Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

dabaszinības

Rīgas 40.vidusskolas 8.atklātā konkursa dabaszinībās 6. klasei rezultāti

2024. gada 15. februāris

2024. gada 10. februārī Rīgas 40.vidusskolas 8.atklātajā konkursā dabaszinībās 6.klasē piedalījās 59 skolēni no dažādām Rīgas skolām.

Sveicam mūsu 6.a klases skolēnus Artemiju Tjuhanovu un Denisu Jukovu ar iegūto konkursā atzinību!

Izsakām pateicību dabaszinību un bioloģijas skolotājam Vladimiram Hutornojam par par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā!

Izzinoša nodarbība “Māksla un zinātne arhitektūrā”

2022. gada 15. novembris

2022. gada 19.oktobrī Rīgas Purvciema vidusskolas 9.kl. skolēniem bija iespēja piedalīties izzinošā nodarbībā “Māksla un zinātne arhitektūrā”, kuras mērķis bija parādīt, ka arhitektūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas par materiālu fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām un vides ietekmi uz tiem.

Skolēni uzzināja no kā ir atkarīga kultūrvēsturisko pieminekļu krāsu noturība vides ietekmē, kāpēc Brīvības tēls Brīvības piemineklī ir zaļš, kāpēc Brīvības pieminekļa zvaigznes un Pēterbaznīcas gailis Rīgā ir apzeltīti, kāda ir konstrukciju elastība un vibrāciju ietekme uz konstrukcijām. Nodarbībā varēja vērot lektora demonstrējumus un skaidrojumus par tiem. Skolēni varēja papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos – ķīmijā, fizikā, kā arī vēsturē.

Nodarbība notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

Dabaszinātņu un tehnoloģiju jomu priekšmetu nedēļa „Mēs par zaļo pasauli!”

2021. gada 25. oktobris

Dabaszinātņu un tehnoloģiju jomu priekšmetu nedēļa „Mēs par zaļo pasauli!” notika no 2021.gada 11. oktobra līdz 2021. gada 15. oktobrim.

Šīs nedēļās mērķis bija paaugstināt skolotāju profesionālo kompetenci metodiskajā un zinātniski metodiskajā darbā, kā arī attīstīt skolēnu izzinošās un radošās aktivitātes. Lai sasniegtu mērķi, bija izvirzīti sekojošie uzdevumi:

• skolotāju profesionālās meistarības uzlabošana caur informācijas izstāžu un ārpusklases pasākumu sagatavošanu, organizēšanu un novadīšanu;

• skolēnu iesaistīšana patstāvīgajā radošajā darbībā un intereses izraisīšana par eksaktajām zinātnēm, to attīstības perspektīvām, inovāciju pielietojumam mūsdienu dzīvē;

• identificēt skolēnus, kuriem ir radošās spējas un vēlme padziļināti apgūt vairāk zināšanu konkrētā mācību priekšmetā vai izglītības jomā.

Vairāk informācijas par priekšmetu nedēļas norisi var lasīt šeit.

Paldies visiem dabaszinātņu un tehnoloģiju jomu skolotājiem par aktīvitāti un dalību priekšmetu nedēļā!

Konkursa «Nāc dārzā, ciemoties!» uzvarētāji

2021. gada 11. oktobris

Apsveicam mūsu uzvarētājus dabaszinību konkursā «Nāc dārzā, ciemoties!», kas notika 29.09.2021 Rīgas Jauno tehniķu centra struktūrvienības “Dabaszinību skola” dārzā, Ernestīnes ielā 8A:

• 4.-6.klašu grupā – 5.c klase 2.vieta (Rižova Alīna, Koļesņika Ērika, Vanags Kristiāns), skolotājs V.Hutornojs

• 7.-9.klašu grupā – 7.e klase 3.vieta (Adelīna Beitika, Nikole Sančesa- Rodriges, Poļina Vdovina), skolotāja L.Berežnaja

• 5.d, 6.a, 6.c, 7.a – pateicība

Prezentācija

Laboratorium nodarbības

2021. gada maijs

Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros mūsu skolā notika "Laboratorium" interaktīvās nodarbības. 2. semestra laikā šajās nodarbībās 2.-3.klašu un 8.-9.klašu skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, mākslīgo sniegu, rētas, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām. Ieskatījāmies aizkulisēs, lai saprastu, kā rodas kino un teātra māksla.

Nodarbībā skolēni varēja brīvi komunicēt ar programmas vadītāju, uzdot jautājumus un saņemt atbildes uz tiem. Daži eksperimenti ir atkārtojami mājās.

Итоги олимпиады по природоведению!

12 мая 2012 года 

27 апреля, в пятницу, в Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija состоялась олимпиада по природоведению.

Олимпиада состояла из 2 туров: индивидуального и группового. В индивидуальном туре проверялись теоретические знания, а в командном - практические. После теста началась групповая работа. Построить параллельное и последовательное соединения, написать, что ты видишь под микроскопом, определить, что за вещества перед тобой, и разместить животные и растения на родных континентах. После этого небольшой конкурс: бумажный самолетик какой команды пролетит дальше? И игра на проверку памяти - кто быстрее соберет все парные картинки. Затем команды отправились на химическое шоу, где им показали много чего интересного.И вот наступила самая волнительная часть- награждение!

Hаша команда в составе 4 учеников, представляющих Пурвциемскую среднюю школу: Дерванова Ксения, Шапурова Полина, Лауранс Андрис - учеников 6с класса и Сергеева Артура - ученика 6а класса, не осталась без призов! Мы заняли 3 место в командной работе, стали лучшими географами, быстрее всех нашли пары, а Артур Сергеев, член нашей команды, занял 1 место в индивидуальном туре!

Поздравляем! 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit