Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

izstāde

Pavasara izstādes skolas bibliotēkā

2024. gada 30. aprīlis

Mūsu skolas bibliotēkā regulāri notiek dažādas izstādes.

Šobrīd var apmeklēt sekojošās izstādes:
- "Bibliotēkas un lasīšana"- bibliotēkas nedēļas ietvaros;
- 6.-8.kl. radošie darbi “Lieldienas klat!” - dizaina un tehnologiju skolotājs S.Šurs;
- 2. klašu radošie darbi “Pavasaris dzejā" - skolotājas R.Mita un S.Šimkus-Zvirbule;
- 2. klašu audzēkņu radošie darbi “Zivtiņa” - skolotāja A.Kvančiaņi.

Fotogrāfijas no izstādēm

Izstādes Rīgas pilsētas bibliotēkās

2024. gada 26. marts

Mūsu 9. un 7.klašu audzekņu vizuālās mākslas radošo darbu izstādes (skolotāja M.Katkeviča) ir skatāmas Rīgas pilsētas bibliotēkās:

- RCB Griziņkalnas filiālbibliotēkā no 04.03. līdz 05.04.2024. 7.klašu audzekņu radošo darbu izstāde "Pozitīvs/Negatīvs";

- RCB Daugavas filiālbibliotēkā no 08.03. līdz 12.04.2024. 9.klašu audzekņu radošo darbu izstāde "Laikmetīgās mākslas elementu izmantošana iedvesmojoties no skaistuma un estētikas paraugiem antīkās Grieķijas un Senās Ēģiptes mākslā."

Fotogrāfijas

9. klašu skolēnu radošo darbu izstāde 2023

2023. gada 24. novembris

Šobrīd skolas bibliotēkā notiek 9. klašu skolēnu radošo darbu izstāde "Skaistuma un estētikas izpratne senajā pasaulē un antīkajā laikmetā. Senās Ēģiptes un antīkās Grieķijas māksla".

Paldies vizuālās mākslas skolotājai Margaritai Katkevičai un skolas bibliotekārēm Lidijai Šiškovičai un Veronikai Ļebedevai par izstādes organizēšanu!

Fotogrāfijas

12.b klase apmeklēja izstādi “Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums”

2023. gada 10. novembris

12.b klase kursā "Latviešu valoda un literatūra II" apmeklēja kultūrizglītojošās programmas nodarbību dāņu mākslinieka Ufes Isoloto (Uffe Isolotto) izstādē “Mūsu mājas bija zeme. Uzplaukums”, kuras laikā iepazina izstādes tapšanu Venēcijas Biennāles ietvaros un pamatojumu caur īsstāstu “No zemes klēpja”, reflektēja par pieredzēto un piedalījās radošās rakstīšanas aktivitātē, grupās domājot par savu literāro žanru, kura ietvaros bija jārada jauni tēli, to attiecības ar esošiem kentauriem, kā arī, raugoties nākotnē, radīja oriģinālas sižeta līnijas, atbilstoši izlozētajam žanram. Nodarbībā skolēni pētīja tēmas, kas ietver filozofiskus, sociālos un kultūras kontekstus un diskutēja par laikmetīgās mākslas nozīmi un ietekmi mūsdienu mainīgajā pasaulē, atsaucoties uz tikko iegūto pieredzi hiperreālistisko darbu instalācijā.

Radošās rakstīšanas nodarbība bija lieliska iespēja skolēniem attīstīt valodas un kultūrpratības iemaņas.

Paldies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvai “Ziedoņa klase” un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs fondam par šī kultūras notikuma organizēšanu Latvijā, kā arī Elizabetei Pavlovskai par nodarbības vadīšanu.

Mūsu 9.klašu absolventu vizuālās mākslas radošo darbu izstādes Rīgas bibliotēkās

2023. gada 11. septembris

Mūsu 9.klašu absolventu vizuālās mākslas radošo darbu izstādes notika:

- RCB Griziņkalna filiālbibliotēkā no 3.07.līdz 27.07.2023.

- RCB Daugavas filiālbibliotēkā no 1.08. līdz 30.08.2023.

9. klašu skolēniem vizuālās mākslas stundās 2022./2023.m.g. notika renesanses un baroka stila studijas.

Temata apguves mērķis bija iepazīties ar renesanses un baroka stilu estētiku un radīt renesanses vai baroka stila gleznas fragmenta kopiju, lai saprastu, kādu estētisku un emocionālu pārdzīvojumu rada renesanses un baroka laika māksla.

Kādu estētisku un emocionālu pārdzīvojumu rada renesanses un baroka laika māksla?

Skolēni pēc radošo darbu studijām vērtēja savu sniegumu un saprata, kāpēc nepieciešams pētīt mākslas darbu oriģinālus, meklēt simbolu skaidrojumus, lai saprastu mākslas darbu patieso vēstījumu.

Skolēni izvērtēja savu kultūras pieredzi, paužot savu attieksmi pret dzīves un kultūras vērtībām, ko rosinājuši oriģināldarbi, kurus tie izvēlējās atbilstoši savai radošā darba iecerei, ka kopijas veidošana palīdz saprast radošo procesu un atklāj kopējamā darba nianses, kas būtiskas estētiskai uztverei un emocionālam pārdzīvojumam.

Paldies vizuālās mākslas skolotājai Margaritai Katkevičai un bibliotekārēm Lidijai Šiškovičai un Veronikai Ļebedevai par izstādes organizēšanu!

Izstādes fotogrāfijas

Izstādes skolas bibliotēkā

2023. gada 02. marts

Skolas bibliotēkā visu laiku notiek dažādas izstādes.

Arī tagad no 1. marta var apskatīt:
- 2. d. klases radošus darbus “Kolāža'” - skolotāja Nataļja Vasiļjeva;
- 3. klašu audzēkņu radošo darbu “Iedvesma no Pikaso” -  skolotājas Ž.Reutova un S.Zavjalova.

Laipni lūgti!

Bibliotēkas ziemas izstāde

2022. gada 11. janvāris

Skolas bibliotēkā visu laiku notiek dažādas izstādes. Arī tagad no 7. janvāra var apskatīt:

* 3. a klases radošus darbus “Ziemas ainava” - skolotāja Nataļja Sidorova;

* sākumskolas audzēkņu vizuālās mākslas radošus darbus “Ziemas skaistums” - skolotāja Tatjana Šandurova;

* grāmatu izstādi “Maģiskais Disnejs” .

Laipni lūgti!

Izstādes bibliotēkās

2020. gada 20. februāris-20. marts

1. No 20. februāra līdz 20. martam skolas bibliotēkā notiek aviomodeļu izstāde, kurus izgatavoja avio modelēšanas pulciņā "AERO KLASS".
Četri lieli modeļi ir radiovadāmi un lidojoši.

2. No 21. februāra līdz 20. martam RCB Daugavas filiālbibliotēkā (Vīzlas iela 1) notiek mūsu 8.c klases skolnieces Uļjanas Ļitovčenko personālizstāde "Lieli sapņi" https://bibliotekaberniem.rcb.lv/2020/02/skolnieces-uljanas-litovcenko-p...

Gleznu izstāde skolas bibliotēkā

2020. gada 20. janvāris - 15. februāris

No 2020. gada 20. janvāra līdz 15. februārim skolas bibliotēkā notiks 8.c klases skolnieces Uļjanas Ļitovčenko gleznu izstāde.

Skolēnu radošo darbu izstādes skolas bibliotēkā

2019. gada decembris

Skolas bibliotēkā no 2. līdz 13. decembrim notiek skolēnu radošo darbu izstādes “Sniegavīri” (2.b, 2.d, 2.e klases), “Jautrie cipari” (1.b klase), “Nākotnes skola” (3.a klase), ”Pašportrets” (4.a.klase), “Dimantu aizrautība” (6.a skolnieces Anastasijas Kaņepes personālizstāde)

Un no 11. decembra notiek 9. klašu audzēkņu radošo darbu izstāde “Eglītes”.

Laipni lūgti!

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit