Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Tikšanās ar rakstnieci Janu Egli “Sarunas par dzīvi un literatūru”

2019. gada 21. februāris

21.februārī Starptautiskajā dzimtās valodas dienā mūsu skolā viesojās rakstniece Jana Egle un tikās ar 10. un 12. klašu skolēniem.

Jana Egle ir pieteikusi sevi dzejā un turpina ar prozas krājumiem. Viņai ir iznākuši divi stāstu krājumi- “Gaismā” (2016) un “Svešie” (2018). Pirmais 2017.gadā ieguva Latvijas Literatūras gada balvu prozā, bet “Svešie” šobrīd ir nominēts Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras”.

Stundās lasītie stāsti raisīja asas diskusijas par vēstīto tematiku, tāpēc viens no svarīgākajiem jautājumiem,kas arī tika vairākkārtēji akcentēts bija - vai tiešām šis skaudrais vēstījums notiek realitātē, kāpēc par to ir jārunā literatūrā, vai stāsts/literatūra spēj mainīt pasauli.

Lūk, dažas skolēnu pārdomas par šo tikšanos un atbildi uz jautājumu - ko es paņēmu līdzi no tikšanās ar rakstnieci Janu Egli.

“Visvairāk man patika tas, ka jau brīdī, kad autore ienāca zālē, viņai bija gatavs aizraujošs stāsts un arī pārdomāts fragments no stāstu krājuma “Svešie”. Jana Egle ir smaidoša, saprotoša un motivējoša autore.”

“Visvairāk mani interesēja, kā sākt rakstīt grāmatas. Bija interesanti uzzināt, ka grāmatu varoņi un situācijas nav izdomātas, bet gan tam visam ir prototipi reālajā pasaulē. Un ir brīnišķīgi, ka autore, kura raksta par tām lietām, ir tik smaidoša ikdienas dzīvē.”

“Rakstniece palīdzēja saprast,ka ne vienmēr dzīvē viss notiek tik ideāli un katrs no mums var būt kādas situācijas ķīlnieks. To sapratis, cilvēks pret dzīvi attieksies citādi.”

“Nekad nav par vēlu sākt kaut ko darīt! Vienkārši vajag uzdrīkstēties! Šī tikšanās bija diezgan aizraujoša un motivējoša!”

Paldies rakstniecei Janai Eglei par iespēju tikties!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit