Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Dzejas dienas

Dzejas dienas 2021

2021. gada 19. oktobris

Lēnām no mums atvadās šī gada krāšņais, noskaņām un sajūtām bagātais rudens, laiks, kad ik gadus skolā svinam dzeju! Dzejas lasījumi, sarunas, Dzejas dienu pasākumu apmeklējumi - tas viss liecina, ka “Dzeja dzīvo”!

Latvijas Rakstnieku savienības organizētajos Dzejas dienu pasākumos ar devīzi “Dzeja dzīvo” šogad bija gan vairāku tradīciju turpinājumi, gan pasākumi ar starptautisku viesu piedalīšanos, notikumi jauniešu auditorijai, performances, kā arī klasiskās dzejas lasījumi. Tradicionālajā “Ceļojumā ar dzejniekiem” Ganību dambja apkaimē šogad piedalījās Madara Gruntmane, Henriks Eliass Zēgners, Ivars Šteinbergs, Toms Treibergs, Artis Ostups, Inga Gaile, Anna Auziņa, Artūrs Punte un Marija Luīze Meļķe.

Mūsu skolas skolēniem, kuri devās šajā ceļojumā, bija iespēja iepazīt Ganību dambja apkaimi, klausīties dzejnieku lasījumos un pat paciemoties kāda dzejnieka pagalmā.

Skolēni arī apmeklēja latviešu autoru lasījumus Esplanādē, pie Raiņa pieminekļa. Klasiskās dzejas lasījumos piedalījās Liāna Langa, Inese Zandere, Jānis Rokpelnis, Juris Helds, Eduards Aivars un Guntars Godiņš. Šī bija iespēja ne vien klausīties dzejas lasījumus autoru izpildījumā, bet arī kopā paplašināt “latviešu klasiskās dzejas” robežas un godināt dzejniekus.

Paldies 10. un 11.klašu skolēniem, kuri apmeklēja šos pasākumus, iepazīstot šo Latvijas kultūras pieredzi un bagātinot savu redzesloku!

 

Dzejas dienas Rīgas Purvciema vidusskolā

2020. gada septembris

Septembris pagāja Dzejas dienu zīmē. Šī gada Dzejas dienu moto “Dzeja dziedē”. Cik dažādi esam, tik dažāda ir mūsu attieksme un arī dzejas izpratne. Netrūkst cilvēku, kam dzeja ir vārdu savirknējumi, ir tādi, kuri meklē skaistus vārdus un rindu ritmu.

Dzeja dziedē. Dzeja dziedē? Dzeja dziedē! Šādā - dažādā formā pēc izteikuma mērķa - latviešu valodas un literatūras stundās mēs mēģinājām rast atbildes katrs sev - kas tad mums īsti ir dzeja! Meklējām, domājām, skandējām, zīmējām, veidojām un, protams, apmeklējām Dzejas dienu pasākumus Rīgā.

10. un 12.klašu skolēni tradicionāli apmeklēja pasākumu “Ceļojums ar dzejniekiem”, šoreiz tas notika Zasulaukā.

Paldies skolotājiem un skolēniem par izraisīto interesi, attieksmi un prieku, radot un apmeklējot Dzejas dienu pasākumus!

12.a un b klases skolēni savus vērojumus, redzējumu un emocijas ietērpa nelielā video filmā, kurā varam vērot un noklausīties intervijas ar dzejnieku S.Timofejevu, K.Vērdiņu, T.Treibergu un M.Gruntmani. Paldies A.Škiļam, M.Šilovam, G.Pozolotinam, D.Vonogam!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: pcvs@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit