Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Muzeja “Ebreji Latvijā” nodarbība skolā

2022. gada 01. decembris

Projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 2022. gada 14.novembrī 11.klašu skolēni apmeklēja muzeja “Ebreji Latvijā” nodarbību “Ievērojamas ebreju personības pirmskara Latvijā”, veltītu Latvijas ebreju lomai un ieguldījumam Latvijas Republikas attīstībā 1920.-30. gados.

Nodarbības mērķis - veidot priekšstatu par Latvijas kultūru daudzveidību un nacionālo minoritāšu lomu tajā, izvērtējot ebreju ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Nodarbības gaitā skolēni varēja iepazīties ar izcilām personībām – ebrejiem, kas pirmskara Latvijā darbojās dažādās jomās, gūstot atzinību gan savu līdzgaitnieku vidū, gan plašākā sabiedrībā. Skolēniem bija iespēja pašiem izpētīt dažādu cilvēku likteņus.

Vasarā skolēni lasīja M.Bērziņa romānu “Svina garša”, analizēja to septembrī, 8. 10. apmeklēja Latvijas Nacionālajā teātrī izrādi “Svina garša” un kā turpinājums bija dziļāka šo notikumu izzināšana muzeja “ Ebreji Latvijā” nodarbības laikā. Pasākumu posms noslēgsies ar spēlfilmas “Tēvs nakts” noskatīšanos.

Skolēni paplašināja izpratni par ebreju devumu Latvijas valsts attīstībā un pirmskara Latvijas ebreju kopienas dzīvi, kā arī mācījās veidot, noformēt plakātu un argumentēt, radoši darboties grupās, prezentēt savu darbu auditorijas priekšā.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit