Pasts

RPG Pasts

Uzdevumi.lv

Interneta stundas

Žurnāls

Mykoob

 

Moodle

RPG Moodle

Francija

Starptautiskais projekts "Fêtons l’Europe!"

2024. gada 15. aprīlis

8.-12. aprīlī Rīgas Purvciema vidusskolā viesojās skolēnu un skolotāju grupa no franču Elzasas starptautiskā projekta “Fêtons l’Europe!” ietvaros. Šis divu gadu projekts bija veltīts Eiroparlamenta 70 gadu svinēšanām. No katras Eiropas Savienības valsts uz Elzasu tika uzaicināti skolēni, kopā vairāk nekā 1000, lai vienā varenā korī nodziedātu četras dziesmas, kuras vienlaicīgi paradīja gan katras tautas identitāti, gan apvienoja bērnus. Turpretim, skolēniem bija iespēja dzīvot ģimenēs un izzināt Elzasas reģionu, pētot vēsturi un kultūru.

Šogad 26 franču skolēni un 3 skolotāji atbrauca ar atbildes vizīti. Tā bija ilgi gaidīta no abām pusēm. Rīgā viesiem un mūsu bērniem bija piedāvāta plaša kultūras programma. Viņi iepazinās ar Purvciema vidusskolu ekskursijas laikā, kuru novadīja 7. un 10. klašu skolēni. 12. klases skolēni sagatavoja interesantu ievadu latviešu valodā, kulturā un nacionālā virtuvē ar “Prāta Vētras” dziesmām un ēdienu degustāciju. Pēc pastaigas pa Vecrīgas šaurām ieliņām skolēni un skolotāji bija uzaicināti uz Rīgas domi, kur viņus sasveicināja Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks, Rīgas domes deputāte Anna Vladova un Francijas vēstniecības projektu koordinatore Klāra Suljē. Pēc oficiālās vizītes viesus sagaidīja ekskursija uz grezno Melngalvju namu (pat paveicas novadīt šaha turnīru starp Latvijas un Francijas pārstāvjiem). Jūrmalas dome piedāvāja ekskursiju-kvestu Jūrmalā, atputu un spēli pie jūras, kā arī vizīti uz gleznu teātri “Inner Light”. Mirdzošo gleznu izstāde atstāja kolosālu iespaidu gan uz viesiem, gan uz rīdziniekiem.

Starptautiskais apmaiņas projekts "Fêtons l'Europe"

2023. gada 16. jūnijs

Par godu Eiropas Parlamenta 70 gadu jubilejai apmēram 1000 Eiropas skolēnu no 27 Eiropas Savienības valstīm piedalījās starptautiskajā apmaiņas projektā "Fêtons l'Europe" Alzasā, Francijā, kuru organizēja "La Collectivité Européenne d' Alsace".

Mūsu skolas skolēniem bija kolosāla iespēja piedalīties šajā projektā: 6. un 8. klašu 13 skolēni ar projekta koordinatori franču valodas skolotāju Irinu Akimovu, angļu valodas skolotāju Ludmilu Vjazmitinu un krievu valodas skolotāju Olgu Aleksejeva bija laipni uzņemti Alzasā, Francijā no 2023. gada 28. maija līdz 3. jūnijam.

Eiropas Parlamentā visi dalībnieki dziedāja Eiropas Savienības himnu "Oda priekam", kā arī citas dziesmas.

Projekta darbs tiek plānots 2 gados. Nākamajā mācību gadā mūsu skola gaida ar vizīti savus draugus no Francijas.

Paldies projekta organizatoriem "La Collectivité européenne d' Alsace" un projektā koordinatorei Irinai Akimovai par iespēju piedalīties šajā interesantajā projektā.

Fotogrāfijas no projekta

https://www.alsace.eu/actualites/fetons-l-europe-un-rendez-vous-a-revivr...

 

Tikšanās ar franču dziedātāju ZAZ

2023. gada 6. jūnijs

2023. gada 4. jūnija franču dziedātājai ZAZ, iespējams, vienai no noslēpumainākajām un spilgtākajām Francijas skatuves zvaigznēm, Rīgā notika koncerts "Organique Tour". Pateicoties Francijas vēstniecībai, pirms koncerta mūsu skolniecēm bija iespēja tikties ar ZAZ un uzdot dažus jautājumus.

Viesi no Francijas

2023. gada 27. marts

2023. gada 23. martā mūsu skolu plānotajā vizītē apmeklēja Francijas vēstniecības pārstāvji: vēstniece Aurēlija Ruajē Gunēna un franču valodas sadarbības projektu vadītāja Klāra Suljē. Tā bija pirmā Francijas vēstnieces Latvijā vizīte mūsu skolā. Tā notika mūsu skolas franču valodas skolotājas Irinas Akimovas aktīvās darbības iepriekšējos gados dēļ.

Vizītes laikā notika vēstnieces tikšanās ar skolēniem un skolas vadību. 6d., 8a., 8d., un 11b. klases skolēni organizēja nelielu koncertu. Vēstniece uzstājās ar uzrunu skolēniem, atbildot uz jautājumiem par savu darbu, Francijas un franču valodas nozīmi Eiropā un pasaulē. Vēstniece iepazinās ar dažādu valodu apguvi skolā, uzdāvināja mācību materiālus, kā arī solīja turpmāk sniegt atbalstu franču valodas pasniegšanas attīstībai mūsu skolā.

Vēstnieci Aurēliju Ruajē Gunēnu ieinteresēja tas, ka mūsu audzēkņi piedalās projektā “Fétons l’Europe.” Projektā ietvaros, kurš veltīts Eiroparlamenta 70. gadadienai, paredzēta Eiroparlamenta apmeklēšana Strasbūrā un uzstāšanās tajā, skolnieku grupu apmaiņa starp mūsu skolu un Elzasas provinces skolu.

Vizītes beigās Aurēlija Ruajē Gunēna uzslavēja mūsu skolēnu labo franču valodas zināšanu līmenī, kā arī paziņoja, ka vēlreiz ar prieku apmeklēs mūsu skolu.

Francijas vēstniecības pasākums Latvijas skolām

2020. gada 29. janvāris

2020. gada 29. janvārī Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona (Odile Soupison) uzaicināja uz Francijas vēstniecību Latvijas skolu ar franču valodu direktorus un pedagogus. Pasākumā piedalījās Izglītības ministre Ilga Šuplinska, kā arī mūsu skolas direktors Jurijs Kļukins un franču valodas pasniedzēja Irina Akimova. Katrai skolai Francijas vēstniece uzdāvināja grāmatu "Les mémoires d'Emmanuel du Parquet", mūsu skolas direktors uzdāvināja Francijas vēstniecībai Latvijas 3D karti.

Поездка во Францию

19 марта 2011 года 

группа учеников нашей школы во главе с организатором поездки, учителем французского языка Сюзанной Мкртчан, отправилась в десятидневное путешествие в Париж.

Главной целью поездки был не только отдых, но и изучение французского языка.

Каждый день по три часа ребята занимались французским, что, безусловно, повысило их уровень знания языка. Они учили не только грамматику, но и французские песни. А также общались на свободные темы.

Кроме того, группа посетила Лувр, Версаль, Собор Парижской Богоматери, музей духов, Эйфелеву башню, Диснейленд и множество других достопримечательностей "модной столицы мира".

Ребята жили всего в 24 км от Парижа, в пригороде Bri Comptrober, при лицее Licee Agricole. Питание состояло только из экологически чистых продуктов. И конечно, было очень интересно общаться со сверстниками, учениками лицея.

В заключение путешествия все получили сертификаты, свидетельстующие о том, что дети владеют французским языком на определённом уровне.

Так что ребята еще долго не забудут свои весенние каникулы!

 

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Purvciema vidusskola, elektroniskā pasta adrese: [email protected].

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit