Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

tikšanās

Tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori

2024. gada 8. aprīlis

Kopš 2023. /2024. m.g. sākuma 7.klašu skolēni apgūst jaunu priekšmetu "Literatūra", iepazīstot un lasot gan latviešu, gan ārzemju rakstnieku darbus. Ir labi ne tikai sastapt rakstnieku grāmatā, bet arī tikties klātienē, klausīties, jautāt un saprast rakstnieka slēptākos nodomus kādas grāmatas tapšanā. Tā, pateicoties programmai "Latvijas Skolas soma", 4. aprīlī septītajiem bija prieks tikties ar rakstnieci Luīzi Pastori literārajā nodarbībā "Izdzīvošanas stāstu darbnīca", pirms tikšanās izlasot un iepazīstot Luīzes Pastores grāmatu "Laimes bērni".

Kopā ar starptautiski apbalvotās grāmatas “Laimes bērni” autori skolēni iejutās džungļu piedzīvojumu meklētāju ādā. Iedvesmojoties no pasaulē slavenā latviešu dēkaiņa Aleksandra Laimes (1911-1994) dzīvesstāsta, skolēni izspēlēja “Džungļu izdzīvošanas testu” un ar mākslinieces Evijas Pintānes ilustrāciju puzles palīdzību veidoja un rakstīja savus izdzīvošanas stāstus. Nodarbība veicināja lasītprasmi un teksta izpratni, kā arī attīstīja radošo domāšanu, veidojot savus neparastos stāstus.

Pasākums "Saruna ar slavenību"

2024. gada 18. februāris

Ceturtdien, 15.02.2023. plkst. 15:00 skolas aktu zālē notika pasākums vidusskolēniem "Saruna ar slavenību" - tikšanās ar olimpisko čempionu, svarcelšanas treneri, 9. Saeimas deputātu Viktoru Ščerbatihu.

Sarunas gaitā skolēniem bija iespēja uzzināt par veselīgu dzīves veidu un sporta vietu cilvēka dzīvē, kā aktīvs dzīvesveids ir ikviena cilvēka veselības pamatā un sports nes mūsu valsts vārdu pasaulē un iedvesmo uz jauniem sasniegumiem.

Tikšanās ar mūsu skolas absolventi

2021. gada 14. maijs

Katru gadu Eiropas lietu eksperti tiekās ar dažādu skolu jauniešiem, lai pastāstītu par savu darbu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Eiropas lietu eksperti pārsvarā izvēlās skolas, kurās paši mācījās, tāpēc šis projekts tika nosaukts „Atpakaļ uz skolu”.

14.maijā arī mūsu skolu apmeklēja viena no Eiropas lietu ekspertiem, mūsu absolvente Vera Suzdaļenko. Viņa pastāstīja par savu darbu un karjeras ceļu, kā arī par saviem skolas gadiem.

Mūsu skolas 9.-12. klašu skolēni nepalika vienaldzīgi pret šādu sirsnīgu stāstu. Gaidīsim ciemos mūsu absolventus!

Tikšanās ar literatūrzinātnieci Gundegu Grīnumu

2019. gada 9. oktobris

9. oktobrī literatūras stundā pie 11.a klases viesojās fantastisks cilvēks, literatūrzinātniece Gundega Grīnuma, lai stāstītu un padziļinātu jauniešu zināšanas par Raini un Aspaziju, kā arī vēstītu par Raiņa Jāzepu, lugas "Jāzeps un viņa brāļi" tapšanas stāstu.

"Gundegas Grīnumas darbs Viņpus Alpiem ir nopietns pienesums ne tikai Raiņa un Aspazijas, bet arī Latvijas kultūras un vēstures pētniecībai. Reizē tas dod Latvijas lasītājam priekšstatu par to Šveici, kurā ne tikai Rainis un Aspazija, bet arī vesela Latvijas ideālistu paaudze dzīvoja starp 1905. gadu un Pirmā pasaules kara beigām," tā par literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas episko veikumu saka politoloģe, starptautisko tiesību un diplomātijas eksperte Vita Matīsa.

Mūsu skolēniem šī tikšanās bija nenovērtējama pieredze, jo G.Grīnumas kundze ir aizrautīgs cilvēks, kuram pētnieciskais darbs ir pārvērties par mūža atkarību un mīlestību, un svarīga ir vēl viena tikšanās līnija - vēlme un prasme runāt ar jauniešiem viņus ieinteresējošā valodā.

Dažas vienpadsmito atziņas pēc tikšanās - "pārsteidza tas, kā cilvēks velta visu savu mūžu pētnieciskajam darbam", "pēc sarunas ar G.Grīnumu uz Raini palūkojos citām acīm", "uzzināju, cik ilgs un pamatīgs ceļš - 14 gadi - bija, lai Rainis uzrakstītu lugu "Jāzeps un viņa brāļi"...

Paldies Gundegai Grīnumai par viesošanos Rīgas Purvciema vidusskolā un dāvinājumu, kas šobrīd ir pieejams mūsu skolas bibliotēkā - 968 lapaspuses biezais pētījums "Viņpus Alpiem".

Tikšanās ar rakstnieci Janu Egli “Sarunas par dzīvi un literatūru”

2019. gada 21. februāris

21.februārī Starptautiskajā dzimtās valodas dienā mūsu skolā viesojās rakstniece Jana Egle un tikās ar 10. un 12. klašu skolēniem.

Jana Egle ir pieteikusi sevi dzejā un turpina ar prozas krājumiem. Viņai ir iznākuši divi stāstu krājumi- “Gaismā” (2016) un “Svešie” (2018). Pirmais 2017.gadā ieguva Latvijas Literatūras gada balvu prozā, bet “Svešie” šobrīd ir nominēts Latvijas sabiedrisko mediju gada balvai kultūrā “Kilograms kultūras”.

Stundās lasītie stāsti raisīja asas diskusijas par vēstīto tematiku, tāpēc viens no svarīgākajiem jautājumiem,kas arī tika vairākkārtēji akcentēts bija - vai tiešām šis skaudrais vēstījums notiek realitātē, kāpēc par to ir jārunā literatūrā, vai stāsts/literatūra spēj mainīt pasauli.

Lūk, dažas skolēnu pārdomas par šo tikšanos un atbildi uz jautājumu - ko es paņēmu līdzi no tikšanās ar rakstnieci Janu Egli.

“Visvairāk man patika tas, ka jau brīdī, kad autore ienāca zālē, viņai bija gatavs aizraujošs stāsts un arī pārdomāts fragments no stāstu krājuma “Svešie”. Jana Egle ir smaidoša, saprotoša un motivējoša autore.”

“Visvairāk mani interesēja, kā sākt rakstīt grāmatas. Bija interesanti uzzināt, ka grāmatu varoņi un situācijas nav izdomātas, bet gan tam visam ir prototipi reālajā pasaulē. Un ir brīnišķīgi, ka autore, kura raksta par tām lietām, ir tik smaidoša ikdienas dzīvē.”

“Rakstniece palīdzēja saprast,ka ne vienmēr dzīvē viss notiek tik ideāli un katrs no mums var būt kādas situācijas ķīlnieks. To sapratis, cilvēks pret dzīvi attieksies citādi.”

“Nekad nav par vēlu sākt kaut ko darīt! Vienkārši vajag uzdrīkstēties! Šī tikšanās bija diezgan aizraujoša un motivējoša!”

Paldies rakstniecei Janai Eglei par iespēju tikties!

Встреча с Зинаидой Линден

 18 сентября 2017 года

18 сентября в школьной библиотеке состоялась творческая встреча с прозаиком, кино рецензентом и переводчиком  Зинаидой Линден (http://pisateli-spb.ru/writer-149.html). 
Много интересного узнали ученики 11.с класса о творчестве и жизненных впечатлениях автора, которая родилась в России, живет в Финляндии, работала в Японии, пишет по-русски и по-шведски.
Спокойная доброжелательная атмосфера встречи на всех ребят произвела приятное впечатление и, возможно, поможет в выборе будущей профессии. На встрече присутствовали также клаcсный руководитель 11.с класса Булашенко И.А. и завуч школы Малахов А.Н. Визит писательницы организовала представитель Общества Северных стран в Латвии Иева Хермансоне.

18. septembrī mūsu skolas bibliotekā viesojās rakstniece un tulkotāja Zinaīda Lindēna, kurā dalījās ar savu pieredzi ar 11.c klases audzēkņiem. Autore raksta krievu un zviedru valodās. Rakstnieces vizīti organizēja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un atbalstīja Somijas vēstniecība Latvijā.

 

Весна идёт! Весне дорогу!

1 марта 2012 года 

Ну вот и перезимовали! Всех с весной, дорогие товарищи!

Наступил долгожданный для всех первый весенний день - потепление и оживание природы после продолжительной зимней спячки! Как долго мы его ждали, мёрзли в зимние холода, спорили с колючим холодным ветром и вьюгой. 
И наконец-то вот оно - теплое ласковое весеннее солнышко, игривые солнечные зайчики на хрустальных сосульках, первая капель и лужи. С весной Вас!

Пусть принесет весна всем много ярких солнечных деньков, яркого безоблачного неба, тепла, преотличного настроения и исполнения всех желаний!

До лета остаётся ровно 3 месяца! Это не значит, что нужно расслабляться, наоборот, осталось совсем чуть-чуть, поэтому лучше провести это время по максимуму с пользой, чтобы через 3 месяца как следует отдохнуть! Всем желаем успехов в учёбе!

Предупреждаем! Ходить под крышами опасно, берегите голову!

 

Встреча с Олегом Пухляком!

23 февраля 2012 года

Во вторник 28 февраля в 14.35 в нашей школе состоится встреча с председателем правления Рижского Славянского исторического общества историком Олегом Пухляком.

Приглашаем учащихся 10-12 классов. Встреча пройдёт в видеозале.

Приходите, будет интересно!

День Евросоюза

8 мая 2011 года

в День Европы, в 12:00 в Верманском саду состоится праздничная встреча, на которой все желающие ученики смогут подробно узнать об условиях конкурса "Euroscola", главным призом которого станет путешествие с классом в Европейский Парламент в Страсбуре!

Дополнительная информация по адресам:  www.europarl.lv  и  www.europarl.europa.eu

Не упустите свой шанс!

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit