Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

karjera

Karjera aviācijas nozarē

2024. gada 26. aprīlis

2024. gada 25. aprīlī karjeras izglītības programmas ietvaros vidusskolēniem bija organizēta tikšanās ar aviācijas mācību centra “TRITECH” vadītāju Viktoru Prokopenko. Centra prezentācijas laikā jaunieši uzzināja par karjeras iespējām, atalgojumiem šajā nozarē, zināšanām un prasmēm, kuras var attīstīt mācoties šajā iestādē. Apgūt vienu no aviācijas profesijām var jau skolas laikā (no 18 gadiem) un sertifikāts ļaus strādāt 76 pasaules valstīs.

Vairāk informācijas: www.tritech.lv

Lekcija kampaņas "Start (IT)" ietvaros

2024. gada 29. februāris

"Start IT" kampaņas ietvaros 2024. gada 29. februārī mūsu skolā viesojās skolas absolvents Valērijs Tolkačovs, kurš šobrīd strādā uzņēmumā Accenture un atnāca, lai jauniešu vidū popularizētu ar IT saistītās profesijas.

"Start IT" kampaņas mērķis ir:

aktualizēt STEAM mācību priekšmetus, parādot to, ka Latvijā tehnoloģiju joma paplašinās un karjeras izvēles spektrs nozarē ir starpdisciplinārs un dinamiski attīstās;

iedrošināt jauniešus, ka tehnoloģiju jomā nav obligāti nepieciešamas “raķešzinātnieka” prāta spējas, lai konkurētu ar tehnoloģijām saistītajā darba tirgū;

palielināt interesi jauniešiem par studiju programmām Latvijā, kuras ir saistītas ar tehnoloģijām un eksaktajām zinātnēm.

Izglītība ārzemēs: absolventu pieredzes stāsti

2024. gada 29. februāris

22. februārī, karjeras izglītības programmas ietvaros 11. un 12. klašu skolēniem bija organizēta tikšanās ar mūsu skolas absolventiem Artjomu Grišajevu un Allu Kozlovsku, kuri dalījās savā pieredzē un stāstos par dzīvi un mācībām Nīderlandē.

Jaunieši iepazīstināja ar izvēlēto mācību iestādi, studiju procesu, minot svarīgus aspektus, kā studiju maksa, dzīvošanas izmaksas, darbs studiju laikā, ceļošanas un atpūtas iespējas.

Kā atzīmēja paši absolventi, viņiem bija prieks atkal atgriezties skolā, satikt pazīstamus skolēnus un mīļākos skolotājus, dalīties ar jauniešiem savā pieredzē, atbildēt uz viņu jautājumiem, kā arī pašiem attīstīt savas prezentācijas un uzstāšanās prasmes.

No sirds pateicamies Artjomam un Allai par atsaucību, vērtīgo, saturīgo tikšanos un gaidām ciemos vēl!

Karjeras izglītības pasākums “Studiju programmu karuselis”

2023. gada 15. decembris

2023. gada 12. decembrī, 11. un 12. klašu skolēniem notika karjeras izglītības pasākums, kurā piedalījās 14 Latvijas augstskolu un koledžu pārstāvji. Pasākuma mērķis - iepazīstināt skolēnus ar studiju programmām, iestāšanas nosacījumiem un citām aktualitātēm, lai palīdzētu izvēlēties savu studiju programmu un virzīties tuvāk savai sapņu profesijai.

Kā paradīja aptauja, kura bija veikta pēc pasākuma, 72% skolēnu ieguva lielāku skaidrību par tālākizglītību un saņēma atbildes uz interesējošiem jautājumiem par iestāšanas eksāmeniem, studiju maksu, karjeras iespējām, studentu dzīvi, utml.

Vairāki skolēni padalījās ar saviem ieguvumiem un iespaidiem par pasākumu:

“Uzzināju visu interesējošu informāciju, uzlaboju savas komunikācijas prasmes.”

“Pasākums bija ļoti interesants, bija iespēja aprunāties ar interesējošo augstskolu pārstāvjiem un uzzināt nepieciešamo informāciju”

“Atradu sev jaunu interesantu jomu”

“Iespēja salīdzināt augstskolas, kas piedāvā interesējošo programmu”.

“Uzzināju informāciju par uzņemšanu augstskolās (kādi eksāmeni jākārto), kursiem, kurus var apgūt pirms uzņemšanas, uzzināju vairāk par konkrētām studiju programmām”

Lai novērtētu dažādas studiju programmas, to kvalitāti un atbilstību savām gaidām, būtu vērts arī apmeklēt dažādus augstskolu un koledžu piedāvātos iepazīšanās pasākumus: “Atvērto durvju dienas”, “Studenta kurpēs”, “Seko studentam” un citus līdzīgus pasākumus.

Sagatavoja Ludmila Fomkina, pedagogs karjeras konsultants.

Fotogrāfijas

Karjeras nedēļas rezultāti: iegūtās un pilnveidotās prasmes

2023. gada 3. novembris

No 16. - 20. oktobrim Rīgas Purvciema vidusskolā, kā arī visā valstī noritēja Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētā Karjeras nedēļa, kuras mērķis ir izzināt, pilnveidot dzīvei un darbam noderīgas prasmes. Karjeras nedēļas tematika šogad ir veltīta Eiropas Prasmju gadam.

Karjeras nedēļas ietvaros tika organizēti vairāki karjeras atbalsta pasākumi skolēniem: sākumskolai – zinātniskā izrāde “Zinātnes un mākslas krustpunkti” (Laboratorium.lv); vidusskolēniem – tikšanas ar kompānijas Clarity HR departamenta vadītāju Nelly Chaus “Empowering the future workforce”, kur skolēniem bija iespēja uzzināt par aktuālām un specifiskām prasmēm IT nozarē, saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Pamatskolas un vidusskolas jaunieši piedalījās IT eksāmenā, lai pārbaudītu savas digitālās prasmes.

Vidusskolēni nedēļas laikā viesojās dažādos uzņēmumos: “CGI IT Latvia”, “ITEA”, “Swisscom DevOps Center Latvia”, “ABB”, “LPB Banka”, “DNB service center”, “Magnetic Group”, “Lidosta Rīga” un saņēma priekšstatu par uzņēmumu darba saturu un vidi, profesijām, prasmēm un zināšanām, kuras ir nepieciešamas, lai strādātu šajā jomā.

Karjeras nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistījās arī klases audzinātāji, kuri uz savām stundām aicināja profesionāļus, lai iepazīstinātu ar profesiju dažādību, skolas absolventus; organizēja stundu “Mans prasmju portfelis”, lai skolēniem būtu iespēja novērtēt savas prasmes, kas turpmāk noderēs gan ikdienas dzīvē, gan karjerā; attīstīja savu skolēnu debatēšanas prasmes, izmantojot materiālus “Pastaigu diskusija”. Skolas bibliotēkā skolēni varēja iepazīties ar aktuāliem materiāliem par prasmēm, kuras palīdz apgūt dažādi mācību priekšmeti.

Karjeras nedēļa 2023 “Uzņēmējspējas – tavas superspējas”

2023. gada 27. aprīlis

No 17. – 21. aprīlim notika skolas ikgadēja karjeras nedēļa, kuras ietvaros 1. – 12. klašu skolēniem tika organizēti divi lieli pasākumi: “Cilvēki formas terpā”, kurā piedalījās profesiju pārstāvji, kuri ikdienā valkā formas tērpu un uzņēmēju konference “Uzņēmējspējas - tavas superspējas”, kurā uzstājas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras presidents Aigars Rostovskis un citi Latvijas uzņēmēji. Tāpat klases stundās notika dažādas karjeras izglītības aktivitātes: iepazišanās ar profesijām, superspēju atpazīšana un attīstīšana, dienesta suņa Lukrēcijas paraugdemonstrējumi, spectehnikas apskate.

Pateicamies visiem dalībniekiem par aktīvu piedalīšanos karjeras atbalsta pasākumos.

Fotogrāfijas no pasākuma

Izstāde "Skola 2023"

2023. gada 02. marts

Jau rīt, 03.03.2023, sāksies Latvijas nozīmīgākais notikums par izglītības iespējām, kas pulcē jauniešus un piedāvā plašu un kavlitātīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs - SKOLA 2023!
Vairāk informācijas - https://www.bt1.lv/skola/

15 Latvijas Augstskolu pārstāvji viesojās Rīgas Purvciema vidusskolā

2023. gada 30. janvāris

2023. gada 25. janvārī vidusskolēniem tika organizēts karjeras atbalsta pasākums “Augstākās izglītības aktuālitātes: no studijām līdz darbam", kura ietvaros notika “Studentu ātrā iepazīšanās” un konference.

Pārstāvji no 15 Latvijas Augstskolām un koledžām iepazīstināja jauniešus ar savām programmām, jaunumiem, karjeras perspektīvām.

Konferences dalībnieki runāja par aktualitātēm darba tirgū, profesiju izvēli, savu biznesa ideju attīstību, nākotnes profesijām, mūžizglītību, karjeras iespējām dažādās nozarēs: finanšu, jūrniecībā, tūrismā, sportā un citās.

Paldies skolas karjeras konsultantei Ludmilai Fomkinai par pasākuma organizēšanu!

Fotogrāfijas no pasākuma

Studying abroad: mission possible

2022. gada 12. decembris

Rīgas Purvciema vidusskolas karjeras izgltītības programmas ietvaros, 9. decembrī 10. – 12. klasēm notika tiešsaistes/klātienes pasākums “Studying abroad: mission possible”, kurā piedalījās pārstāvji no universitātēm no Nīderlandes, Somijas, Lietuvas, Lielbritānijas, kā arī Latvijas kompānijas, kuras sniedz konsultācijas par izglītību ārzemēs.

Dažas universitātes pārstāvēja studenti no Latvijas, kuri dalījas ar savu pieredzi par universitātes izvēli, mācībām, studenta dzīvi, karjeras perspektīvām. Mūsu skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus un uzzināt vairāk praktiskas lietas, kuras ir svarīgas gatavojoties studijām ārzemēs.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit