tikšanās
Tikšanās ar mūsu skolas absolventi
2021. gada 14. maijs
Katru gadu Eiropas lietu eksperti tiekās ar dažādu skolu jauniešiem, lai pastāstītu par savu darbu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Eiropas lietu eksperti pārsvarā izvēlās skolas, kurās paši mācījās, tāpēc šis projekts tika nosaukts „Atpakaļ uz skolu”.
14.maijā arī mūsu skolu apmeklēja viena no Eiropas lietu ekspertiem, mūsu absolvente Vera Suzdaļenko. Viņa pastāstīja par savu darbu un karjeras ceļu, kā arī par saviem skolas gadiem.
Mūsu skolas 9.-12. klašu skolēni nepalika vienaldzīgi pret šādu sirsnīgu stāstu. Gaidīsim ciemos mūsu absolventus!
Tikšanās ar literatūrzinātnieci Gundegu Grīnumu
2019. gada 9. oktobris
9. oktobrī literatūras stundā pie 11.a klases viesojās fantastisks cilvēks, literatūrzinātniece Gundega Grīnuma, lai stāstītu un padziļinātu jauniešu zināšanas par Raini un Aspaziju, kā arī vēstītu par Raiņa Jāzepu, lugas "Jāzeps un viņa brāļi" tapšanas stāstu.
"Gundegas Grīnumas darbs Viņpus Alpiem ir nopietns pienesums ne tikai Raiņa un Aspazijas, bet arī Latvijas kultūras un vēstures pētniecībai. Reizē tas dod Latvijas lasītājam priekšstatu par to Šveici, kurā ne tikai Rainis un Aspazija, bet arī vesela Latvijas ideālistu paaudze dzīvoja starp 1905. gadu un Pirmā pasaules kara beigām," tā par literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas episko veikumu saka politoloģe, starptautisko tiesību un diplomātijas eksperte Vita Matīsa.
Mūsu skolēniem šī tikšanās bija nenovērtējama pieredze, jo G.Grīnumas kundze ir aizrautīgs cilvēks, kuram pētnieciskais darbs ir pārvērties par mūža atkarību un mīlestību, un svarīga ir vēl viena tikšanās līnija - vēlme un prasme runāt ar jauniešiem viņus ieinteresējošā valodā.
Dažas vienpadsmito atziņas pēc tikšanās - "pārsteidza tas, kā cilvēks velta visu savu mūžu pētnieciskajam darbam", "pēc sarunas ar G.Grīnumu uz Raini palūkojos citām acīm", "uzzināju, cik ilgs un pamatīgs ceļš - 14 gadi - bija, lai Rainis uzrakstītu lugu "Jāzeps un viņa brāļi"...
Paldies Gundegai Grīnumai par viesošanos Rīgas Purvciema vidusskolā un dāvinājumu, kas šobrīd ir pieejams mūsu skolas bibliotēkā - 968 lapaspuses biezais pētījums "Viņpus Alpiem".
Tikšanās ar rakstnieci Janu Egli “Sarunas par dzīvi un literatūru”
2019. gada 21. februāris
21.februārī Starptautiskajā dzimtās valodas dienā mūsu skolā viesojās rakstniece Jana Egle un tikās ar 10. un 12. klašu skolēniem.
Jana Egle ir pieteikusi sevi dzejā un turpina ar prozas krājumiem. Viņai ir iznākuši divi stāstu krājumi- “Gaismā” (2016) un “Svešie” (2018). Pirmais 2017.gadā ieguva Latvijas Literatūras gada balvu prozā, bet “Svešie” šobrīd ir nominēts Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras”.
Stundās lasītie stāsti raisīja asas diskusijas par vēstīto tematiku, tāpēc viens no svarīgākajiem jautājumiem,kas arī tika vairākkārtēji akcentēts bija - vai tiešām šis skaudrais vēstījums notiek realitātē, kāpēc par to ir jārunā literatūrā, vai stāsts/literatūra spēj mainīt pasauli.
Lūk, dažas skolēnu pārdomas par šo tikšanos un atbildi uz jautājumu - ko es paņēmu līdzi no tikšanās ar rakstnieci Janu Egli.
“Visvairāk man patika tas, ka jau brīdī, kad autore ienāca zālē, viņai bija gatavs aizraujošs stāsts un arī pārdomāts fragments no stāstu krājuma “Svešie”. Jana Egle ir smaidoša, saprotoša un motivējoša autore.”
“Visvairāk mani interesēja, kā sākt rakstīt grāmatas. Bija interesanti uzzināt, ka grāmatu varoņi un situācijas nav izdomātas, bet gan tam visam ir prototipi reālajā pasaulē. Un ir brīnišķīgi, ka autore, kura raksta par tām lietām, ir tik smaidoša ikdienas dzīvē.”
“Rakstniece palīdzēja saprast,ka ne vienmēr dzīvē viss notiek tik ideāli un katrs no mums var būt kādas situācijas ķīlnieks. To sapratis, cilvēks pret dzīvi attieksies citādi.”
“Nekad nav par vēlu sākt kaut ko darīt! Vienkārši vajag uzdrīkstēties! Šī tikšanās bija diezgan aizraujoša un motivējoša!”
Paldies rakstniecei Janai Eglei par iespēju tikties!
Встреча с Зинаидой Линден
18 сентября 2017 года

18. septembrī mūsu skolas bibliotekā viesojās rakstniece un tulkotāja Zinaīda Lindēna, kurā dalījās ar savu pieredzi ar 11.c klases audzēkņiem. Autore raksta krievu un zviedru valodās. Rakstnieces vizīti organizēja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un atbalstīja Somijas vēstniecība Latvijā.
Весна идёт! Весне дорогу!
1 марта 2012 года
Ну вот и перезимовали! Всех с весной, дорогие товарищи!
Наступил долгожданный для всех первый весенний день - потепление и оживание природы после продолжительной зимней спячки! Как долго мы его ждали, мёрзли в зимние холода, спорили с колючим холодным ветром и вьюгой.
И наконец-то вот оно - теплое ласковое весеннее солнышко, игривые солнечные зайчики на хрустальных сосульках, первая капель и лужи. С весной Вас!
Пусть принесет весна всем много ярких солнечных деньков, яркого безоблачного неба, тепла, преотличного настроения и исполнения всех желаний!
До лета остаётся ровно 3 месяца! Это не значит, что нужно расслабляться, наоборот, осталось совсем чуть-чуть, поэтому лучше провести это время по максимуму с пользой, чтобы через 3 месяца как следует отдохнуть! Всем желаем успехов в учёбе!
Предупреждаем! Ходить под крышами опасно, берегите голову!
Встреча с Олегом Пухляком!
23 февраля 2012 года
Во вторник 28 февраля в 14.35 в нашей школе состоится встреча с председателем правления Рижского Славянского исторического общества историком Олегом Пухляком.
Приглашаем учащихся 10-12 классов. Встреча пройдёт в видеозале.
Приходите, будет интересно!
День Евросоюза
8 мая 2011 года
в День Европы, в 12:00 в Верманском саду состоится праздничная встреча, на которой все желающие ученики смогут подробно узнать об условиях конкурса "Euroscola", главным призом которого станет путешествие с классом в Европейский Парламент в Страсбуре!
Дополнительная информация по адресам: www.europarl.lv и www.europarl.europa.eu
Не упустите свой шанс!
Встреча с Нилом Ушаковым
16 ноября 2010 года
на первом уроке, с 8:30 до 9:10
в актовом зале ученики старших классов смогут встретиться, пообщаться и задать вопросы мэру города Риги Нилу Ушакову.
Не пропустите - такое бывает не часто! Вы сможете узнать всё, что вас интересует о нашем государстве