz 10. maijam mūsu skolā notika 9.-12.klašu skolēnu tikšanās ar Atmodas laika dziesmām Latvijas skolas somas ietvaros.

Tas bija muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem – Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju un Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Programmā tika iekļautas nozīmīgākās un simboliskākās atmodas laika dziesmas, kas savijas ar stāstu par to, kā notika Latvijas neatkarības atgūšana. Skanēja Zigmāra Liepiņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Jura Kulakova radītā mūzika.

Stāsts par neatkarības atgūšanu tika izveidots, konsultējoties ar Latvijas vēsturniekiem. Koncertstāstu papildināja gan vēsturiski kinokadri, gan īpaši veidoti videomateriāli.

Programma ir interaktīva, skolēniem bija iespēja gan uzzināt ko jaunu, gan parādīt savas zināšanas un dziedāt visiem kopā. Skolēni ar lielu interesi pēc koncertstāsta pildīja darba lapas ar krūstvārdu mīklu.

Mūsu Tēvzemes aprakstīšana

2021. gada 21. aprīlī

21. aprīlī 10. klašu skolēni piedalījās projekta "Latvijas skolas soma"" K.Barona muzeja organizētajā nodarbībā "Mūsu Tēvzemes aprakstīšana". Video ierakstā iepazinās ar K.Barona muzeju, uzzināja par  latviešu folklorista, rakstnieka un publicista dzīvi.

1859.gadā Tērbatas, tagadējās Tartu universitātes, matemātikas un fizikas fakultātes students Krišjānis Barons nolēma kājām mērot ceļu no Tartu līdz savām mājām Dundagā, viens no viņa mērķiem bija pamatīgāk iepazīt savu tēvzemi. Tas atspoguļots viņa grāmatā "Mūsu tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti". Viņš kļuva par pirmās ģeogrāfijas grāmatas autoru, kas atstājis nozīmīgu informāciju par Latvijas teritoriju 19. gadsimta vidū.

Nodarbības laikā skolēni darbojās grupās, veica vairākus uzdevumus. Piemēram, pēc attēliem atminēja pilsētas, lasīja vecajā drukā, aprēķināja veikto maršrutu jūdzēs.

Barons savu ceļojumu veica 5 nedēļās, kājām veicot ~ 840km. Vairākas dienas viņš atpūtās un iepazina Vecpiebalgu, īpaši priecājās par bagāto valodu.

Jauniešu atsauksmes par nodarbību:

1. Nodarbība bija ļoti ieinteresējoša, uzzināju daudz ko jaunu par K. Baronu;

2. man ļoti patika meklēt informāciju, bija jautri un interesanti; patika strādāt grupās;

3. mani ieinteresēja, kā K. Barons kājām nogājis 847 km 5 nedēļās vai vienā mēnesī;

4. man patika viss, bija jautri, laba komanda;

5. lasījām doto tekstu vecajā drukā, tas bija interesanti, piemēram, kas ir virspilssāts, strūgas, skutkas? (galvaspilsēta, ūdens, laivas);

5. nodarbība bija izzinoša un interesanta;

6. nodarbības noslēgumā dziesma "1836" – mani uzrunāja visvairāk;

7. bija iespēja ceļot pa Latviju, esot mājās.

Paldies K.Barona muzeja speciālistam Andrim Ērglim par nodarbību!

Projekts Spēks pašpārvaldei aktivitātē "Pašpārvalde 101"

2020. gada 17. janvāris

Skolēnu dome ir vieta, kur skolēni ne tikai realizē savus projektus un attīstās radošā virzienā, bet arī vieta jaunajām iepazīšanām ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem!

Piektdien, 17. janvārī mūsu domes biedri tikās ar pārstāvi no Rīgas skolēnu domes, projekta ietvaros Spēks pašpārvaldei aktivitātē "Pašpārvalde 101".

Bērni veica dažāda veida aktivitātes, kurās tiem bija jāparāda sevi un jāatverās no labākās puses, jo šajā darbā visi bija kā viens vesels.

Mūsu skolēnu pašpārvaldes pāstāvjiem tā bija ļoti interesanta un noderīga pieredze, kas turpmāk palīdzēs uzlabot skolas dzīvi.

Kā arī paldies Brigitai Mednei par veikto pasākumu!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit