Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Metodiskā diena – 3.06.2022.

2022. gada 9. jūnijs

Mūsu skolā jau divus gadus pedagogi aktīvi strādā Mazās metodiskajās grupās. Galvenais mērķis ir atrisināt aktuālās metodiskās problēmas, kas rodas realizējot jauno izglītības standartu, ieviešot kompetenču pieeju. Tāda pedagogu sadarbības forma pierādīja savu efektivitāti un ir guvusi atsaucību no pedagogiem. Šī mācību gada pedagoģiskais akcents bija pedagogu sadarbības iespējas, organizējot starpdisciplināru mācību procesu kompetenču pieejas īstenošanai.

Katru pusgadu mūsu pedagogi dalās pieredzē, rāda savus metodiskos paņēmienus un idejas tematiskajās pedsēdēs un metodiskajās dienās. Šogad bija uzaicināta lektore Andžela Sokolova (Mārupes Valsts ģimnāzijas DVIJ, Mūžizglītības un kultūras institūta «VITAE» lektore, IKVD akreditācijas eksperte), kura uzstājās ar lekciju «Pedagogu sadarbības iespējas organizējot starpdisciplināru mācību procesu kompetenču pieejas īstenošanai».

Pēc tam mūsu skolas pedagogi, kam ir augsts metodiskās sagatavotības līmenis (Mazo metodisko grupu vadītāji), parādīja savu pozitīvo pieredzi un kompetenci, realizējot metodiskās idejas. Radošas metodiskās darbnīcas, kuras novadīja mūsu skolotāji, bija ļoti saturīgas un jēgpilnas, piemēram

“Kā palīdzēt skolēnam realizēt latviešu un angļu valodas zināšanas dzīvē”,

“Diferencēta pieeja mācībām. SOLO taksonomija kā diferencētās pieejas līdzeklis”,

“Snieguma līmeņu apraksti un to pielāgošana mācību stundām”,

“Nestandarta uzdevumu, kas attīsta radošās prasmes un skolēnu patstāvību, izveide”,

“Starpdisciplinārā mācību pieeja, īstenojot 4. klašu mācību programmu”,

“Audzināšanas jautājumi mācību stundās un ārpusstundu nodarbībās”,

“Caurviju prasmes un starppriekšmetu saiknes veidošana 1.klasē”” un tml.

81% pedagogu ļoti augsti novērtēja metodiskās dienas organizāciju kopumā un metodiskās dienas satura praktisko pielietojumu.

Pedagogu atziņas pēc pasākuma, atbildot uz jautājumu, kas bija pozitīvs:

“Jaunas idejas un pārliecība, ka esmu uz pareizā ceļa”.

“Iespēja papildināt savu metodisko ideju krātuvi”.

“Grupās, kurās piedalījos, metodiskā darba pārskats- atskaite tika papildināta ar reālo pielietojumu mācību stundās, skolotāji dalījās ar skolēnu darbu piemēriem, kas apliecināja skolotāja plānošanu un radošumu, sasniedzot katram viņa izvirzītos mērķus -izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest patstāvīgi plānot, un kā tieši sasniegt skolēniem izvirzītos mērķus, izmantojot kompetenču pieeju mācību saturā”.

“Grupas varēja prezentēt savu darbu. Kolēģiem ir iespēja iepazīties ar jauninājumiem”.

“Iegūta jauna informācija, kuru var izmantot savā darbā. Vairāk savā darbā izmantot starpdisciplināro pieeju mācību procesā, sadarboties ar priekšmeta skolotājiem,īstenot kompetenču pieeju mācībās”.

“Ļoti vērtīga bija A. Sokolovas lekcija, kā arī metodisko grupu darbs, kurā skolotāji paši varēja izmēģināt jaunas metodikas un paņēmienus, gan iesaistīt šajā procesā skolēnus”.

Fotogrāfijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit