Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

spēle

Loģikas spēle "Riga Puzzle Day"

2023. gada 3. novembris

2. novembrī pirmo reizi Latvijā un arī Baltijā notika loģikas spēle “Riga Puzzle Day”, kuras laikā gandrīz 300 Rīgas pašvaldības padotībā esošo skolu 11. klašu skolēniem bija jāatrisina desmit no prestižās Hārvarda Universitātes aizgūti loģikas uzdevumi.

Aktualizējot arvien izplatīto stigmu par to, ka programmēšanas nozare ir garlaicīga un komplicēta, kā arī tai sekojošo darbaspēka trūkumu tehnoloģiju nozarēs, spēles mērķis ir aicināt vairāk jauniešu attīstīt problēmu risināšanu un radošo domāšanu, iesaistot skolēnus loģikas uzdevumu risināšanā, kas ir pamats tālākai programmēšanas apguvei. Loģikas spēle ir formāts, kas veicina skolēnu sadarbības prasmes problēmu risināšanai. Lai uzsvērtu, ka datorzinātnes nenozīmē tikai programmēšanu, bet gan problēmu risināšanu, uzdevumiem nav nepieciešama programmēšanas pieredze.

Spēles ideja un uzdevumu struktūra ir aizgūta no Hārvarda Universitātes, kur tā jau ir kļuvusi par tradīciju dažāda vecuma jauniešiem. Loģikas spēle “Riga Puzzle Day” ir pirmā spēles adaptācija Latvijā, taču vairākas skolas jau izteikušas interesi to rīkot arī pie sevis.

No mūsu skolas spēlē piedalījās 3 komandas. Un starp 58 komandām mūsu komandām ir 10. vieta - komandā Joņins Dimitrijs (11.a), Mjatiškins Antons (11.a) un Kristaps Skubiņš (11.b), 11. vieta - komandā Belovs Danila (11.a), Fomkins Ilja (11.a) un Rudko Pāvels (11.a) un 12. vieta - komandā Jolkins Dmitrijs (11.a), Kovaļonoks Jevgēnijs (11.a) un Karelovs Artjoms (11.a)! Paldies skolēniem par aktīvitāti un labu rezultātu!

Uzvara Latvijas 13. atklātajā skolu čempionātā spēlē "Kas? Kur? Kad?"

2023. gada 14. aprīlis

Mūsu skolēnu komanda "Lambda" uzvarēja Latvijas 13. atklātajā skolu čempionātā spēlē "Kas? Kur? Kad?" jaunākajā grupā (līdz 9. klasei)!

No Rīgas Purvciema vidusskolas komandā "Lambda" spēlēja:

komandas kapteine Adelīna Sergejeva (9.a),

Iļja Prusakovs (9.b),

Dineja Soboļeva (8.a),

Olga Trušņikova (8.b).

Sveicam komandu ar uzvaru intelektuālajā spēlē un vēlam sasniegt jaunas virsotnes!

Informācijpratības spēle “Infoslēpe”

2022. gada 01. decembrī

Projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 4.novembrī 8.b klases skolēni un 23.novembrī 12.a klase piedalījās informācijpratības komandu spēlē “Infoslēpe”.

Tā pamatā ir informācijas meklēšana LNB elektroniskajā katalogā, digitālās bibliotēkas resursos, abonētajās datubāzēs. Spēle balstīta komandu sacensībā, meklējot atbildes uz informācijas meklēšanas jautājumiem elektroniskajos informācijas resursos. Spēles sākumā dalībnieki saņem pamata informāciju par bibliotēkas resursiem un tālāk paši darbojas praktiski, meklējot atbildes uz jautājumiem katrā resursu grupā (katalogs, LNDB, abonētās datubāzes). Noslēgumā skolēni kopā ar pedagogiem izvērtēja paveikto, demonstrēja kā labāk sameklēt informāciju, noskaidroja uzvarētāju komandu.

Skolēnus, kuri apmeklēja LNB pirmo reizi, pārsteidza interjera dizains, piemēram, grāmatu siena.

Orientēšanās spēle "Sākam pie skolas… ar Latvijas kultūras kanonu!" - 26.05.2022.

2022. gada 7. jūnijs

2022. gada 26. maijā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2. klašu skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties orientēšanās spēlē "Sākam pie skolas… ar Latvijas kultūras kanonu!" (organizēja spēli firma Prima Tour).

Orientēšanās spēles laikā skolēni apmeklēja septiņus - astoņus kontrolpunktus un uzzināja informāciju par katru no septiņām kultūras kanona sadaļām (arhitektūra un dizains, kino, literatūra, mūzika, skatuves māksla, tautas tradīcijas un vizuālā māksla) un veica aktīvus, izzinošus un interesantus uzdevumus.

Aktivitāte tika veidota kā sacensības ar diplomiem. Skolēniem spēle likās ļoti interesanta un jautra!

Vēsturiskā orientēšanās spēle “Vecrīgas pētnieks” – 27.05.2022.

2022. gada 7. jūnijs

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma” mūsu 11.klašu skolēniem 2022. gada 27.maijā bija iespēja piedalīties “Prima tours” izzinošajā nodarbībā “Vecrīgas pētnieks”.

Skolēni iepazinās ar Vecrīgu caur spēles elementiem. Aktivitāte tika veidota kā sacensības. Klases tika sadalītas 6 komandās. Katra komanda, izmantojot IT tehnoloģijas, iepazina Vecrīgas ēkas, leģendas, personības, ielas, arhitektūru u.c. kā arī atbildēja uz dažādiem jautājumiem.

"Kas? Kur? Kad?" 2022

2022. gada 31. maijs

2022. gada 30. maijā mūsu skolā norisinājās intelektuālā spēle "Kas? Kur? Kad?", kurā pieņēma dalību 17 komandas no 7.-11. klasēm.

Par uzvarētājiem galvenajā spēlē kļuva 11.a klases komanda "Дикий слежъ" (Metjū Podļeskis, Marija Vasiļjeva, Anastasija Šakele, Artjoms Grišajevs, Evelina Mironova).

2. vieta 11.a un 11.b klašu komandai "Argus" (Ņikita Mihejevs, Artūrs Aire, Mihails Ivanovs, Dāniels Tankelovičs, Daniels Livšics, Deniss Levčiks).

3. vieta 9.a klases komandai "Яйцы" (Nikita Baskovs un viesi no RVT Kirils Kožemjakins un Andrejs Viktorovičs).

Par uzvarētājiem sākumspēlē "Daugavpils" kļuva komanda "Argus".

Apsveicam uzvarētājus un vēlam jaunas uzvaras!

Paldies spēles organizatoriem 12.a klases skolēniem Deņisam Morozovam un Aleksejam Kazus un mūsu absolventiem Nataļjai Vernerei un Mihailam Abramovam par interesanto un aizraujošo spēli!

Fotogrāfijas

Izzinošā spēle par Latviju

2020. gada 16. novembris

Tuvojas Latvijas dzimšanas diena!

To gaidot, piedāvājam piedalīties izzinošā spēlē par Latviju -atcerēties nozīmīgus svētkus mūsu valstij, aizceļot uz kādu no gleznainākajām vietām, izlasīt grāmatu, tikties ar Latvijai nozīmīgiem ļaudīm!

Kas ir jādara?

Jāielogojas vietnē www.socrative.com kā skolēnam un jāievada kods RPV.

Spēle būs aktīva no 16.11. 9:00 līdz 17.11. 19:00.

Noteiksim un pārsteigsim uzvarētājus!

Lai veicas!

Eiropas eksāmena 2020 Scrabble Zvaigžņu spēle

2020. gada 5. marts

Vai zini, cik somu ir Eiropas Savienībā?

Asprātīga Henrika Eliasa Zēgnera jautājuma ideja Eiropas eksāmenam, kad salikts vārds SOMA Scrabble Zvaigžņu spēlē.

Mūsu 9.b klases skolēni Artjoms Grišajevs un Maksims Lodiņš piedalījās Scrabble Zvaigžņu spēlē ar sabiedrībā populāriem cilvēkiem (Ralfs Eilands, Patrisha, Indra Salcevica, Sniegs, Henriks Eliass Zēgners, Andris Kužnieks, Andris Bulis, Laura Lauziniece, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Daina Jāņkalne). Spēles gaitā katrai komandai tiek izveidoti 15 vārdi, ar kuriem būs saistīti Eiropas eksāmena 2020 jautājumi.

Foto / Ilmārs Znotiņš

Eiropas pēdas Latvijā 2019/2020

2020. gada 18. februāris

2020. gada 18. februārī mūsu vidusskolēni piedalījās izlaušanās spēlē „Valsts. Balsts. Salds.” Tā ir mūsdienīga mācīšanās forma, kurā jaunieši ieņem aktīvu spēlētāja pozīciju un veic misijas. Misijas veidotas tā, lai nevis pārbaudītu, bet pilnveidotu zināšanas un izpratni par valsti, tās struktūru, aktuālajiem notikumiem, līdzdalības formām. Izlaušanās spēles saturs ietver dažādas mācību jomas, tāpēc tajā aktīvi var piedalīties ikviens skolēns, pat tas, kurš līdz šim ir dzīvojis ar saukli: „Valsts – tā ir politika. Bet politika mani neinteresē!”

Kvalitatīvi veiktas misijas ļauj veidot Latvijas sabiedrību – ja valsts būs stipra un kalpos kā balsts, nākotne būs salda jeb VALSTS.BALSTS.SALDS. Vai mums pietiks zināšanu, enerģijas un spēju, lai šo mērķi sasniegtu? Pārsteigumi, negaidīti uzdevumi, darbs individuāli un komandās, fakti un viedokļi – 4 aktīvas un jēgpilnas stundas.

Интеллектуальная игра "Что? Где? Когда?"

19 ноября 2015 года

Утром в четверг 19 ноября наша школа стала временным пристанищем для эрудитов из трёх рижских школ - Рижской Пурвциемской средней школы, 22 средней школы и 34 средней школы. В рамках программы содружества школьных ученических дум наша школа провела третье (заключительное) мероприятие - интеллектуальную игру "Что? Где? Когда?". Лучшие умы были приглашены, чтобы создать команду знатоков и отстоять честь школы.

9.00: команды заходят в школу, рассаживаются; слово даётся директору;

9.20: игра начинается! В качестве разминки игрокам раздали таблицы с вопросами, на которые им надо было ответить за 5 минут;

9.25: взбодрившись, команды приступили к самой игре.

В этом году общей темой игры была "Латвия". Знатокам были заданы 20 вопросов разной сложности. На более простые, вроде "Почему в Латвии в последнее время начали выделять 5-й культурно-исторический округ?", давались 1-2 минуты. На задания посложнее ("Разложите события из биографии латышского писателя в хронологической последовательности!") - 4 минуты.

Уже к 11 часам знатоки из приглашённых школ изучали нашу столовую, а организаторы подсчитывали результаты. 

По итогам игры 3 место заняла 22 средняя школа, набрав 45,25 пунктов из 79; 2 место - 34 средняя школа (49 из 79); 1 место - Пурвциемская средняя школа (53,75 из 79).

Нашу школу представляли такие умы, как Зуев Марк, Тимченко Алексей, Яшкин Александр, Машошина Анна, Луговой Андрей, Хупения Георгий. Молодцы, ребята!

Благодарим всех знатоков за участие, а также организаторов - Бурве Регину, Чернову Кристину, Генделе Элеонору, Паал Ольгу, Петрова Айгара.

До новых встреч!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit