Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

teātris

Zinātnes teātris – Laboratorium izglītojošas nodarbības “Mākslas un zinātnes krustpunkti” un “Māksla un zinātne arhitektūrā”

2023. gada 19. oktobris

18.oktobrī mūsu skolā notika neparastas zinātniskas izrādes - Laboratorium nodarbības “Mākslas un zinātnes krustpunkti” un “Māksla un zinātne arhitektūrā”, kurus bija iespēja apmeklēt visiem 2.un 3.klases skolēniem projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros. Bērni atraktīvā un neprastā veidā ieguva ļoti vērtīgas zināšanas, kā arī, cerams, ka kādā no bērniem šī izrāde izraisīja papildus interesi par aizraujošo zinātni. Skolēni uzzināja, kā veido mākslīgu sniegu, speciālu grimu, sprādzienus un citus efektus, kas ir balstīti uz ķīmijas un fizikas zināšanām, bet palīdz veidot mākslas darbus.

Fotogrāfijas no pasākuma

Skolas teātra studija "Modus" 2023

2023. gada 27. jūnijs

Jau vairākus gadus skolas telpās strādā leļļu teātra studija "Modus", ko vada talantīga pasniedzēja Olga Gudisa.

Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestāžu mazo formu iestudējumu skates rezultāti

2023. gada 11. maijs

No 17. līdz 21.aprīlim notika Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestāžu mazo formu iestudējumu skate.

Mūsu skolas teātra studija "Modus" ar I. Krilova fabulas "Pērtiķis un brilles"," Vārna un lapsa" izrādi ir saņēmusi II pakāpi.

Paldies par skolēnu sagatavošanu skatei pedagoģei Olgai Gudisai!

Luga “Grenholma metode”

2023. gada 23. marts

Projekta "Latvijas skolas somas" ietvaros 17. martā 10.A klases skolēni apmeklēja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī. Katalāņa Žordi Galcerana (1964) luga “Grenholma metode”. Tās saturs ir vismodernākais un ierastākais: intervija ar četriem kandidātiem uz liela uzņēmuma augstākā līmeņa vadītāja amatu. Taču pa ceļam pretendenti (un tajā pašā laikā – lasītāji vai skatītāji) redz viens otru, civilizāciju, kurai viņi pieder, un sevi no jauna rakursa. Skolēnu atsauksmes pēc izrādes:
• Liels paldies par iespēju apmeklēt teātri.
• Paldies par brīnišķīgo kultūras vakaru.
• Man ļoti patika aktiermāksla.
• Laikmetīgā un laikmetīgā luga.
• Bija ļoti interesanti un izzinoši, 4 personāži – 4 temperamenti.

Teātra studija “MODUS”

2022. gada 22. aprīlis

Mūsu skolā veiksmīgi darbojas leļļu teātris “Modus”.

Ritms, mūzika, leļļu kustība – darbs ar teātra lelli. Etīdes, bet viss kopā ir fantāzijas attīstība, darbs ar partneri, darbs komandā. Vissvarīgākais ir empātija, dvēseles attīstība, tas ir līdzjūtība citam cilvēkam, spēja iejusties cita cilvēka vietā un situācijā.

Tas ir leļļu teātris. Un tas ir daudz svarīgāk nekā parastais teātris, tas pieprasa īpašas iemaņas un papildus kognitīvo spēju attīstību.

Nodarbības notiek spēļu formā, tāpēc ka vairāk par visu cilvēkiem patīk spēlēties.

Latvijas Leļļu teātra izrāde "Īkstīte"

2021. gada 7.-10. maijs

Trīs dienu laikā, sākot ar 7. maiju, 1. klašu skolēniem, bija lieliska iespēja baudīt mūsdienīgo latviešu mākslu. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni skatījās tiešsaistē Latvijas Leļļu teātra izrādi “Īkstīte”. H.K.Andersena pasakas sižets ir labi pazīstams katram no bērnības. Tomēr, skaistas un izteiksmīgas lelles piedod pasakai īpašu noskaņojumu.

Skolēnu vecāki atzīst, ka šis ir labs veids paplašināt skolēnu vaļasprieka iespējas attālināto mācību laikā. Noskatoties izrādi ģimenes lokā, pirmklasnieki un viņu vecāki dalās ar iespaidiem: “Meita noskatījās vienu reizi un lūdza ieslēgt vēl...”, “Ļoti iepatīkas izrāde, jo ir labsirdīga...”, “Dēls skatījās kopā ar brāli, bērni sajūsmā. Paldies par tādu iespēju!”

Izrāde liek mazāko klašu skolēniem aizdomāties par dzīves vērtībām. Par to, ka skaistums ir ļoti trausls, kā rozes ziedlapiņa un tas ir jāsarga.

Pasaka dod ticību un cerību uz labāko nākotni, palīdz audzināt skolēnos labsirdību un atsaucību, kā arī māca nepalikt vienaldzīgiem pret citu cilvēku nelaimēm!

Театральная студия "Арлекино"

\Users\Skolotajs\Desktop\arlekino.jpg25 ноября 2016 года

Группа ребят из театральной студии "Арлекино" Пурвциемской средней школы вернулась  из замечательной 8-дневной поездки в Санкт-Петербург. Там ребята участвовали в образовательной программе "Театральный Петербург", подружились с педагогами и детьми из 16 стран. Из каждой страны были приглашены по три участника. Посетили театры, музеи, участвовали в работе мастер-классов с педагогами, преподавателями Санкт-Петербургского института сценических искусств. Ребята учились рисовать в Художественной школе г. Кронштадта.  Показали себя в театральных постановках и получили сертификаты. Незабываемые дни! Благодарим всех организаторов этой прекрасной поездки, а также руководителя театральной студии нашей школы Ивановскую Надежду Сергеевну!

 

Маска – уличный театр

 6 сентября 2014 года

В Верманском парке наш театр-студия "МАСКА" принял участие в финальном смотре-празднике УЛИЧНЫХ ТЕАТРОВ. Прекрасная погода,радостные лица участников и зрителей зарядило нас на дальнейшую творческую работу.Приступили к постановке нового спектакля.Пока еще не поздно, желающих влиться в наш коллектив,учащихся 5-12 классов,приглашаем по понедельникам и пятницам с 16 часов в актовый зал школы.

Фотографии можно посмотреть тут: http://rpg.lv/node/1453

Рижский Театр Юного Зрителя

19 сентября 2012 года

Рижский Театр Юного Зрителя приглашает детей и взрослых, учителей и школьников на премьеру спектакля "Никому Ненужные?!", который пройдёт 27 сентября в 19:00 в концертном зале Studio 69 (Tērbatas iela 73). На сцене будет выступать Лицейский театр "Фантазёры" из города Новокузнецк, Россия.

30 сентября в 15:00 пройдёт спектакль для детей "Золотой Ключик", постановка студии "Театралка" (Рижская 89 средняя школа).

Стоимость входного билета: для детей, школьников и студентов - 2 Ls; для взрослых - 3 Ls; VIP ложи - 5 Ls.

Театру-студии Маска исполнилось 9 лет!

12 мая 2012 года Театру-студии  МАСКА (режиссер Ивановская Надежда Сергеевна) исполнилось 9 лет! На протяжении этого времени театр ставил самые разные спектакли, от Пушкина, до современной Золушки! Много ребят выпустилось из театральной студии, и пришло много новеньких, желающих попробовать себя на сцене. Кроме этого, театр выйгрывал различные конкурсы и получал награды! Сердечно поздравляем Вас, желаем успехов и вдохновенья! Огромное спасибо руководителю и главному режиссёру театральной студии Надежде Сергеевне Ивановской!
Сейчас занятия проходят в двух возрастных группах с 1 по 4  и с 5 по 12 класс по  два раза в неделю.
В этом году  впервые был поставлен музыкальный спектакль "Черные лисы", в котором играют дети разных возрастных групп.
И артистам и зрителям 1-3 классов это очень понравилось. Уже доступно видео  спектакля, а  в следующем учебном году театр приглашает всех, кто  хочет попробовать себя на подмостках школьной сцены и не только!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit