Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

metodiskā diena

Metodiskā diena – 3.06.2022.

2022. gada 9. jūnijs

Mūsu skolā jau divus gadus pedagogi aktīvi strādā Mazās metodiskajās grupās. Galvenais mērķis ir atrisināt aktuālās metodiskās problēmas, kas rodas realizējot jauno izglītības standartu, ieviešot kompetenču pieeju. Tāda pedagogu sadarbības forma pierādīja savu efektivitāti un ir guvusi atsaucību no pedagogiem. Šī mācību gada pedagoģiskais akcents bija pedagogu sadarbības iespējas, organizējot starpdisciplināru mācību procesu kompetenču pieejas īstenošanai.

Katru pusgadu mūsu pedagogi dalās pieredzē, rāda savus metodiskos paņēmienus un idejas tematiskajās pedsēdēs un metodiskajās dienās. Šogad bija uzaicināta lektore Andžela Sokolova (Mārupes Valsts ģimnāzijas DVIJ, Mūžizglītības un kultūras institūta «VITAE» lektore, IKVD akreditācijas eksperte), kura uzstājās ar lekciju «Pedagogu sadarbības iespējas organizējot starpdisciplināru mācību procesu kompetenču pieejas īstenošanai».

Pēc tam mūsu skolas pedagogi, kam ir augsts metodiskās sagatavotības līmenis (Mazo metodisko grupu vadītāji), parādīja savu pozitīvo pieredzi un kompetenci, realizējot metodiskās idejas. Radošas metodiskās darbnīcas, kuras novadīja mūsu skolotāji, bija ļoti saturīgas un jēgpilnas, piemēram

“Kā palīdzēt skolēnam realizēt latviešu un angļu valodas zināšanas dzīvē”,

“Diferencēta pieeja mācībām. SOLO taksonomija kā diferencētās pieejas līdzeklis”,

“Snieguma līmeņu apraksti un to pielāgošana mācību stundām”,

“Nestandarta uzdevumu, kas attīsta radošās prasmes un skolēnu patstāvību, izveide”,

“Starpdisciplinārā mācību pieeja, īstenojot 4. klašu mācību programmu”,

“Audzināšanas jautājumi mācību stundās un ārpusstundu nodarbībās”,

“Caurviju prasmes un starppriekšmetu saiknes veidošana 1.klasē”” un tml.

Rudens metodiskā diena

2019. gada 30. oktobris

Mūsu skolas metodiskā tēma ir “Efektīva mācību stunda kompetenču pieejas kontekstā”. Pagājušajā mācību gadā skolā tika izstrādāti šīs tēmas teorētiskie aspekti.

Šogad mūsu skolas pedagogi, kam ir augsts metodiskās sagatavotības līmenis, parādīja savu pozitīvo pieredzi un kompetenci, realizējot metodiskās idejas. Rudens metodiskajā dienā 30.oktobrī. Pedagogu profesionālās meistarības pilnveides dienas (metodiskās dienas) ir laiks, lai dalītos ar noderīgu pieredzi. Atklātā stunda ir viena no svarīgākajām metodiskā darba organizācijas formām. Divreiz gadā mūsu skolā notiek metodiskā diena. Katrai metodiskajai dienai ir sava struktūra, uzdevumi un programma. Uzdevumi parasti ir saistīti ar svarīgākajām izglītības problēmām, un to pamatā ir skolas mācību gada prioritātes.

Mūsu stratēģiskās prioritātes un uzdevumi:
-jēgpilna un efektīva mācību stunda, mūsdienīgas mācību metodes;
-mācību satura virzība skolēnu karjeras, kompetenču un pilsoniskās apziņas veidošanā;
-IKT un kompetenču pieejas izmantošana mācību procesā;
-pilsoniski izglītotas, patriotiskas, nacionālo kultūrvērtību izprotošas personības veidošana.

Lai formulētu un apstiprinātu visus stundas etapus, kas vērsti uz pamatmērķa sasniegšanu, Rudens metodiskajā dienā visi skolas pedagogi piedalījās atklāto stundu vērtēšanā un analizēšanā. Tika novadītas 18 atklātas stundas matemātikā, krievu valodā, ģeogrāfijā, bioloģijā, sportā, pasaules vēsturē, latviešu valodā, literatūrā, angļu valodā, vācu valodā, amerikāņu literatūrā un audzināšanas stundas.

Skolas pedagogi ļoti augsti novērtēja metodiskās dienas satura praktisko pielietojumu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit