Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

2023./2024. mācību gadā programmas “Skolas soma” aktivitātes

2024. gada 31. maijs

2023./2024. mācību gadā mūsu skola aktīvi izmantoja programmas “Skolas soma” iespējas, lai skolēni var iepazīties ar Latvijas mākslas un kultūras norisi (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), sasaistot to ar mācību un audzināšanas darbu.

Mūsu skolēni apmeklēja daudzveidīgas teātra izrādes:
* Leļļu izrāde "Sapnis par karali" (1.kl.) (biedrība "Latvijas Leļļu Teātru Klubs", leļļu izrāde "Zaķim dzimene…" (1.-2.kl.) (Jura Babra leļļu teātris "TIMS");
* Izrāde "Mazais princis"(5.kl.), Izrāde "Robins Huds" (6.,7.,10.kl.), izrāde "Grāfs Monte-Kristo. Esmu Edmons Dantess" (6.d kl.), Izrāde "Gandrīzlaime" (12.kl.) (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris);
* Izrāde "Varšavas melodija" (11.kl.), izrāde "Love is..." (12.kl.) (Jaunatnes teātris "Brīvo Aktieru Sabiedrība");
* Balets "Vijs. Šausmu naktis" (10.kl.) (Latvijas Nacionālā opera un balets);
* Burvju triku izrāde “Brīnumi notiek”(6.kl.) (Mystero SIA).

Kā notiek zinātnes un mākslas mijiedarbība, lai radītu kvalitatīvu mākslas filmu, mūsu 2. un 4.klases skolēni uzzināja Zinātnes teātra nodarbībā “Zinātnes un mākslas krustpunkti”. Skolēni aktīvi piedalījās nodarbība "Māksla un zinātnes arhitektūra"(Laboratorium.lv). Bērni atraktīvā un neprastā veidā ieguva ļoti vērtīgas zināšanas, kā arī, cerams, ka kādā no bērniem šī izrāde izraisīja papildus interesi par aizraujošo zinātni. Skolēni uzzināja, kā veido mākslīgu sniegu, speciālu grimu, sprādzienus un citus efektus, kas ir balstīti uz ķīmijas un fizikas zināšanām, bet palīdz veidot mākslas darbus.

5.kl. mūzikas stundu laikā tika organizēta virtuālās realitātes mācību nodarbība “Mūzika un skaņa”. Nodarbības laikā skolēni gan uzzināja, gan atkārtoja jau zināmo materiālu par mūzikas pirmsākumiem un kā tā ir attīstījusies cauri laikiem. Skolēni ne tikai sadzirdēja, bet arī ieraudzīja gan mūzikas vēsturi, gan mūziku un skaņu arī no fizikas skatu punkta. Skolēniem arī bija iespēja iepazīties ar Latvijā radītu piemēru, kurā ar tehnoloģiju palīdzību apvienota mūzika, virtuālā realitāte un stāsts par Latvijas dabu.

Septembrī 8.kl.skolēni iepazinās ar Rīgas pilsētas kultūrmantojumu (ēkas, pieminekļi, mākslas un arhitektūras stili, leģendas) orientēšanās spēles “Vecrīgas pētnieks” ietvaros. Skolēni ar kartes palīdzību meklēja objektus, iepazinās ar vēsturisko informāciju un pildīja vēsturiskos un radošos uzdevumus.

Interaktīvajā smilšu kino izrādē “Apkārt pasaulei” 3.-4.kl. skolēni kopā ar mākslinieci palīdzēja radīt un izdomāt smilšu kino stāsta saturu un turpinājumu. Pirmajā daļā skolēni tika iepazīstināti ar smilšu kino tehniku un mākslas formu (kas tas ir un kā tas top) un vēroja uz ekrāna smilšu kino priekšnesumu “Apkārt pasaulei”, kurā instrumentālas mūzikas fona pavadījumā klātienē tika izzīmēti smilšu zīmējumi, atainojot piecus pasaules kontinentus, to dabu, dzīvniekus un tradīciju daudzveidību. Izrādes otrajā daļā skolēni palīdzēja kopā radīt un izdomāt smilšu kino stāsta turpinājumu, kuru māksliniece pēc skolēnu dotajiem norādījumiem un idejām izzīmēja smiltīs. Pirmā pietura kopīgā stāsta turpinājumā bija Latvija – bērni kopā ar mākslinieci izdomāja Latvijai raksturīgu ainavu, tēlus, arhitektūras un kultūras pieminekļus, kultūras un mākslas piemērus, simbolus un citas Latviju raksturojošas lietas. Ko ceļotāji interesantu varētu ieraudzīt un uzzināt par Latviju? Skolēni tika mudināti pastāstīt, kādās valstīs viņi ir bijuši, kāda varētu būt mūsu ceļojuma nākamā pietura? Kopīgi tika atrasta nākamā valsts, kuru ilustrēt.

Pateicoties "Latvijas skolas soma" programmai, tika organizēti daudzveidīgi koncerti:

* Ziemassvētku koncerti “Ziemassvētku ekspresis” (7.-8.kl.)(AA Events SIA);
* Koncerti "Tautasdziesma, kas tu esi?" (1.-3.kl.), par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai izzinošs, muzikāls koncertstāsts "Daudz laimes, Latvija!" (8.-9.kl.) (Skoleniem.lv SIA);
*Koncertlekcijas programma "Mēs esam Latvija!" (9.kl.).

12. b klases skolēni padziļinātā kursa “Latviešu valoda un literatūra II“ ietvaros noskatījās video stāstu par dzejnieku Klāvu Elsbergu “Elsbergs – divos naktī”. Apgūstot padziļināto kursu un lasot N .Ikstenas romānu “Mātes piens”, skolēni veica pētījumu “Teksts un personības“ aktualizējot K. Elsberga tēlu romānā un pētot K. Elsberga stāstu, nozīmi deviņdesmito gadu kultūrkontekstā.

2023./2024.mācību gadā Latvijas skolas somas ietvaros, 1.-12.kl. skolēni mācību stundās, izmantojot filmu programmu skolām “DĀSNĀ KINO KABATA” noskatījās gan animāciju filmas, gan spēlfilmas.

Pateicoties programmai "Latvijas Skolas soma", 7.kl.skolēniem bija prieks tikties ar rakstnieci Luīzi Pastori literārajā nodarbībā "Izdzīvošanas stāstu darbnīca", pirms tikšanās izlasot un iepazīstot Luīzes Pastores grāmatu "Laimes bērni". Kopā ar starptautiski apbalvotās grāmatas “Laimes bērni” autori skolēni iejutās džungļu piedzīvojumu meklētāju ādā. Iedvesmojoties no pasaulē slavenā latviešu dēkaiņa Aleksandra Laimes (1911-1994) dzīvesstāsta, skolēni izspēlēja “Džungļu izdzīvošanas testu” un ar mākslinieces Evijas Pintānes ilustrāciju puzles palīdzību veidoja un rakstīja savus izdzīvošanas stāstus. Nodarbība veicināja lasītprasmi un teksta izpratni, kā arī attīstīja radošo domāšanu, veidojot savus neparastos stāstus.

Kopumā, saskaņā ar skolotāju aptaujām, programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes efektīvi papildināja mācību procesu un palīdzēja paplašināt skolēnu redzesloku.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit