Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

latviešu valodas nedēļa

Valoda, literatūra un kultūra - latviešu valodas un literatūras nedēļā

2023. gada 23. novembris

No 8. novembra līdz 22. novembrim skolā norisinājās latviešu valodas un literatūras nedēļas.

Šī pasākuma mērķis bija veicināt skolēnu dziļāku interesi par latviešu literatūras klasiķu Zentas Mauriņas, Annas Brigaderes, Vizmas Belševicas, Ojāra Vācieša daiļradi un personību, attīstīt skolēnos radošās prasmes, izkopt jaunrades darbu individuālo stilu valodu mācību, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomās, pilnveidot audzināšanas un mācību darbu skolēna pilsoniski izglītotas, patriotiskas, nacionālo kultūrvērtību izprotošas personības veidošanai. Šajā laika posmā norisinājās daudzveidīgi pasākumi visās klašu grupās, sākot no sākumskolas un beidzot ar vidusskolu.

Tika svinēti Latvijai nozīmīgi svētki , organizētas radošās darbnīcas un stundas, literārie priekšnesumi, apmeklēti muzeji, aicināti viesi (LVA nodarbība " Tikai ņemot un dodot topu par citu"), organizētas radošās izstādes un tradicionālā izstāde "Gads kultūrā", organizēta IAC projekta "Satikt" dalībnieku tikšanā, kā arī foto orientēšanās skolā, izmantojot krāšņās un informatīvi bagātās izstādes.

Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājiem par pasākumu organizēšanu un visiem mazajiem un lielajiem par iesaisti!

Fotogrāfijas

Latviešu valodas un literatūras nedēļa 2022

2022. gada 21. novembris

No 10.11. līdz 17.11. skolā norisinājās latviešu valodas un literatūras nedēļa, kuras moto bija "Es lasu, tu lasi, mēs lasām...", aktualizējot šobrīd svarīgo tekstpratības tēmu, kā arī svinot Latvijas dzimšanas dienu un runājot par Latvijai nozīmīgiem vēsturiskiem un kultūrizglītojošiem stāstiem un norisēm. Fotogrāfijas

Nedēļa norisinājās sadarbībā ar Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomas skolotājiem.

Nedēļas ietvaros varēja aplūkot dažādas izstādes - “Blackout poetry jeb izsvītrojamais dzejolis, izmantojot N. Ikstenas romāna “Mātes piens” fragmentus”, "ExLibris A.Čakam", plakāti "Latvija - Top-10", “Mans grāmatas varonis”, "Gads kultūrā". Skolēni ne tikai varēja aplūkot izstādes, bet arī tika rosināti iesaistīties jautrā un izzinošā skolotāju izveidotā orientēšanās spēlē, izmantojot izstādēs atrodamo informāciju.

Tika organizētas atklātās stundas, apmeklēti ārpusklases pasākumi, kā piemēram, LNB nodarbības “Lasīšana kā pretošanās jeb pašizdots”, "Infospēle".

Novadīts lasīšanas veicināšanas projekts “Esi stilīgs – lasi to, ko iesaka RPV skolotāji, darbinieki, vecāki, skolēni!”

Izmantojot projektu "Latvijas skolas soma", tika noskatītas teātra izrādes "Svina garša"(LNT), "Kas par traku, tas par traku"(Ditas Balčus teātris) ar O.Vācieša bērnu dzeju, Valmieras teātra izrāde “80 dienās apkārt zemeslodei”, koncertlekcija “Mūsu stāsts par Rīgu”, novadīta tikšanās ar muzeju “Ebreji Latvijā” un nodarbība skolā - "Ievērojamas ebreju personības pirmskara Latvijā", novadīta darbnīca “Mana runa pārliecina.

12.b klases skolēni kursa "Latviešu valoda un literatūra II" ietvaros tikās ar dzejnieku Sergeju Timofejevu, lai runātu par to, kā laiks ietekmē literatūru un literatūra laiku.

Latviešu valodas un literatūras nedēļas plāns

2021. gada 5. novembris

No 8. līdz 17. novembrim mūsu skolā notiks Latviešu valodas un literatūras nedēļa. Ar nedēļas plānu var iepazīties šeit.

Par latviešu valodas nedēļu

2017. gada 9.-17. novembris

Šogad skolā no 9. novembra līdz 17. novembrim norisinājās Latviešu valodas un literatūras nedēļa, kas bija veltīta LR proklamēšanas 99. gadadienai.

Šajās svētku dienās tika organizētas jēgpilnas, saturīgas, tematiskas izstādes, kurās varēja vērot gan skolēnu radošo izpausmi, gan gūt informāciju par Latvijai nozīmīgiem vēsturiskiem brīžiem. Paldies Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam par piedāvāto ekspozīciju " Latvija brīvības cīņās. 1918.-1920.", skolas klašu kolektīviem, kuri piedalījās skolas rīkotajā fotogrāfiju izstādē  "Mēs Latvijai", par 10. klašu skolēnu radošumu izstādē  "Spēle… un desmit", par 8. klašu skolēnu izstādi "Mēs - Latvijai" un daudzām citām.

Latviešu valodas nedēļa

Sorry, did not manage to load the photos.

Margaritai Stārastei 100 Gadu Jubileja!

30 января 2014 года

2014. gada 2.februārī bērnu grāmatu autorei un māksliniecei Margaritai Stārastei aprit 

100 gadi. Visa mākslinieces daiļrade ir veltīta bērniem. Jau vairākas mazo lasītāju 
paaudzes ir izaugušas un iepazinušas brīnišķo un noslēpumaino grāmatu pasauli tieši 
ar Margaritas Stārastes grāmatām. Tās atradīsim katrā mājā, bibliotēkā un skolā. Tās 
tiek lasītas un pārlasītas, vēl un vēl.Pasaku tēli – koki un dzīvnieki, smaidošas puķes un saulīte, sīkie kukainīši, pintiķi un
rūķi, Labrencis, lācēni Čips un Čaps, Knīpucis, Sārtulis, Zeltīte un Zīļuks…
Ak, pasaku tēlu un varoņu ir tik daudz, ka visus nenosaukt!
Māksliniece apbalvota ar Pastariņa prēmiju (1982), ir Triju Zvaigžņu ordeni (1999). Par bērniem veltīto mūžu 2010. gadā viņa saņēma medaļu „Margaritas Stārastes balva”.
Taču visi, visi 2.februārī posīsies sveikt savu Mākslinieci jubilejā. Tuntulītis izceps 
visgardāko kliņģeri, Knīpucis, nu jau iemācījies lasīt, skaitīs dzejoli, Dūrieniņš pašūs 
viskrāšņākos svārkus un Miega melderis aiznesīs vismīļākos sveicienus Jubilārei!
Lai visu mūsu sirsnīgie vēlējumi un ikviena lasītāja smaids stiprina Mākslinieci!
Daudz daudz sveicienu JUBILEJĀ!

Неделя Латышского Языка

16 января 2014 года

 

 

 

12 ноября в нашей школе прошла олимпиада по латышскому языку для 5 - 6 классов. Участвовали 37 учеников. Поздравляем победителей:

 

5.klase:

1.vieta Natālija Vernere 5.b

2.vieta Poļina Makarova 5.d

3.vieta Marija Marusčaks 5.b

3.vieta Dana Nikolajenko 5.d

Atzinība Anna Marcinkeviča 5.c

Atzinība Elīna Nahalova 5.b

 

6.klase:

1.vieta Pāvels Kļimičevs 6.c

2.vieta Aleksandrs Borisovs 6.d

3.vieta Melisa Beitika 6.b

3.vieta Dāniels Popovs 6.a

3.vieta Jelizaveta Vlasenko 6.d

Atzinība Katarīna Gurkina 6.a

Atzinība Ņikita Paņkovs 6.d

Atzinība Ēriks Sadovskis 6.c

Огромное спасибо нашим учителям I. Gobai, I.Vīksnai, I. Dundurei, V. Jēgerei , I. Nahalovai за подготовку!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit