projekts
Pasākums "Klimata festivāls"
2025. gada 14. aprīlis
Rīgas Purvciema vidusskola no 2024.gada novembra līdz aprīļa sākumam piedalījās iniciatīvā-konkursā “Klimata dienas skolās”, kas notika sadarbībā ar RVP IKSD, Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Rīgas enerģētikas aģentūru. Iniciatīvas- konkursa pirmās kārtas darbu aizstāvēšana skolā notika laikā no 18.03.2025. līdz 20.03.2025. un tajā piedalījās visu 2.-8.klašu skolēni(33 komandas), bet š.g. 4.aprīlī četras žūrijas izvirzītās komandas pārstāvēja skolu RTU noslēguma pasākumā “Klimata festivāls”.
5.a klases skolēnu komanda “Zaļais impulss” , klases audzinātāja Jūlija Šabašova, prezentēja savu padarīto darbu – galda spēles no otrreizēji izmantojamajiem materiāliem. Šīs galda spēles varēs spēlēt pagarinātās dienas grupas bērni. 7.a klases komanda “Green Team”, klases audzinātāja Nadežda Kočetkova, radīja un novadīja izglītojošu klases stundu par klimata pārmaiņām jaunāko klašu skolēniem. 8.a klases komandai “Zaļā nākotne”, klases audzinātāja Alīna Aldaga, apmeklējot skolas leļļu teātri “Modus”, radās ideja par leļļu teātrim nepieciešamo atribūtu un masku pagatavošanu, bet 8.b klases komandai “CukurWt/st”, klases audzinātāja Jekaterina Vasiļenoka, dzerot skolā piedāvāto pienu, ienāca prātā iztērētos iepakojumus izmantot lietderīgi- krāt pakas un izveidot spēli “Dženga”, ko spēlēt starpbrīžos, tādējādi mazinot mobilo telefonu izmantošanu un vairāk komunicējot savā starpā.
Konkursa “Klimata dienas” noslēgumā Rīgas Purvciema vidusskola saņēma apliecinājumu, par sekmīgu dalību “ENERGOVIENOTI” iniciatīvā, ieviešot energoefektivitātes pasākumus, sasniedzot energoietaupījumus un kvalificējoties “ENERGOVIENOTI” marķējuma saņemšanai – uzņēmums ar augstu energopratības līmeni.
Paldies visiem skolēniem un pedagogiem par ieguldījumu klimata problēmu izpētē un augsto sasniegumu!
12.b klases sociālais projekts
2025. gada 5. aprīlis
Mūsu 12.b klases skolnieces Alesja Sergeja, Alisa Smirnova, Aleta Čaldiņa un Darja Šubina apmeklēja Latvijas Samariešu apvienību, konkrēti - Dienas aprūpes centru “Žubītes”, kas paredzēts cilvēkiem ar demenci. Šis centrs ir vieta, kur dienas laikā tiek nogādāti seniori gan ar invaliditāti, gan bez tās, lai viņi varētu pavadīt dienu drošā un atbalstošā vidē, nepaliekot vienatnē.
Vizītes laikā meitenes sagādāja senioriem patīkamas emocijas un uzmanību - spēlēja dažādas galda un izklaidējošas spēles, sarunājās, klausījās viņu stāstos un vienkārši bija kopā. Tāpat meitenes pasniedza senioriem nelielas saldas dāvanas — konfektes — lai iepriecinātu un padarītu viņu dienu gaišāku.
Šī bija sirsnīga un emocionāli bagāta pieredze, kas atgādināja par to, cik svarīga ir līdzjūtība, uzmanība un rūpes par tiem, kam tās visvairāk nepieciešamas, īpaši vecumdienās.
Paldies skolotājai Inesei Gavričevai par meiteņu atbalstu!
Klimata dienas skolās 2025
2025. gada 28. marts
Šogad mūsu skolēni no otrās līdz astotajai klasei piedalījās iniciatīvā-konkursā “Klimata dienas skolās”, kas notiek sadarbībā ar RVP IKSD, Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Rīgas enerģētikas aģentūru. Iniciatīvas- konkursa pirmās kārtas darbu aizstāvēšana skolā notika laikā no 18.03.2025. līdz 20.03.2025.
“Klimata dienās skolās” piedalījās 33 komandas, izvēloties dažādus, sev interesējošus izpētes jautājumus. Klašu komandu mērķis bija veicināt skolēnu interesi par klimatu, uzlabot skolēnu zināšanas par vides un klimata jautājumiem, popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu, veidot videi draudzīgus ikdienas paradumus, izmantojot “vecas” lietas, radīt jaunu produktu.
Dalība projektā bija iespēja iesaistīties dažādās klimata aktivitātēs, gūstot un nostiprinot zināšanas par ilgtspējīgu un atbildīgu rīcību, kas samazinās sabiedrības klimata pēdas nospiedumu. Skolēni veidoja filmu un prezentēja savus izveidotos produktus, ko klases skolēni radījuši no otrreiz izmantotām izejvielām vai materiāliem. Komandu paveikto vērtēja žūrija, atzīstot, ka skolēni un klašu audzinātāji ir labi pastrādājuši.
5.a, 7.a, 8.a un 8.b klašu komandas 2025.gada 4.aprīlī piedalīsies “Klimata festivālā” RTU.
Mācāmies kopā!
2025. gada 28. marts
2025.gada februārī un martā turpinājās skolas dalība RIIMC īstenotajā projektā “Mācāmies kopā!”, izvēršot un pilnveidojot izraudzīto tēmu “Vērtībizglītība pilnveidotajā mācību saturā: mācību stundu un ārpusstundu ietvarā”.
27.februārī skolotājiem tika demonstrēta atklātā stunda 8.c klasē literatūrā “ Vērtības Rūdolfa Blaumaņa balādē "Tālavas taurētājs" un mūsdienās”, skolotāja Guna Vīlipa. Skolēni lietpratīgi analizēja literāro darbu, sprieda par aktualizētajām vērtībām, kā arī salīdzināja un runāja par vērtībām, kuras ir nozīmīgas mūsdienu jauniešiem. Paldies skolotājai Gunai Vīlipai par drosmi, iedrošinājumu un iedvesmu citiem kolēģiem!
Radošajā darbnīcā pedagogi, izmantojot modernās tehnoloģijas , darbojās grupās un veidoja “Skolas vērtību krātuvi”.
2025.gada 19.martā pedagogi tikās noslēguma aktivitātē, kurā pārrunāja padarīto un secināja kāda ir bijusi projekta pievienotā vērtība.
Dažas atziņas!
Projekta laikā tika apgūtas zināšanas un prasmes par vērtību stiprināšanu mācību procesā, dauzdveidīgām metodēm, to realizēšanu stundā, par inovatīviem risinājumiem; tika iegūti vērtīgi materiāli klases stundu vadīšanā, tekstpratības metodes.
Lielākais izaicinājums ir bijis pielāgot projekta aktivitāšu plānu ikdienas darbam, pielāgoties cits citam, strādāt komandā, sadarboties dažādu jomu kolēģiem.
Atziņas pēc projekta: vērtīgi iepazīties ar citu kolēģu pieredzi; mācīties kopā ir lietderīgi; ir paplašināta un iegūta jauna pieredze; svarīgākās vērtības: radošums, sadarbība, pieredze; šādi semināri mobilizē darbam un dod jaunus impulsus un iedvesmu; mani kolēģi ir forši; izaugsme notiek sadarbojoties.
Sadarbībā ar RIIMC īstenotais projekts skolā “Mācāmies kopā!”
2025. gada 30. janvāris
Kopš 2024.gada oktobra skola piedalās RIIMC īstenotajā projektā “Mācāmies kopā!”, izraugoties un aktualizējot vērtībizglītību un tēmu “Vērtībizglītība pilnveidotajā mācību saturā: mācību stundu un ārpusstundu ietvarā”. Projekta tēma ir aktuāla vairāku iemeslu dēļ : 1) kā viens no skolas plānotajiem sasniedzamajiem rezultātiem - pedagogi kopīgi plāno, izvērtē un nodrošina vienotu pieeju mācību un audzināšanas darbā, veicinot skolēnu patriotismu, tradīciju saglabāšanu un īstenojot vērtībizglītību mācību un audzināšanas procesā, tādējādi akcentējot skolai svarīgas vērtības, un 2) vērtībizglītība ir cieši saistīta ar “Vienotās skolas” ieviešanas procesu. Nodrošinot pāreju mācībās latviešu valodā visos mācību priekšmetos, kā arī ikdienas saziņā, apzināmies, ka kultūrizglītības pieredze ir tilts uz vienoto skolu. Projekta ietvaros ir notikušas divas aktivitātes. 2024.gada 5.decembrī pedagogi darbojās IAC lektores un Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājas Ingūnas Irbītes vadītajā nodarbībā “Izglītības iestādes vērtību: pilsoniskums, kultūra, latviešu valoda un Latvijas valsts, aktualizēšana mācību procesā. Vērtībizglītību iekļaujošo normatīvo dokumentu apzināšana. Mācību un audzināšanas procesa plānošana atbilstoši izglītības iestādes vērtībām.” Nodarbībā tika aktualizēti normatīvie dokumenti, gan arī pedagogi ieguva rīkus , ko izmantot savu mācību un audzināšanas stundu organizēšanā. Pedagogi atzina, ka noderīga un interesanta ir diskusijas 3x3 metode (kooperatīvā mācīšanās), “vērtību dimants”, “četru logu mikroskops” u.c., ko noteikti izmantos stundu organizēšanā.
Sociālais projekts Art House
2024. gada 25. novembris
09.11.2024 mūsu 12.b klases skolnieces Inese Svilāne, Veronika Nikolajeva, Alina Grišajeva, Katerina Suhoduba un Darja Vladikina piedalījās sociālajā projektā “ART HOUSE” Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris”, kura laikā jebkuram interesentam bija iespēja iemācīties veidot origami papīra dzīvnieciņus, tos izdekorēt un veidot stāstus, ko prezentēt pārējiem.
Pasākuma mērķis bija ar radošu pašizpausmi veicināt valodas un komunikācijas prasmes, iepazīt jaunus cilvēkus un apgūt jaunas prasmes.
Jauniešu līdzdalības budžeta projekts realizēts
2024. gada 6. oktobris
2023.gadā no 22. līdz 24. augustam Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” norisinājās meistardarbnīcu cikls jauniešiem “Iniciatīvu un priekšlikumu izstrāde līdzdalības budžetu ietvaros”, kuru laikā četras jauniešu komandas izstrādāja iniciatīvu idejas sev aktuālu izaicinājumu risināšanai. Meistardarbnīcu ciklu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments īstenoja kā vienu no Erasmus projekta “Līdzdalības budžeti jaunatnes jomā, veicinot jauniešu iespējas ar lielo datu palīdzību (YUPAD)*” aktivitātēm.
Rīgas Purvciema vidusskolas jauniešu ideja bija “zaļās klases” izveide skolas teritorijā - vieta ārpus skolas ēkas, svaigā gaisā, ar nojumi vai lapeni un aprīkojumu sportam, atpūtai, kā arī mācībām ārpus telpām. Vieta, kur skolēniem pavadīt starpbrīžus, brīvo laiku un paslēpties no ikdienas trokšņa.
2024.gada 16.septembrī svinīgi atklājām mūsu “Zaļo klasi”. Sakām paldies skolēnu komandai, skolotājai Sandrai Janpaulei, jauniešu centram “Kaņieris”, apkaimju koordinatorei Marijai Krasovskai, RD IKSD Jaunatnes nodaļas vadītājam Dmitrijam Zverevam, SIA Smart Grass, SIA Jumeik, SIA Celt, Rīgas valstspilsētas pašvaldības ĪD Būvniecības pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja vietniecei Nataļjai Makuševai un daudziem citiem, kuri atbalstīja mūsu jauniešus!
Zaļā klase jau tiek pieskandināta ar Dzejas dienu pasākumiem, tur ir notikušas mācību stundas, sākumskolas skolēniem tā ir laba vieta, kur pavadīt laiku pagarinātajā dienas grupā!
Noslēdzas skolas dalība IAC (Izglītības attīstības centrs) projektā “Satikt”
2024. gada 6. oktobris
Mūsu skola laikā no 2023.gada janvāra līdz 2024.gada septembrim piedalījās IAC īstenotajā projektā “Satikt”. Projekta mērķis bija stiprināt demokrātiju un pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju, paaugstinot pedagogu un jauniešu izpratni par pilsonisko sabiedrību, prasmi īstenot iekļaujošas pilsoniskās līdzdalības aktivitātes un sociāli atbildīgi pārstāvēt vietējo kopienu cilvēku tiesību ievērošanu, apgūstot pilsoniskās kompetences programmu “3i: izprast, iesaistīties, iekļaut”.
Projektā piedalījās 9 izglītības iestāžu veidotas komandas no visas Latvijas - Aglonas vidusskola, Baltinavas vidusskola, Balvu Valsts ģimnāzija, Jaunogres vidusskola, Liepājas 8.vidusskola, Liepājas Liedaga vidusskola, Valmieras 5. vidusskola, Viļānu vidusskola un, protams, mēs - Rīgas Purvciema vidusskola.
Projektā ir padarīts daudz, iesaistot vairākus skolēnus, pedagogus, sadarbojoties un organizējot dažādas aktivitātes mūsu apkaimes skolām (Rīgas Strazdumuižas vidusskola- attīstības centrs, Rīgas 84.vidusskola) un tiekoties gan ar IAC komandu, gan projekta skolu komandām, mācoties un augot savā profesionalitātē un zināšanās un attieksmēs.
Par mūsu pieredzi var lasīt projekta pieredzes izdevumā “Izprast, iesaistīties, iekļaut” https://www.iac.edu.lv/assets/Publications/Satikt-rokasgramata.pdf , kur sniegts pamatojums pilsoniskās kompetences aktualitātei jaunajā izglītības saturā, atspoguļota projekta skolu pieredze, piedāvātas aktivitāšu idejas darbam klasē un apkopoti projekta pieredzē balstīti ekspertu ieteikumi un secinājumi efektīvai pilsoniskās izglītības un pilsoniskās līdzdalības īstenošanai vietējās kopienās.
IAC projekta "Satikt" vasaras skola 2024
2024. gada 04. septembris
No 19. - 21. augustam Latvijas Universitātes atpūtas un konferenču kompleksā “Ratnieki” norisinājās projekta “SATIKT” vasaras skola un “Dzīvot Latvijā - 2024” sadarbības darbnīca, kurā piedalījās arī mūsu skolas pedagogu projekta komanda.
Vasaras skolā pedagogi tikās, lai dalītos ar paveikto projekta gaitā, lai pārrunātu par pilsoniskās izglītības programmas “3i” integrēšanu sociālās un pilsoniskās mācību jomas saturā un audzināšanas darbā, kā arī, lai turpinātu darbu, gatavojot projekta "Satikt" pieredzes rokasgrāmatu.
Pedagogi guvu daudz lietderīgu metodisko materiālu turpmākajam darbam.
Noslēdzies pirmais gads ar programmu MOT 7.klašu skolēniem
2024. gada 27. maijs
21.maijā tika piedzīvota sestā MOT nodarbība par tematu "Vērtīgs". Nodarbības mērķis - iepazīstot sevi, ir vieglāk apzināties sevi un apkārtējo vērtību.
Šogad septītie sešās nodarbībās apguva MOT vērtības: drosme dzīvot, drosme pateikt NĒ, drosme rūpēties.
Paldies skolēniem par uzdrīkstēšanos un drosmi aktīvi iesaistīties MOT piedāvātajās aktivitātēs visa gada garumā! Paldies arī 7.klašu vecākiem par atbalstu!
Paldies MOT treneriem Aļonai Berzinai, Jekaterinai Vasiļenokai, Olgai Aleksejevai un Alīnai Aldagai par skolēnu motivēšanu , iedrošināšanu un cilvēciskas, līdzvērtīgas attieksmes paušanu, runājot par MOT vērtībām!
Uzrunājot skolēnus par šī gada ieguvumiem MOT nodarbībās, atbildes bija dažādas un 93% aptaujāto skolēnu atbildēja, ka bija priecīgi piedalīties šajā programmā.
Par ko lika aizdomāties MOT nodarbības? Septītie saka:
-kā palīdzēt klasesbiedriem justies labāk,
-vai tiešām ir tik grūti sarunāties ar pusaudžiem,
-par draudzību klasē,
-par to ko un kā jūtas citi,
-par attieksmi pret savu dzīvi...
Par ko vēlētos pateikt paldies MOT trenerim?
-par to, ka dzirdēja mūs un mūsu idejas,
-par to,ka bija iespēja būt tik daudz ar klasi,
-ka atrod kopīgu valodu ar sarežģītiem pusaudžiem,
-par to,ka palīdzēja sadraudzēties,
-par pozitīvismu.
Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!
Vairāk par programmu MOT https://mot.lv/mot-programmas/