Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

karjeras konsultants

Individuālās karjeras konsultācijas

2024. gada 23. maijs

Karjeras konsultante aicinā uz individuālajām konsultācijām

Karjera aviācijas nozarē

2024. gada 26. aprīlis

2024. gada 25. aprīlī karjeras izglītības programmas ietvaros vidusskolēniem bija organizēta tikšanās ar aviācijas mācību centra “TRITECH” vadītāju Viktoru Prokopenko. Centra prezentācijas laikā jaunieši uzzināja par karjeras iespējām, atalgojumiem šajā nozarē, zināšanām un prasmēm, kuras var attīstīt mācoties šajā iestādē. Apgūt vienu no aviācijas profesijām var jau skolas laikā (no 18 gadiem) un sertifikāts ļaus strādāt 76 pasaules valstīs.

Vairāk informācijas: www.tritech.lv

Pavasara karjeras izglītības pasākumi skolēniem

2024. gada 17. aprīlis

Katru gadu skolēniem tiek piedāvāta iespēja piedalīties dažādos karjeras pasākumos, lai uzzinātu vairāk par uzņēmumiem, profesijām, mācību iestādēm un veidot pašiem savu nākotni. Mūsu skolas jaunieši arī aktīvi iesaistās tajos.

Šogad vairāki 9. – 12. klašu skolēni piedalījās Ēnu dienā un “pielaikoja” sev interesējošas profesijas. Ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstināja 2180 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 12 753 vakances. Jauniešu vidū jau vairākus gadus populārākā nozare ir medicīna, šogad salīdzinoši daudz skolēnu vēlējās ēnot zobārstus.

Pasākumā “Atvērto durvju diena uzņēmumos” aktīvi piedalījās 11.a klases skolēni, kuri nedēļas laikā uzzināja par dažādu uzņēmumu darba vidi, korporatīvo kultūru, izaugsmes iespējām.

Visos mācību iestādēs joprojām turpinās Atvērto durvju dienas (https://www.niid.lv/infodienas), uz kurām tiek aicināti visi vidusskolnieki. Topošiem studentiem ir iespēja uzzināt par mācību iespējām, programmām, pasniedzējiem, mācību procesu un vidi, kā arī sporta un atpūtas iespējām.

Tāpat arī skolā tiek organizēti dažādi karjeras izglītības pasākumi, uz kuriem tiek aicināti Jauniešu centri, brīvprātīgās organizācijas, augstskolu pārstāvji, lai iepazīstinātu skolēnus ar ārpusskolas aktivitātēm, savu prasmju attīstīšanas iespējām.

Karjeras izglītības pasākumiem ir dažādi mērķi, bet svarīgi, ka aktīva dalība tajos palīdz plānot savu nākotni un izvēlēties profesionālo jomu.

Sagatavoja Ludmila Fomkina, pedagogs karjeras konsultants.

Fotogrāfijas

Karjeras nedēļas rezultāti: iegūtās un pilnveidotās prasmes

2023. gada 3. novembris

No 16. - 20. oktobrim Rīgas Purvciema vidusskolā, kā arī visā valstī noritēja Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētā Karjeras nedēļa, kuras mērķis ir izzināt, pilnveidot dzīvei un darbam noderīgas prasmes. Karjeras nedēļas tematika šogad ir veltīta Eiropas Prasmju gadam.

Karjeras nedēļas ietvaros tika organizēti vairāki karjeras atbalsta pasākumi skolēniem: sākumskolai – zinātniskā izrāde “Zinātnes un mākslas krustpunkti” (Laboratorium.lv); vidusskolēniem – tikšanas ar kompānijas Clarity HR departamenta vadītāju Nelly Chaus “Empowering the future workforce”, kur skolēniem bija iespēja uzzināt par aktuālām un specifiskām prasmēm IT nozarē, saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Pamatskolas un vidusskolas jaunieši piedalījās IT eksāmenā, lai pārbaudītu savas digitālās prasmes.

Vidusskolēni nedēļas laikā viesojās dažādos uzņēmumos: “CGI IT Latvia”, “ITEA”, “Swisscom DevOps Center Latvia”, “ABB”, “LPB Banka”, “DNB service center”, “Magnetic Group”, “Lidosta Rīga” un saņēma priekšstatu par uzņēmumu darba saturu un vidi, profesijām, prasmēm un zināšanām, kuras ir nepieciešamas, lai strādātu šajā jomā.

Karjeras nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistījās arī klases audzinātāji, kuri uz savām stundām aicināja profesionāļus, lai iepazīstinātu ar profesiju dažādību, skolas absolventus; organizēja stundu “Mans prasmju portfelis”, lai skolēniem būtu iespēja novērtēt savas prasmes, kas turpmāk noderēs gan ikdienas dzīvē, gan karjerā; attīstīja savu skolēnu debatēšanas prasmes, izmantojot materiālus “Pastaigu diskusija”. Skolas bibliotēkā skolēni varēja iepazīties ar aktuāliem materiāliem par prasmēm, kuras palīdz apgūt dažādi mācību priekšmeti.

Izglītība ārzemēs: plašs programmu spektrs un iespējas

2023. gada 26. septembris

23. septembrī notika lielākā specializētā ārzemju izglītības izstāde Baltijā "Starptautiskās Izglītības Dienas", kuru organizē „Baltic Council for International Education” sadarbībā ar izglītības aģentūru „Meridian Group”.

Mūsu vidussskolēniem bija iespēja iepazīties ar ārzemju izglītības iestāžu pārstāvjiem no Niderlandes, Polijas, Frāncijas, Vācijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Austrālijas, un saņemt informāciju par augstākās izglītības programmām (Bachelor, Master, MBA) dažādās valstīs; sagatavošanās programmām universitātei, privātskolai un koledžai; starptautiskajiem Kembridžas un IELTS eksāmeniem.

Joprojām populārākā augstākās izglītības iegūšanai ārzemēs ir Nīderlande. Tas izskaidrojams ar to, ka universitātes piedāvā relatīvi nelielu studiju maksu un plašu studiju programmu spektru (īpaši STEM jomā), t.sk. programmas, kuras nav pieejamas Latvijas universitātēs: Starptautiskais lauksaimniecības bizness un tirdzniecība (International Agribusiness and Trade), Zirgkopība, sports un bizness (Equine, Sports and Business).

Izglītība ārzemēs paver plašas iespējas darba tirgū, kā arī palīdz iziet no savas komforta zonas un attīstīt savas komunikācijas, lingvistiskās spējas, saskarsmes prasmes, t.sk. saņemt unikālo pieredzi mācoties multikulturālā vidē.

Kompānija “Kalba”, kura arī palīdz jauniešiem izvēlēties piemērotāko mācību iestādi aicina skolēnus uz vēl vienu bezmaksas izstādi „Izglītība un karjera 2023“, kas norisināsies Rīgā, 1. oktobrī, Latvijas nacionālā bibliotēkā (Mūkusalas iela 3, 11:00- 17:00).

Šī ir lieliska iespēja noskaidrot, ko Tu vēlies studēt un tieši kontaktēties ar augstskolām ārzemēs.

Sagatavoja: Ludmila Fomkina

Karjeras konsultante

Karjeras nedēļa 2023 “Uzņēmējspējas – tavas superspējas”

2023. gada 27. aprīlis

No 17. – 21. aprīlim notika skolas ikgadēja karjeras nedēļa, kuras ietvaros 1. – 12. klašu skolēniem tika organizēti divi lieli pasākumi: “Cilvēki formas terpā”, kurā piedalījās profesiju pārstāvji, kuri ikdienā valkā formas tērpu un uzņēmēju konference “Uzņēmējspējas - tavas superspējas”, kurā uzstājas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras presidents Aigars Rostovskis un citi Latvijas uzņēmēji. Tāpat klases stundās notika dažādas karjeras izglītības aktivitātes: iepazišanās ar profesijām, superspēju atpazīšana un attīstīšana, dienesta suņa Lukrēcijas paraugdemonstrējumi, spectehnikas apskate.

Pateicamies visiem dalībniekiem par aktīvu piedalīšanos karjeras atbalsta pasākumos.

Fotogrāfijas no pasākuma

Ēnu diena 2023

2023. gada 06. marts

Sākas pieteikšanās Ēnu dienai 2023!

No rītdienas, 7. marta skolēni tiek aicināti sūtīt savus pieteikumus vienai ēnojamai vakancei un saņemt iespēju vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu, darbu vietu 4 – 6 stundu garumā.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Izstāde "Skola 2023"

2023. gada 02. marts

Jau rīt, 03.03.2023, sāksies Latvijas nozīmīgākais notikums par izglītības iespējām, kas pulcē jauniešus un piedāvā plašu un kavlitātīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs - SKOLA 2023!
Vairāk informācijas - https://www.bt1.lv/skola/

15 Latvijas Augstskolu pārstāvji viesojās Rīgas Purvciema vidusskolā

2023. gada 30. janvāris

2023. gada 25. janvārī vidusskolēniem tika organizēts karjeras atbalsta pasākums “Augstākās izglītības aktuālitātes: no studijām līdz darbam", kura ietvaros notika “Studentu ātrā iepazīšanās” un konference.

Pārstāvji no 15 Latvijas Augstskolām un koledžām iepazīstināja jauniešus ar savām programmām, jaunumiem, karjeras perspektīvām.

Konferences dalībnieki runāja par aktualitātēm darba tirgū, profesiju izvēli, savu biznesa ideju attīstību, nākotnes profesijām, mūžizglītību, karjeras iespējām dažādās nozarēs: finanšu, jūrniecībā, tūrismā, sportā un citās.

Paldies skolas karjeras konsultantei Ludmilai Fomkinai par pasākuma organizēšanu!

Fotogrāfijas no pasākuma

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit