Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Karjeras nedēļā aicinās iepazīt un pilnveidot dažādas prasmes

2023. gada 12. oktobris

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs “Tavs prasmju portfelis”. Iesaistoties daudzveidīgās aktivitātēs, jaunieši varēs atklāt karjerai un dzīvei noderīgas prasmes, tās apkopojot savā prasmju portfelī. Karjeras nedēļa notiks jau 11. reizi, un šogad tā būs veltīta Eiropas Prasmju gadam.

Karjeras nedēļas ietvaros ikvienam būs iespēja apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgas prasmes: vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes.

Pirmdien, 16. oktobrī, plkst. 18.30, pedagogi un vecāki aicināti pievienoties tiešsaistes nodarbībai “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, kurā karjeras konsultante un “Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle aktualizēs konkurētspējīgu prasmju un to attīstības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, atklājot, kādi ir šī brīža darba tirgus izaicinājumi. Tiešraidei tiks nodrošināts surdotulkojums.

Otrdien, 17. oktobrī, ar saukli “Attīsti personīgās prasmes!” jauniešus aicinās pievērst uzmanību personīgo un ar tām cieši saistīto nodarbinātības prasmju izzināšanai, akcentējot kognitīvo, sociālo un emocionālo prasmju lomu ikvienā nozarē un profesijā, organizējot saliedēšanās spēles, erudīcijas konkursus, prāta spēles un sportiskas aktivitātes.

Savukārt trešdien, 18. oktobrī, skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja pārbaudīt un pilnveidot savas zināšanas par IT jomu. “IT prasmju dienā” norisināsies Latvijā pirmais IT eksāmens skolām. Eksāmenā varēs piedalīties skolēni vairākās vecuma grupās, sākot no 5. klases. Paredzēta arī praktiska nodarbība programmēšanas pamatprasmju apguvei, īpaši iedrošinot piedalīties meitenes. IT eksāmena un programmēšanas uzdevuma labāko rezultātu ieguvēji saņems balvas no Latvijas IT uzņēmumiem.

Ceturtdien, 19. oktobrī, jauniešiem būs iespēja iepazīt profesionālās prasmes, iesaistoties dažādās interaktīvās aktivitātēs un piedaloties nodarbībās, lai uzzinātu par daudzveidīgajām profesionālās izglītības iespējām. Skolēni varēs viesoties profesionālās izglītības iestādēs un uzņēmumos vai tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem savā skolā.

Piektdien, Karjeras nedēļas noslēgumā, skolēniem būs iespēja izveidot savu prasmju portfeli, kopā ar pedagogiem pārrunājot nedēļas laikā iegūtās zināšanas par prasmēm, kas turpmāk noderēs gan ikdienas dzīvē, gan karjerā, un pārrunājot, kādas prasmes vēl nepieciešams uzlabot un pilnveidot nākotnē.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit