Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Nordplus projekts “Jaunieši demokrātiskajā sabiedrībā”

 

Pasaku zeme - Dānija

No 2. līdz 6.februārim dir.viet. M.Siņeļņikova un latviešu valodas skolotāja I.Goba piedalījās starptautiskajā Nordplus projektā Dānijā. Projekta nosaukums “Jaunieši demokrātiskajā sabiedrībā”. Projekta mērķis – mudināt, vērtēt un analizēt demokrātijas sistēmu abās valstīs. Projektā dalībnieki - 8.klašu skolēni no abām valstīm. Projekta ietvaros skolēniem būs iespēja iepazīties ar demokrātijas sistēmu Eiropas Savienībā un salīdzināt katras valsts demokrātijas sistēmu.

Gribētos dalīties savos iespados. Dzīves līmenis Dānijā ir ļoti augsts. Dānijā ir labi attīstīta izglītības sistēma, par to liecina arī fakts, ka mācības apmaksā pati valsts. Vecāki par skolu nemaksā, bet maksā diezgan lielus nodokļus.

Skola, kurā mēs viesojāmies, atrodas ļoti gleznainā pilsētiņā Skanderborgā.

Mācību gads Dānijas skolās sākas 7. augustā, bet beidzas 20. jūnijā. Skolnieki skolās mācās 200 dienas gadā. Brīvdienu laiku nosaka katra skola atsevišķi. Bērnus, kuriem brīvdienās vai pēc mācībām nav kur palikt, skola pieņem savā aprūpē, bet par šo prieku vecākiem ir jāpiemaksā.

Nav skolas formas, skolēni valkā visdažādākos apģērbus, daudzi valkā cepures un neņem tās nost pat stundas laikā. Skolēniem dienā ir vidēji sešas stundas, ap plkst.13.00 viņi dodas mājās.

Dāņu skolās atzīmes netiek liktas līdz 7. klasei ieskaitot. Zināšanas tiek vērtētas septiņos līmeņos, atzīmes no -3 līdz 10. Skolotāji liek atzīmes tikai savos pierakstos. Vecāki par sava bērna sasniegumiem uzzina no vēstulēm, kuras tiek sūtītas katru mēnesi pa pastu.

Šajā skolā katrs bērns jau no sešu gadu vecuma sāk mācīties spēlēt mūzikas instrumentu, kuru spēlēt ģimene izvēlas pati.

Skolā valda ļoti demokrātiska gaisotne.

Fotogrāfijas: http://www.rpg.lv/site/node/170

Plašāk: http://www.lvdk.dk/

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit